yinJTtTHITTTPl Monumentenkennis testen 3 Nick Cave The Bad Seeds Jandino Kensington TheX-Files Muziek p Comedy Radio DVD Middelburg besloot het anders aan te pakken. Daar kun je een route af leggen die leidt langs verschillende duurzame monumentale panden. Adriaanse beredeneert dat de sym boliek hierachter de duurzaamheid van een historisch pand is. „Door tij dens de Open Monumentendagen binnen een kijkje te nemen, zie je wat particulieren eraan doen om deze waardevolle objecten toekomst- bestendig te houden." Insta-cycletocht Overigens lijken monumententours de trend van dit jaar te zijn. Zo houdt Terneuzen een 'Insta-cycletocht'. Deze interactieve fietstocht leidt de deelnemers langs locaties die op de een of andere manier aan het thema gerelateerd zijn. De fietsers worden gestimuleerd om tijdens hun trap- tocht foto's te maken van de verschil lende iconen en symbolen die ze te genkomen en om hun beeldmateriaal te delen via Instagram of Facebook. In Goes wordt de iconische gans in gezet om geïnteresseerden de histo rie van de stad te laten verkennen. De 'ganzenbord wandelroute' toont stap voor stap de prachtplekjes van Goes. Zo kan het publiek het gerestau reerde Stadhuis bewonderen en de conditie op de proef stellen door de toren van de Grote of Maria Magda- lena Kerk te beklimmen. Voor wie de ganzenpas te vermoeiend vindt, zijn er ook huifkarren die vanaf de Oost singel met een tussenstop doorrijden naar Ambachtscentrum Hollandsche Hoeve. Monumentenbolwerk Zierikzee wil haar bezoekers eveneens een op timale beleving meegeven en ver zorgt daarom een bustour - bij zon nig weer met een open bus - die be langstellenden gratis naar drie ver schillende typerende locaties op Schouwen-Duiveland brengt. Naast Zierikzee leidt de route onder andere langs Brouwershaven - de geboorte plaats van Jacob Cats - en de Plompe Toren in Burghsluis. Deze oude kerk toren vormde in het verleden een be langrijk herkenningspunt voor de schepen die naar Antwerpen voeren. Ten slotte staat voor het eerst de Berg van Troye in Borssele open voor be zoek. In het kader van het 400-jarige jubileum is de berg flink onder han den genomen en zijn de verdwenen fundamenten van de mottenburcht met stalen balken geaccentueerd. „Op een bankje kunnen bezoekers genieten van verhalen over de berg RAADSPEL uit verschillende perioden. Daar naast kan een kijkje worden geno men in de hospitaalbunker achter de berg", verklaart Adriaanse die nauw betrokken was bij het project. donderdag 8 september 2016 PZ Skeleton Tree van Nick Cave The Bad Seeds is de langverwachte op volger van Push The Sky Away uit 2012. De re lease van het zestiende studioalbum van de Australische singer-songwriter en zijn band wordt begeleid door de film One More Time With Feeling die op vandaag eenmalig in bioscopen over de hele wereld te zien is. Skeleton Tree komt morgen uit We zien Jandino Aspo- raat tegenwoordig zo vaak op tv dat je bijna zou vergeten dat hij ook een messcherpe stand- up comedian is. De regis tratie van zijn theater show Hoe dan ook uit 2015 is aangekocht door Netflix. Bioscoopfilm Bon Bini Holland met Jandino in de hoofdrol zal later dit jaar beschikbaar zijn voor Netflix-abonnees. Jandino - Hoe dan ook is vanaf morgen te zien op Netflix. Op de 16de verdieping van de gloednieuwe A'DAM Toren, tachtig meter hoog, geeft de Utrechtse band Ken sington een speciaal optreden dat live wordt uitgezonden op 3FM, 3FM.nl en 101TV. Naast het optreden presenteren de rockers de radiospecial met dj's Frank van der Lende, Giel Beelen en Eva Koreman. Morgen, 16.00 - 21.00 uur, NPO 3FM De sf-hitserie The X-Files wist van 1993 tot 2002 tal loze fans aan zich te bin den. Negen seizoenen lang was de halve wereld in de ban van de buitenaardse encounters van special agents Fox Mulder en Dana Scully. Alle seizoenen van de culthit zijn nu gebundeld in een dikke dvd-box met naast de complete reeks veel extra materiaal. The X-Files The Complete Series komt komende woensdag uit ":ïif fit.ia'-Cr KMMi Voor een overzicht van alle open monumenten en activiteiten in Zee land: openmonumentendag.nl. Met het oog op de Open Monumenten dagen heeft het digitale platform Zeeuwse Ankers en online raadspel samengesteld. Poorten, torens en standbeelden vormen vaak het symbool van een stad of dorp. In dit spel moeten de monu menten die typerend zijn voor een bepaalde stad of bepaald dorp aan de juiste platte grond worden gekop peld. Dat klinkt simpel, maar is nog een behoorlijke uitdaging. Benieuwd hoe het ervoor staat met uw kennis en of u de juiste historische plattegrond bij het monument weet te vin den? Speel dan het 'koppelspel' op erfgoedtools.nl. Binnenkijken op Slot Baarland. Foto onder: zonnewijzer op het slot. FOTO 'S MECHTELD JANSEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 55