Minder kans voor helers door register W ZEELAND 11 Basisschool De Klimroos gebruikt oude bibliotheek tijdelijk als klaslokaal «M MÉÉl Tot nu toe is er elke dag iemand geweest die niet wist dat de biblio theek is verhuisd Een bezoek aan de tijde lijke dependance van de Klimroos geeft een echt kwajongensge- voel. Als de bel gaat, rennen de kinderen van groep 7/8 vanaf het schoolplein niet zoals de anderen naar binnen, maar via het speelveld de bosjes in. Langs de deels weggekapte struiken, kruipen ze door een gat in het hek naar de achterkant van de oude bi bliotheek. Eenmaal binnen, belanden ze in een heel andere sfeer. Vergeleken met vorig schooljaar, is het een oa se van rust en ruimte. „Vroeger was het altijd zó druk op school. Alleen op vrijdagmiddag als de kleuters vrij waren en groep 3/4 gymles had, was het rustig", zegt Koen. „Een voordeel is ook dat we korter les hebben, omdat we ver der moeten lopen", vult Sven aan. „En we hebben hier een bar!", grijnst Devano, wijzend op het keukentje in de hoek. „Alle andere kinderen mogen vrijdag hier pas binnenkijken. Dan houden we een openings feestje. Als ze buitenspelen, kijken ze wel al nieuwsgierig door de ra men naar binnen", zeg Sienna. Ook voor meester Arnold Me ijer is het nieuwe, tijdelijke lokaal een uitkomst. „We zitten hier heel luxe. Dit is een ruimte van 200 vierkante meter, vier keer zo groot als een gewoon lokaal. Wat dat betreft gaan we er op achteruit als in 2018 het nieuwe lokaal is ge bouwd", vertelt hij vanachter de voormalige uitleenbalie. Het is nog wel een beetje behel pen. Zo is er nog geen wifi, waar door leerlingen hun nieuwe tab- Iets nog niet kunnen gebruiken. Ook moeten Meijer en zijn collega nog even wachten op de komst van het digitale schoolbord. Op de derde schooldag van het jaar is groep 7/8 al aardig gewend aan de nieuwe situatie. Veel Krab- bendijkenaren blijken echter nog niet op de hoogte dat de biblio theek in juni is verhuisd naar Ter Weel. „Vrijdag kwam iemand hier kopietjes maken, maandag kwam een vrouw boeken inleveren en gisteren wilde iemand een poster ophangen voor een nieuwe cursus Frans. Daar is groep 7 nog niet he lemaal aan toe, heb ik maar tegen hem gezegd", lacht Meijer. De deal met de eigenaar van het bibliotheekpand was pas vlak voor de schoolvakantie rond. Di recteur Gerrit Coldeweijer: „Eén van de juffen kwam met het idee. Een andere collega kende de eige naren weer, het was zó geregeld." Ook de andere kinderen en lera ren zijn blij met de extra ruimte. „De personeelskamer was noodge dwongen ingericht als kleuterklas. Die hebben we nu weer terug, zo dat we als team niet meer opge propt in een klein hok zitten tij dens de lunchpauze." Minder strak Eind vorig jaar kwam de Klimroos boven de honderd leerlingen uit. Coldeweijer heeft geen eenduidi ge verklaring voor de groei. „Veel andere openbare scholen in de re gio krimpen, maar bijvoorbeeld in Rilland verwachten ze ook groei. Ik denk dat ouders vanwege het to tale plaatje voor ons kiezen. Ons gebouw is helaas al best oud, maar we hebben een naam hoog te hou den als laagdrempelige school waar kinderen een luisterend oor vinden." De schoolkeuze loopt volgens Coldeweijer ook in Krabbendijke veel minder dan vroeger via strak ke, door lidmaatschap van kerkge nootschappen gescheiden lijnen. Zo komen met name minder streng gelovige gezinnen ook deels op de Klimroos terecht, con stateert Coldeweijer. Hij merkt ook op dat een deel van het team kerkelijk actief is. „En wij beste den hier ook aandacht aan gods dienstonderwijs of humanistische vorming, net wat ouders willen." De Zeeuwse politie, gemeenten, ondernemers en burgers slaan de handen ineen om fietsenheling te gen te gaan. Het gisteren gepresen teerde project Stop Heling Fietsen in Zeeland moet er met behulp van het landelijke Digitaal Op koop Register (DOR) toe leiden dat dieven hun gestolen fietsen niet meer kwijt kunnen bij han delaren en dat gestolen exempla ren die te koop aangeboden wor den, vaker terugkomen bij de eige naar. Iedereen - inclusief particu lieren - die regelmatig tweede handsspullen verkoopt, is vanaf 1 januari 2017 verplicht deze goede ren in te voeren in het DOR. Ove rigens geldt de meldplicht voor al le tweedehandsspullen, niet al leen voor fietsen. De politie richt zich bij de presentatie van het pro ject echter op fietsen. Dit onder werp leeft: fietsen worden vaak ge stolen. Het register is gekoppeld aan de 'Stop Heling'-database van de politie, waarin de bij een aan gifte doorgegeven serienummers van gestolen goederen zijn opge nomen. Wanneer een verkoper een serienummer opgeeft van een als vermist opgegeven eigendom, komt dat naar boven als gestolen. De politie zorgt dan dat de recht matige eigenaar zijn vermiste fiets terugkrijgt. De ondernemer krijgt - mits alle papieren in orde zijn - een vergoeding, zodat hij geen in komsten misloopt. Inmiddels zijn er op Walcheren zo'n twintig ondernemers aange sloten bij het Digitaal Opkoop Re gister. Volgens de politie zijn ze ker vier fietsen via het gebruik van dit systeem terug gevonden. donderdag 8 september 2016 Openbaar onderwijs wint terrein in Krabbendijke Totdat er een pad is aangelegd, mag groep 7/8 nog even kruip-door-sluip-door van en naar hun nieuwe, tijdelijke lokaal, foto mechteld jansen De meeste openbare basisscho len op de Bevelanden krimpen de komende jaren. Uitgerekend in het reformatorische bolwerk Krabbendijke, is openbare basis school de Klimroos uit z'n jasje gegroeid. Hoe kan dat? Joeri Wisse Krabbendijke —Meester Arnold Meijer Joanne Karkdijk Vlissingen I Inmiddels zijn er vier gestolen fietsen teruggevonden met het Digitaal Opkoop Register (DOR).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 43