Protest tegen gedwongen huisuitzetting Zeeuws Nijntjeboek officieel uit M Traplift nodig? Nu 20% nazomerkorting City Trail geeft nog niet alles prijs 10 ZEELAND handicare-trapliften.nl/ZC of bel 072-75 111 75 handicare 112 NIEUWS Politie zoekt scooterrijder die f ietsster aanreed In de Drvkkery in Middelburg is gisteren de Zeeuwse versie van 'Nijntje op de fiets' gepresenteerd. Na een kort kinderfietsparkoers door de boekhandel overhandigde een 'echte' Nijntje het eerste exemplaar aan Noor Mulder, de kleindochter van Drvkkerydirec- teur Dick Anbeek. Bij de uitrei king waren veel kinderen aanwe zig. Het is het derde Nijntjeboek dat Engel Reinhoudt in het Zeeuws vertaald heeft. De woning aan de Granaat in Middelburg wordt morgen om ïo.oo uur gesloten. Vanaf dat moment is Jean-Paul dakloos, want een vervangende woning heeft hij nog niet. De 45-jarige Middelburger kreeg eerder een week uitstel om een andere wo ning te zoeken. Maar volgens hem had dat 'geen zin'. Hij kan met zijn uitkering onmogelijk een particuliere huurwoning betalen. „Ik zit in de schulden en moet nu al van de voedsel- bank gebruikmaken." De MS-patiënt krijgt hulp van cannabisactiviste Hendrine Kusters. Ze probeert een ge schikte woning voor hem te vinden. Maar geld heeft Kusters niet. Daarom heeft ze een pro testactie tegen het gemeentebe leid opgezet. Die wordt vrijdag ochtend tegenover het huis van Jean-Paul gehouden. Samen met andere activisten wil Kus ters demonstreren tegen de huisuitzetting van mensen die cannabis om medische redenen gebruiken. Jean-Paul gebruikt cannabis als medicijn tegen de ziekte Multiple Sclerose (MS). Dat doet hij op advies van zijn neu roloog, die eerder een medi- Een plattegrond circuleert al rond op internet, maar welke pa reltjes de deelnemers van de Ci ty Trail Middelburg morgen te zien krijgen wil de organisatie nog niet prijsgeven. „Dat hou den we nog even geheim", ver telt Maarten Burgs van het hard loop- en wandelevenement. „We hadden ingezet op 1500 deelnemers, maar het zijn er uit eindelijk 1770 geworden. Meer kon echt niet voor deze editie", zegt Burgs. „Binnen 24 uur was de City Trail uitverkocht. En dat terwijl we duizend deelne mers meer toelaten dan vorig jaar, toen konden er 750 meelo pen." Epicentrum is ook dit jaar de sporthal aan de Nassaulaan, die sche verklaring gaf. Maar de po litie zegt dat hij een drugs dealer is, want er werd tijdens een huiszoeking in juni 300 gram hennep gevonden. De po litie kwam de drugs op het spoor na een anonieme tip over dealen van harddrugs. In de wo ning van 't Gilde werden geen harddrugs gevonden. Het grootste gedeelte van de vondst bestond uit bladeren van enkele hennepplanten die de Middelburger zelf kweekte. De bladeren bevatten maar heel weinig werkzame stoffen, waardoor ze ongeschikt zijn voor verkoop in de coffeeshop. Jean-Paul zet 's avonds thee Ik zit in de schulden en moet nu al van de voedselbank gebruikmaken van de bladeren. Dat helpt hem om de pijn te bestrijden en in slaap te komen. De Middelburger probeerde zijn huisuitzetting midden vori ge maand met een kort geding te voorkomen. Maar de recht bank gaf de gemeente Middel burg gelijk. Driehonderd gram hennep is een handelshoeveel- heid. Bovendien waren er een digitale weegschaal, een balle tjespistool en gripzakjes in zijn huis aanwezig. Daarom vond de rechter het 'onaannemelijk' dat 't Gilde de hennep enkel voor eigen ge bruik in bezit had. eigenlijk al was afgedankt maar nu dienst doet als start- en finis- hlocatie. Op het terrein komen ook foodtrucks te staan en wordt gezorgd voor muziek. Bij een City Trail ontdekken de deelnemers unieke plekjes in een stad, waar ze normaal niet zo snel zullen komen. Denk aan schoolgebouwen, kerken, cafés, bedrijfsgebouwen en fabrieks hallen. Waar er in Middelburg wordt gelopen, geeft de organi satie niet prijs. Maar net als vo rig jaar belooft de organisatie dat er ook dit keer weer een aan tal bijzondere plekken wordt aangedaan. Als het aan Burgs ligt, zal het evenement de komende jaren nog verder groeien. Het evenemententerrein gaat vrijdag om 16.30 uur open. De start is om 18.30 uur. Man (20) uit Zierikzee bekent diefstal bij boer Melder van brand kan zelf vlammen doven slechts 1 week levertijd donderdag 8 september 2016 GOES Noor Mulder nam het eerste exemplaar in ontvangst, foto ruben oreel Marieke Kesteloo Middelburg Tom Kiel Middelburg De gemeente Middelburg sluit morgenochtend de woning van MS-patiënt Jean-Paul 't Gilde, omdat hij een handels- hoeveelheid hennep thuis had liggen. Tijdens de sluiting vindt er een protestactie plaats van medestanders, 't Gilde moet drie maanden zijn huis uit. Maurice Steketee Middelburg -Jean-Paul 't Gilde De politie zoekt een scooterrij der die afgelopen vrijdag tus sen Goes en Wilhelminadorp een 44-jarige fietsster heeft aangereden. De fietsster, af komstig uit Kortgene, raakte daarbij gewond. De scooter reed na het ongeluk weg. Het ongeval gebeurde om 11.30 uur in een tunneltje op het fietspad aan de Westhaven- dijk. De scooter reed in de tun nel op de verkeerde weghelft en botste op de fietsster, die daardoor over de kop sloeg. Ze liep lichte verwondingen op en haar fiets raakte be schadigd. SCHARENDIJKE Een 20-jarige inwoner van Zie rikzee is maandag aangehou den voor diefstal uit een geld kistje bij een aardappelverko per aan de Elkerzeeseweg in Scharendijke. Dat heeft de po litie gisteren bekendgemaakt. De diefstal werd gepleegd op 18 april. De politie onderzocht sporen van de diefstal en ca merabeelden van het getrof fen bedrijf. Deze week kwa men ze erachter wie de ver moedelijke dader kon zijn. Tij dens een verhoor door agen ten bekende de Zierikzeeën- aar de diefstal. Hij moet bin nenkort voorkomen bij de rechter. HENGSTDIJK Bij een pand aan de Henstdijk- sekeiweg 1b in Hengstdijk is gistermiddag brand uitgebro ken. Even voor half vijf wer den de hulpdiensten gewaar schuwd. De brand werd aan vankelijk geklassificeerd als een middelbrand en zou woe den in een grote loods; later bleek dat het ging om een klei ne buitenbrand. De melder kon zelf de vlammen doven, een brandweervoertuig is ter plaatse geweest voor nacon- trole. Trapliftmaker sinds 1886

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 42