Busreizen 3 Aan de oever van de Mekong Inspectie: politie kwetsbaar De politie heeft nog zeker twee jaar nodig om alle agenten met een vertrouwensfunctie te screenen. 289 469 699 849 per Comfort Class touringcar KOKOSNOOT De Nationale Politie heeft uitge zocht dat 3.359 dienders aanvul lend gescreend moeten worden, blijkt uit een rapport van de In spectie Veiligheid en Justitie. Een deel van die politiemensen krijgt, vanwege de personele reor ganisatie, voor het eerst een ver trouwensfunctie. Zij kunnen niet aan de slag voordat ze gescreend zijn. Een ander deel werkt nu al met gevoelige politiedossiers: dat doen ze mogelijk zonder het ver plichte veiligheidsonderzoek te hebben gehad. In totaal telt de politie na de per sonele reorganisatie ruim 14.500 medewerkers met een vertrou wensfunctie, zoals inkopers, iet-beheerders, woordvoerders en rechercheurs. Zij hebben toegang tot dossiers die mogelijk ook voor criminelen interessant zijn. Bijna een kwart van de mede werkers met een vertrouwensfunc tie moet extra doorgelicht worden door de integriteitsafdelingen van de politie, onder toezicht van de AIVD. De inspectie noemt de komen de periode 'kwetsbaar', omdat niet kan worden uitgesloten dat politiemensen op dit moment on terecht toegang hebben tot infor matie waarmee ze de nationale veiligheid kunnen schaden. „Dit risico wordt door de politie en mij onderschreven", stelt mi nister Ard Van der Steur (Veilig heid en Justitie) in een schriftelij ke reactie op het inspectierapport. Hij zegt dat het risico niet meteen kan worden weggenomen. „Gelet op het verwachte aantal uit te voe ren vertrouwensonderzoeken zal dit de nodige tijd kosten." Om de screeningsoperatie te ver snellen, heeft de politie extra capa citeit vrijgemaakt. De verwach ting is dat alle agenten halverwe ge 2018 zijn doorgelicht. De integriteit van politiemen sen ligt sinds de ontmaskering van politiemol Mark M. onder een vergrootglas. Vorig jaar bleek dat M. toegang had tot de politiesyste men, terwijl hij nog geen verplich te AIVD-screening had gehad. Toen onderzocht de korpsleiding 1600 agenten die het hoogste screeningsniveau zouden moeten hebben. De gangen van 118 agen ten bleken onvoldoende nage gaan. Bij de 3.359 agenten die nu door gelicht worden, gaat het om het één na hoogste screeningsniveau. Deze agenten moeten onder meer een vragenlijst invullen over hun financiële situatie, eventuele schulden, drugs- of drankversla ving en buitenlandse reizen. De achtergronden van ouders, broers en zussen worden ook gecheckt. Vast onderdeel van de screening is een interview met een onder zoeker. Dat gebeurt vaak thuis. Omdat de politie de komende twee jaar veel agenten extra moet laten screenen, wordt het huisbe zoek mogelijk geschrapt. Compleet verzorgd 100% vertrekgarantie 5 dagen al v.a. donderdag 8 september 2016 LUANG PRABANG De Amerikaanse president Obama nam tijdens zijn trip door Azië gisteren even de tijd voor een toeristisch uitstapje. Hij genoot zichtbaar van een verse kokosnoot aan de oevers van de Mekong-rivier in Laos, nadat hij kort daarvoor een 16de-eeuwse boed dhistische tempel had bezocht. Ook kocht hij presentjes voor zijn dochters, fotoap Screenen agenten duurt jaren Peter Winterman Den Haag Ahrdal de Moezel Vanuit het gezellige Altenahr maken we uitstapjes naar o.a. Maria Laach, Mayen, Monschau en Cochem. Oók 3 x lunch inclusief en een muziekavond Klantbeoordeling 8,5 Zie: Kras.nl/39472 KrakauZakopane Prachtige reis naar Polen met o.a. het Hoge Tatra- gebergte, de zoutmijn Wieliczka en incl. gids in Krakau. Optioneel excursie naar Auschwitz Klantbeoordeling 8,1 Zie: Kras.nl/39467 I Klassiek Spanje i Op deze culturele rondreis proeven we cultuur, tapas en wijn in o.a. Salamanca, Madrid, Burgos en Toledo. Vertrek 17/10 met Kras-reisleiding Vertrek 31/10 perTop Class bus Zie: Kras.nl/39497 Elba, Sardinië Corsica Prachtige eilandentour langs de drie juwelen van de Middellandse Zee. Geniet van de natuur, kustlijn en mooie stadjes als Alghero, Ajaccio en Porto Cervo. Laatste plaatsen vertrek 26/9 Zie: Kras.nl/39371 5 dagen v.a. 8 dagen v.a. 12 dagen v.a. 12 dagen v.a.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 3