Voorbereidingen ontsluiting bedrijventerrein en kazerne GroenLinks is tegen uitdiepen Wielingen WALCHEREN 7 Badhokjeshuurders krijgen gezamenlijke opslag met kluisjes donderdag 8 september 2016 t Wethouder Sem Stroosnijder (rechts) geeft uitleg. De plannen zijn ook te zien op www.vlissingen.nl. foto lex de meester Duim omhoog voor Pier 7, om de ijsjes waarvoor de gasten van het Badstrand de boulevard niet op hoeven. Als de boedel uit de badhokjes maar een plek vindt in het nieuwe badcaisson. Claudia Sondervan Chapeau!, roept Vlis- singer Joop Nagt- egaal. „Deze onderne mers steken hun nek uit. Kindjes hoeven niet meer de boulevard op voor een ijsje. En een kopje koffie brengen ze door het rulle zand naar je strandstoel." „Een verrij king van het Badstrand", vinden Juan en Lies Defesche, „een beetje informeel met aardige beman ning." Er is veel lof voor de uitbaters van het badcaisson woensdagmid dag, bij de presentatie van wat zij hopen dat strandclub Pier 7 vol gend jaar wordt: een bistrobar met terras en acht hotelslaapka mers in het huidige botenhuis van de strandwachten. Dat laatste is nog een puntje van discussie met de gemeente, maar het zou ge woon prachtig zijn, denkt Vlissin- gen Kees Janssen. Hij is één van de trouwe huurders van de bad hokjes in het caisson. Die waren er gistermiddag direct bij om te zien wat de plannen zijn van uit baters Erik van Dijk en Frank en zoon Niek Damen. Kritisch Het ontbreken van de 57 oude hok jes op de architectentekeningen leidde direct tot kritische vragen. „Terecht", erkent Frank Damen. „Ik sprak mensen die er veertig, zelfs drieënvijftig jaar een hokje huren." Chiel Fondse, met algeme ne stemmen naar voren gescho ven als woordvoerder van de nog niet bestaande huurdersvereni ging heeft met Damen afgespro ken dat er overleg komt over hun wensen. De afgeleefde badhokjes, nu te huur voor 350 tot 400 euro per jaar, verdwijnen. Pier 7 biedt voor de dertig huidige huurders een gezamenlijke opslag met douches, kleedcabines, toilet en persoonlijke kluisjes voor veel minder geld, is nu het idee. Dat valt goed, al hadden de huurders dat eerder mogen horen, vindt Han Smits. „Ik heb al veertig jaar een hokje en ik nam het over van mijn moeder. Dat geeft je toch ze kere rechten?" Zandpaviljoen Het wordt met recht een zandpa viljoen, weet Frank Damen: het enige in het land dat slaapgelegen heid biedt op het strand zonder tornen aan de duinrand en met Ze moeten het paviljoen eerder uitgraven dan dat het onder water loopt —Jeffrey Beenhouwer, projectleider bedden op brandingshoogte. Met alle kans op zand in de lakens. De overkapping aan de boule vard blijft staan in de winter. Al les er onder moet in het stormsei zoen in de opslag. Met een beetje horeca en de strandsuites in de caissons zelf wil Pier 7 jaarrond open zijn. Dat een storm het zee water tegen de borstwering kan stuwen, is een te verwaarlozen ri sico, denkt projectleider Jeffrey Beenhouwer van de gemeente. „Het strand ligt hoog en het stuift hier aan. Ik denk eerder dat ze het paviljoen uit moeten graven dan dat het onder water loopt." Het werk voor aanleg en ontslui ting van bedrijventerrein Sou burg 2 en ontsluiting van de toe komstige Marinierskazerne is gisteren begonnen. René Hoonhorst Vlissingen Alle bomen, struiken en ander groen tussen afrit Ritthem en de spoorlijn aan de oostkant van de huidige Oude Veerweg worden de komende weken verwijderd. Delta verwijdert en verlegt daarna ka bels en leidingen zodat er een me tershoge berg grond ten zuiden van het laatste stukje Rijksweg De uitgaven voor het bedrijventerrein zijn goedgekeurd door de artikel 12-inspecteur Sem Stroosnijder, wethouder A58 verrijst. De grond is bedoeld als 'voorbelasting' van het perceel waarop het bedrijventerrein moet komen. De bodemgesteldheid tus sen rijksweg en buitenhaven is zo slecht dat de grond eerst goed, zo'n twee jaar lang moet inklin ken vóór er nieuwe wegen en ge bouwen op kunnen komen, meld den B en W van Vlissingen. Het college heeft na langdurig overleg overeenstemming met het ministerie van Defensie bereikt over de nieuwe rotonde, die over enkele jaren voor de verkeersaf wikkeling naar het nieuwe bedrij venterrein, de Kenniswerf en de kazerne moet zorgen. Fietsers kun nen tegen die tijd vanaf Ritthem en Souburg via een vrijliggend fietspad, dat tussen de rijksweg en de Verlengde Marie Curieweg loopt, Vlissingen binnenrijden. Overigens duurt het nog drie, vier jaar voor de werken zijn afgerond. VLISSINGEN Het uitdiepen van vaargeul De Wielingen leidt slechts tot een nieuwe verdieping van de Westerschelde. Dat schrijft GroenLinks aan het college van burgemeester en wethouders in Vlissingen. De partij is tegen de uitdieping van De Wielingen om buikvaart met een diepgang van 16,5 meter toegang te geven tot de Wester schelde. Die schepen kunnen dan de haven in Vlissingen-Oost berei ken, die volgens Zeeland Seaports schepen met een tij afhankelijke diepgang van 16,5 meter kan heb ben. Zeeland Seaports wil de rou te naar die haven toegankelijker maken. Bij de derde verdieping van de Westerschelde, die de laat ste zou zijn, is de rivierarm ver diept tot 15 meter. GroenLinks vreest dat aanleg van de zogehe ten 'Maatwerkgeul' leidt tot verde re verdieping van de Westerschel de, met grote gevolgen voor het tij en de zandplaten. De partij wil we ten wat voor gevolgen de toename van grote scheepvaart heeft voor de stadskust en het goederenver voer naar het achterland. GroenLinks wil ook weten of voor de 600.000 kubieke meter Wielingenspecie, die in de Wester schelde terug moet, alle procedu res en effectrapportages gelden. Badgasten roepen chapeau! voor nieuwe uitbaters van Badcaisson

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39