In het zwembad zijn bekenden en is er geen zand Discussie over 'Zeeuw-zijn' barst los TT* 3 Het zwembad is veel leuker dan het strand. Het is de gezelligheid Waar kan ik nog zwemmen? Terneuzen Voorlopig open, afhankelijk van weer en bezoekersaantallen De Goudvijver, Serooskerke (Walcheren) Open tot 17 september Haestinge, Sint-Maartensdijk Open tot 10 september Gehuld in vrolijk gekleurde bikini's, badpakken en zwembroeken genoten ba sisschoolkinderen gisteren in zwembad De Goudvijver in Serooskerke (W) van hun vrije woensdagmiddag. Als een van de weinige buiten zwembaden in Zeeland is De Goudvijver jaarlijks geopend tot half september. De kinderen uit de omgeving maken daar dank baar gebruik van. „Het zwembad is veel leuker dan het strand en voor mij ook veel dichterbij", vertelt Jurre Kreft (n). „Het is de gezelligheid." Daar is Gijs Uytdewilligen (tl) het volledig mee eens. Hij heeft een abonnement en is deze zomer dus wel vaker in het zwembad te vinden geweest. „Het liefst ben ik lekker in het water, maar soms ga ik even wat eten en drinken op het gras. Het leukste vind ik het als de mat en de band in het water liggen." Afzwemmen Voor Roos Meulenberg (7) en Bloeme Overdulve (7) is de war me nazomermiddag het perfecte moment om nog even wat zwem slagen te oefenen. „Ik moet zater dag afzwemmen voor mijn A", ver telt Roos. „En ik voor mijn B", vult Bloeme trots aan. Ook de meisjes verkiezen het zwembad boven het strand. „Hier zijn veel meer vrienden. Op het strand zijn nooit zoveel beken den", licht Roos toe. „En er is hier geen zand", lacht Bloeme. „Daar houd ik niet zo van." Volgens Iris Oomkens, bedrijfs leider van het zwembad, was het gisteren geen uitzonderlijk druk ke woensdagmiddag en was het aantal bezoekers te vergelijken met een doorsnee warme zomer dag. De drukste dag van het jaar viel voor De Goudvijver op 20 juli. „Dat was de laatste woensdag voor de zomervakantie. Toen was het heel warm", vertelt Oomkens. Het zwembad is nog geopend tot en met 17 september. De laatste dag zijn er speciale activiteiten en worden er spelletjes gespeeld. Julianabad, Arnemuiden Aardenburg Reynaertland, Hulst Stelleplas, Heinkenszand Optisport, Kapelle Axel Zaamslag Sas van Gent Koewacht De discussie wanneer je je zelf een Zeeuw mag noe men is losgebarsten op in ternet en sociale media. Meer dan 1200 mensen reageerden op het artikel en de stelling 'Wanneer ben je een Zeeuw?' De meningen lopen uiteen. Aanleiding was een verhaal over 'Zeeuwen' op de kandidaten lijst voor de Tweede Kamerverkie zingen van het CDA. Twee kandi daten zijn wel geboren maar wo nen niet meer in Zeeland. Zijn ze dan nog wel Zeeuwen? Op de stelling op www.pzc.nl reageert het merendeel (77 pro cent) van de ruim 1200 mensen dat je pas een Zeeuw bent als je in Zeeland bent geboren. Ook Mi- rande Veldman vindt dat, schrijft ze op Facebook: ,„Als je in Zee land geboren bent, ben je een ech te Zeeuw natuurlijk." Onzin, vindt Robbie Harinck: „Dus als een Afghaan hier gebo ren wordt en een maand later via Calais richting de UK gaat en daar blijft wonen, is hij een ras echte Zeeuw?" Hart Een eenduidige definitie blijkt onmogelijk te geven. Wat te den ken van mensen die hier (kort) na hun geboorte zijn komen wo nen? „Ik woon hier nu tien jaar", schrijft Anita Vloeimans. „Zee land zit in mijn hart en is mijn thuis waar ik ook ga of sta. Ik voel me een echte Zeeuw en dat is wat voor mij telt!" Antropoloog Herman Tak van het University College Roosevelt (UCR) sluit zich daarbij aan. „Waar je woont hoeft niet verbonden te zijn met of je jezelf ziet als Zeeuw", vertel de hij dinsdag tegen de PZC. Of zoals Ad Mijnsbergen vindt: „Un Zeeuw is Zeeuw en bluuft Zeeuw zo ist en nie anders." meer nieuws zie: pzc.nl Een nieuw plafond in één dag! donderdag 8 september 2016 einde van de zwemzomer Bezoeker Jurre Kreft (11) Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Tel: 0113-270000 www.plameco.nl Bezoek onze showroom (op afspraak) In buitenzwembad De Goudvijver in Serooskerke (W) kan nog ruim een week gezwommen worden, fotos ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35