Zonder bruidegom, wel met fotograaf Koningin op bezoek Vroeger Bijdrage aan de creatieve industrie Commission gaat geïnteresseerde producenten de weg wijzen in de streek. Met geld van de provincie kan daarmee een begin worden gemaakt. Ik denk dat Zeeland een uitermate geschikt gebied is voor film Maxima brengt morgen een werkbezoek aan Colijnsplaat en Zierikzee. Bruiden die van een duin springen en gretig de zee in stormen. Met dat beeld wilde de Zierikzeese fotograaf Dick van der Veer al een tijdje aan de slag. In april bleek het te koud, maar gisteravond was het de ideale avond. Kimberley, Lieke, Nathalie, Patricia en Bianca (vier bruiden en één jongedame die graag in de bruidsjurk van haar moeder mee wilde doen) bezorgden Dick bij de Brouwersdam het spektakel dat hij voor ogen had. Uiteraard na eerst een lekker champagnegevecht te hebben gehouden. Zaterdag staat iets soortgelijks op het programma bij Oostkapelle: Trash the Dress, foto dirk-jan gjeltema Steven Heinsius wilde vroeger ca baretier worden. Zeeland figureerde de afgelopen ja ren al regelmatig in grote speel films, maar dat zou nog veel vaker kunnen gebeuren. Er wordt nu werk gemaakt van een provinciaal loket, dat filmproducenten weg wijs gaat maken in Zeeland. De afgelopen jaren zijn diverse initiatieven ondernomen om Ne derland te promoten onder film makers. In 2014 heeft het Neder lands Filmfonds een landelijke 'filmcommissioner' met die op dracht aangesteld. Ook diverse gro te steden hebben al zo'n functio naris. Limburg lanceerde begin dit jaar een eigen fonds, met een jaar lijks budget van vijf ton, om film activiteiten in de provincie te sti muleren. Zeeland is nog lang niet zo ver. Leo Hannewijk, festivaldirecteur van Film by the Sea, kreeg twee jaar geleden weliswaar al de titel filmcommissioner voor Zeeland opgeplakt, maar kon zonder bud get in eerste instantie weinig uit richten. De provincie heeft inmiddels wel een bescheiden bedrag ervoor uitgetrokken: 15.000 euro. Dat is een uitwerking van het vorig jaar gesloten coalitieakkoord. Daarin wordt 'het positioneren van Zee land als decor voor filmproduc ties' als ambitie uitgesproken. „De provincie wil inzetten op creatie ve industrie. Daar is dit een onder deel van", zegt Hannewijk. Met het geld kan nu in elk geval een begin worden gemaakt. Er komt een filmcommission, die zich vooral richt op lobbyen en promotie, maar ook probeert fond sen te werven. „Ik heb inmiddels twee mensen gevonden die dat heel goed kunnen", zegt Hanne wijk. Wie dat zijn, maakt hij zater dag bij Film by the Sea bekend. Het belangrijkste, zegt 'kwartier maker' Hannewijk, is dat er op kor te termijn een herkenbaar loket komt waar geïnteresseerde produ centen zich kunnen melden en dat er een goede website wordt op gezet. „Het moet duidelijk wor den dat als je iets met film wil in Zeeland, dat je dan bij dat loket moet zijn." Het loket kan, aan de hand van een database, bijvoor beeld adviseren wat goede locaties zijn en met welke lokale omstan digheden filmmakers rekening moeten houden. Het gaat er vooral om de kansen te benutten die zich al regelmatig voordoen. „Ik denk dat Zeeland een uitermate geschikt gebied is voor film. Dat heeft te maken met de schoonheid van het landschap en de diversiteit van de provincie. Ook zijn veel Zeeuwen bereid mee te werken. Door de ligging te gen België is het gebied boven dien ideaal voor coproducties. Film zet Zeeland nog meer op de kaart. Ik heb er wel vertrouwen in dat dat gaat lukken." m donderdag 8 september 2016 pzc.nl email: walcheren@pzc.nl ZEELAND 12 i ZEELAND 8 Loket moet filmmakers vaker naar Zeeland halen Rolf Bosboom Vlissingen Leo Hannewijk ZEELAND 2 en 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33