II Dumoulin had geen zin om toneel te spelen na zilveren medaille 31 Met een gebroken pols reisde hij naar Rio. Voor goud. Hij kwam terug met zilver. Tom Dumoulin over de moeilijke momenten die hij kende in Brazilië. Het was gewoon een kloteperiode Tom Dumoulin: „Wat als wat?" „Die vraag heb ik mezelf geen enkele keer gesteld." „Waarom wél? Had het me beter gemaakt, die gedachte?" „Ik analyseer alleen dingen waar ik invloed op heb. Waar ik beter van kan worden. Bochten, aëro dynamica, de vraag of ik op dat ene stuk tegenwind harder had moeten rijden. Dat zijn dingen waar ik de volgende keer iets aan heb. Die als-vragen vind ik niet interessant. Als telt niet." „Jawel hoor." „Nee. Maar ik kan er gewoon niks mee." „Tuurlijk niet. Ik heb wel een rouwmoment gekend. Ik vond het superkut dat het gebeurde, net op dat moment. Ik belde mijn vriendin en ik zei tegen haar: „Dit was het". Ik huilde. Dacht dat ik vier jaar moest wachten op een nieuwe kans op olympisch goud. Het was hele maal kut, alles. Maar ik heb niet gedacht: wat als ik nou eerder was afgestapt in de Tour? Ik zou mijn voorbereiding precies het zelfde doen." „Nooit. In een emotionele bui wilde ik wel naar huis, maar ik heb niet naar vliegtickets ge zocht ofzo. Wat ga je dan doen, als je thuis bent? Uiteindelijk kun je niks anders doen dan er het beste van maken. Ik liep in Rio wel een beetje sip rond. De hele dag door denk je en maal je maar. Het was gewoon een klote periode. Ik heb ook niet van de Spelen genoten. Twee dagen voor de tijdrit heb ik de knop omgezet. Dat ging vanzelf. Ik concentreerde me op de dingen die ik moest doen, en dat was dat." „Tja. Dat is weer een als-vraag. Technisch en aërodynamisch heb ik een slechte tijdrit gere den. En qua wattages haalde ik dezelfde als in de tijdrit in de Tour, maar dat was na tweeën halve week koers. Dus die tijdrit in Rio was geen goede tijdrit van me. Het sprankelde niet. Toen ik over de finish kwam, was ik eerst nog heel even ver rast dat ik tweede was. Ik dacht dat ik heel slecht bezig was, dus het viel me nog mee. Maar daar na kwam het besef dat het niet de medaille was die ik wilde hebben." „Daar had ik wel een lachje te voorschijn mogen toveren. Maar dat lukte me niet. Je kunt wel heel fake een boer-met-kies- pijn-lachje eruit toveren, maar daar had ik geen zin in. Na de fi nish kwamen veel mensen naar me toe om te zeggen dat ik blij moest zijn, dat ik iets bijzonders had gepresteerd - ik dacht: rot toch op. Dat maak ik zelf wel uit. Ik moet helemaal niks." tr f. ^p=o-pJj Bestel snel op pzc.nl/Letsdance Een onvergetelijke avond met de grootste dance classics van toen en nu Humberto Tan, Don Diablo en Timor Steffens creëren samen een uniek disco-spektakel in de grootste discotheek van Nederland! 18 19 november 2016, 20.30 - 23.30 uur, Ziggo Dome donderdag 8 september 2016 'Ik liep sip rond in Rio de Janeiro' Thijs Zonneveld Maastricht Hoe vaak heb je die ene vraag gesteld? Wat als? Wat als je je pols niet had ge broken? Waarom niet? Ehh... Nee. Maar dat wil toch niet zeggen dat je er niet aan denkt? Maar je kunt toch niet doen als of het niet bestaat? Want jij bent een robot. Je gaat mij niet vertellen dat je als een zenboeddhist in de au to bent gestapt toen je je pols brak in de één-na-laatste berge- 4 Tom Dumoulin was ontroost baar nadat hij in Rio de gou den plak misliep, foto pim ras tappevan de Tour. Geen spijt dat je niet eerder bent afgestapt in de Tour? „Nee." Heb je overwogen om in Rio de handdoek te gooien? In Me, Myself Rio, een pro gramma dat wordt aangebo den via de zender en het on demand-platform KPN Pre senteert, worden olympische sporters gevolgd op weg naar, tijdens en na de Spelen in Rio. De aflevering over Tom Dumoulin is voor KPN-klanten te zien op ka naal 18 en on demand en voor anderen tijdelijk op kpn.com/MeMyselfRio. Hoeveel sneller had je gekund als je fit was geweest? Dat oorwurmgezicht van je op het podium zei alles. —Tom Dumoulin Let's Dance

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 31