Pliskova maakt indruk in New York Honkballers gaan voor niets minder dan titelprolongatie in de winkel Suske en Wiske U Geschreven door Wilfred Genee 30 Tot gisteravond kwam Pliskova (24) nooit verder dan de derde ron de van een grand slam, ondanks het feit dat ze vorig jaar toch echt even de nummer 7 van de wereld was. Maar in New York zit voorlo pig geen rem op Pliskova. Ze liet in de kwartfinale weinig heel van Ana Konjuh: twee maal 6-2. Ook de Kroatische Konjuh was een debutante in de kwartfinale van een major. Ze bedwong in de eerste ronde Kiki Bertens, in drie sets, en speelde in ronde vier mis schien wel haar beste wedstrijd ooit tegen Agnieszka Radwanska. Maar het pas 18-jarige talent kwam er tegen Pliskova niet aan te pas. Het ijskonijn had van zenu wen opnieuw geen last. In de vier de ronde overleefde ze een match point in de spannende partij te gen Venus Williams, die uiteraard massale steun kreeg van de Ameri kaanse fans. En vorige maand hield ze in de finale van Cincinna ti de Duitse Angelique Kerber een voudig in bedwang. Terwijl Ker ber bij winst na drie jaar de koppo sitie had overgenomen van Serena Williams. Het zijn mooie maanden voor de Tsjechische. Pliskova, 1 meter 86 lang, sloeg dit seizoen al meer dan 400 aces, veel meer dan alle andere vrouwen op de tour. Gister avond had ze aan drie stuks ge noeg. Ze heeft namelijk nog meer wapens, zoals snoeiharde fore hands die ze bijna zonder uitzon dering tegen de baseline plakt. Met een gebald vuistje en scha mele lach pakte Pliskova na een uurtje tennis haar tas alweer in. Eigenlijk neemt Janssen in Hoofd dorp alleen genoegen met goud. „Die titel moet er gewoon ko men." Het Nederlandse team is op het EK de te kloppen ploeg. „We moeten altijd op onze hoe de zijn", zegt Janssen. „Bij elk team dat tegen ons speelt, heeft de coach het gemakkelijk. Zij heb ben niets te verliezen." Pitcher Rob Cordemans en catcher Dashenko Ricardo keren terug in de selectie, voormalig profhonkballer Andruw Jones maakt als coach zijn debuut op een titeltoernooi. „We hebben een ontzettend ervaren selectie en staf. We willen niets aan het toeval overlaten." Zowel in de Haarlemse Honkbal- week als op internationaal toer nooi in Frankrijk won Oranje alle wedstrijden. Janssen: „Vooral dat gevoel nemen we mee." Dat rivaal Italië in de voorberei ding twee keer onderuit ging te gen Spanje, relativeert hij. „Dat zijn momentopnames." De bondscoach vermoedt dat de 'Az- zurri' op revanche uit zijn na de 16-1 nederlaag tijdens het Pre mier 12-toernooi vorig jaar. „Als je als topsporter zo'n klappie krijgt, vergeet je dat niet snel." UITSLAGEN Speciaal op de tweede rustdag had hij hem verkend, die gruwelijke slot klim. Gesink kende alle haarspeld bochten van de Alto Mas de la Costa als z'n eigen keukenla. Helaas bleek de Zwitser Mathias Frank (IAM) nog net een toefje beter op de hoogte van de klauterklus. Beiden reden de hele dag voorop, in een kopgroep van 27 man. Net voor de slotklim had Frank het lef om weg te springen en hij bleef weg. Ge sink kwam te laat en werd ook nog voorbij gestoken door Leopold König (SKY). Na een tweede plaats (Covadonga) en z'n zege op de Aubis- que volgde dus nog een derde plaats. „Robert blijft het vertrouwen van de ploeg uitbetalen", reageerde Ri chard Plugge, de trotse algemeen di- Misschien is de manier waarop hij nu rijdt wel iets voor de Tour de France recteur van Lotto-Jumbo. „Het was natuurlijk een rotzomer met het mis sen van de Tour, maar de ploeg is al tijd in hem blijven geloven. Wij hebben altijd geweten dat Ro bert in goeden doen nog steeds wereldtop is. En dat blijkt deze Vuelta wel." Rittenkaper Met drie top-3 klasseringen pak te Gesink als 'non-actieve klasse mentsrenner' al een sloot publi citeit. „Misschien is de manier waarop hij nu rijdt wel iets voor de Tour van volgend jaar", aldus Plugge, die echter niet gelooft dat een rittenkaper automatisch meer publiciteit en enthousiasmegene- reert. „Heel Nederland stond vorig jaar ook drie weken op de banken toen Robert zesde werd in de Tour." Plugge hoopt dat zijn fietsende uit hangbord nu eens een langere perio de gevrijwaard blijft van tegenslag. „Die jongen heeft zoveel meege maakt. Je zou bijna zeggen: na zeven magere jaren nu zeven vette jaren." bruna JUMBO bfrlililW kijkvoormeerverkooppuntenoppzc.nl/suskewiske donderdag 8 september 2016 Ze is geen speelster die de har ten van het publiek verovert. Daarvoor is haar spel te klinisch en toont ze te weinig emoties. Maar Karolina Pliskova uit Tsje chië maakt wel degelijk indruk deze weken op de US Open. Rik Spekenbrink Rotterdam New York Het Europees kampioenschap honkbal begint vrijdag in eigen land. Onder bondscoach Steve Janssen werd in 2014 na twee verloren finales eindelijk weer de Europese titel veroverd op ri vaal Italië. ANP Hoofddorp WIELRENNEN Ronde van Spanje, UCI World Tour. Zeventiende etappe: 1. Frank (Zwi) 177 km in 4.34.38. 2. König (Tsj) 0.06, 3. Gesink (Ned) 0.11, 4. Bilbao (Spa) 0.14, 5. Cataldo (Ita) 0.16, 6. Herrada (Spa) 0.29' 24. Contador (Spa) 3.27, 25. Froome (GBr), 26. Quintana (Col), 27. Cha ves (Col), 59. De Kort 8.54, 71. Tan kink 10.22,100. Stamsnijder 13.40, 103. Algemeen klassement: 1. Quinta na 69.35.32, 2. Froome 3.37, 3. Chaves 3.57, 4. Contador 4.02, 52. Gesink 1.33.25, 99. De Kort 2.56.06, 107. Tankink 3.06.29, 123. Bouwman 3.28.56, TENNIS New York (VSt). US Open. Vrouwen, kwartfinales: Pliskova (Tsj/10) - Konjuh (Kro) 6-2 6-2. Ploegleiding Lotto-Jumbo bleef geloven in Gesink Robert Gesink maakte deel uit van de kopgroep, maar hij greep giste ren naast zijn tweede ritzege in de Ronde van Spanje. Algemeen direc teur Richard Plugge van Lotto-Jum bo spreekt veel vertrouwen uit in de renner. „Gesink is nog altijd we reldtop." Arjan Schouten Aito Mas de la Costa Richard Plugge, algemeen directeur Lotto-Jumbo Robert Gesink tijdens de zeven tiende etappe in de Giro, waar hij naast de ritzege greep, foto cor vos SUSKEtuWISKE SUSKCe«WISK€ DE CHARMANTE CHIRURG SUSK€enWISK€ DE PIENTERE POP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 30