29 Fouten wilden we voorkomen, maar ik verkloot het voor de rest meer dan acceptabel, ook na de on gelukkige 1-0 achterstand. Tac tisch is het elftal prima op orde, met Sneijder als hangende links buiten. Defensief geeft het nauwe lijks iets weg. Dat is nog geen reden voor eufo rie, want de weg is nog lang. „Daarom baal ik ook zo", zegt Strootman. „In de afgelopen kwali ficatiereeks zag je dat het team steeds op momenten, vaak door in dividuele fouten, achter de feiten aanliep. Dat wilden we nu ten kos te van alles voorkomen. Maar ik verkloot het gewoon voor de rest." Toch vindt Oranje ook houvast in Solna, op weg naar de twee thuisduels van komende maand, tegen Wit-Rusland en Frankrijk. Niet in de laatste plaats bij Stroot man, als bewaker van de balans. De teruggekeerde middenvelder van AS Roma staat drie keer op fraaie wijze aan de basis van een kans, waaronder twee voortreffelij ke assists. Eerst op Davy Klaassen in de vijfde minuut, na rust op in valler Bas Dost, die over schiet. Het compacte teamspel, de soms flitsende rechtervleugel, de sterke centrumspits Vincent Jans sen; Sneijder heeft wel oog voor al het goede. „Dit is misschien niet het meest talentvolle team waarin ik ooit heb gespeeld", zegt de aan voerder. „Maar als collectief zie je dat we naar elkaar toegroeien. Ie dereen weet wat hij moet doen." Voor even is ook de storm rich ting Blind weer gaan liggen. De bondscoach oogt niet zozeer blij na de 1-1, maar wel een tikje opge lucht. „We moeten gewoon op de ze voet verder", zegt Sneijder. Er valt een hoop te evalueren na de turbulente start van de WK-kwalificatie. Het belangrijk ste dossier dat bondscoach Danny Blind en technisch directeur Hans van Breukelen moeten oppakken, is de zoektocht naar twee nieuwe assistent-bondscoaches. Het streven is om die twee men sen al aan boord te hebben bij de volgende interlands in oktober tegen Wit-Rusland en Frankrijk. Ook komt rond die duels duide lijkheid over de opvolging van teammanager Hans Jorritsma. Blind en Van Breukelen zetten in op twee Nederlanders voor de posities van eerste en tweede assis tent. Bij voorkeur is één van de twee een ervaren coach die ook veld trainingen voor zijn rekening kan nemen, bijvoorbeeld als Oran je zich plaatst voor het WK. De an dere assistent moet dicht bij de spelers kunnen staan. Vorige week zei Blind in een opwelling dat zijn tweede assis tent ook best een buitenlander kan zijn die lang in Nederland heeft gespeeld. Prompt zoemden namen rond zoals die van Jari Litmanen, maar Blind gaat in principe toch gewoon voor twee assistenten uit eigen land. Bewondering De bondscoach toonde zich een dag na de 1-1 tegen Zweden tevre den. „Niemand liet zijn kop han gen na tegenslag." Van Breukelen sprak zijn bewondering uit voor de onverstoorbaarheid van Blind. „Als je ziet hoe Danny deze wed strijd heeft gemanaged, dan vind ik dat knap. Je moet het maar doen met alle onrust, alle druk en óók nog eens de pech van die on gelooflijke goal van Marcus Berg." Van Breukelen en Blind zullen Ik heb nooit bewust informatie willen achterhouden in hun evaluatie ook terugkijken op de gang van zaken rond de stukgelopen onderhandelingen met Ruud Gullit. In die zaak zou Van Breukelen nu twee dingen an ders doen, zei hij gisteren. Het be langrijkste: hij zou meteen naar Marco van Basten hebben terugge koppeld dat Gullit wist van diens op handen zijnde vertrek naar de FIFA. Nu hield Van Breukelen in gesprek met Gullit vast aan de ver trouwelijkheid die hij had afge sproken met Van Basten en Blind. Van Breukelen: „Ik heb nooit be wust informatie willen achterhou den. Ik ben publiekelijk neergezet als onbetrouwbaar, terwijl ik de tol heb betaald voor mijn eerlijk heid en naïviteit. Dat is een fout." donderdag 8 september 2016 op deze voet verder Kevin Strootman Het doelpunt van Marcus Berg, na de fout van Kevin Strootman FOTO PRO SHOTS3 Gezocht: nieuwe assistenten Op de vliegtuigtrap waren ze al meteen druk in gesprek, Danny Blind en Hans van Breukelen. En de komende dagen zal het lijntje tussen beide mannen kort blijven in de zoektocht naar assistenten. Maarten Wijffels Stockholm Hans van Breukelen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29