V5BBP9 28 NEDERLANDS ELFTAL WK-KWALIFICATIE De teleurstelling regeerde dinsdagavond in Solna, maar Oranje hervond óók zijn vertrouwen richting de nabije toekomst. Fatalisme heeft voorlopig plaatsgemaakt voor hoop en vertrouwen. UEFA.com g) RESPECT Kort K53I L* m 1 r. Bfl I I N(jp- A INM Steun voor Van Praag De Engelse en Belgische voetbalbond scharen zich achter Michael van Praag (fo to). Hij is wat hen betreft de beste kandi daat om op t4 september verkozen te wor den tot UEFA-voorzitter. Van Praag kan die steun goed gebruiken. Tal van Europese bon den lieten weten voor de Sloveen Ceferin te gaan, de enige andere kandidaat. Oranje klopt Duitsland De Nederlandse basketballers hebben woensdag de tweede zege gepakt in de kwa- lificatiestrijd voor het EK van 20t7. Oranje was verrassend met 75-71 te sterk voor het nog ongeslagen Duitsland. Bij rust in Oberhausen stond de ploeg al met 40-35 voor. Nederland begon de kwalificatiereeks met een nederlaag tegen Oostenrijk, waar na Denemarken werd geklopt. Alsnog titel Kaptheijns Bijna tien maanden na dato is veldrijdster Maud Kaptheijns (foto) alsnog uitgeroepen tot Europees kampioene bij de beloften. De 21-jarige Nederlandse eindigde vorig jaar november bij de EK in Huibergen als tweede achter Femke Van den Driessche. De Belgische veldrijdster werd in januari bij de WK in Heusden-Zolder echter betrapt op mechanische fraude. Italië Afvalrace In verwarrende tijden zo als deze kun je maar het beste naar Wesley Sneij- der luisteren. Die heeft zijn benen wijd uit elkaar gezet, als vanouds, pra tend met de kin in de lucht en de handen losjes in de broekzak. „Dit elftal is een heel sterk team aan het worden", zegt Sneijder. „Dat heb ik jullie van tevoren al gezegd, en dat is nu wel geble ken." Sneijder, de optimist. De man van halfVolle glazen. De 32-jarige aanvoerder ook die nadrukkelijk opstond tegen Zweden, zoals hij dat in de dagen voorafgaand al had gedaan, als een soort plaatsver- PROGRAMMA vangend assistent-bondscoach. „Ik ben kwaad dat we niet gewon nen hebben, maar ik heb alle ver trouwen dat we ons gaan plaatsen voor het WK." Verstoppen Toch is het sentiment ook dubbel, daags na de 1-1 tegen Zweden. Kort daarvoor heeft Kevin Stroot man zijn hoofd nog weggedraaid van zijn toehoorders, schuin naar de grond gericht, alsof hij zich - al pratend - verstoppen wil. „Het is gewoon mijn schuld", zegt Strootman, in een vernieti gend, dik vier minuten durend oordeel over zichzelf, natreurend in de catacomben van de Friends Arena van Solna. Een onverklaarbare black-out, zegt de middenvelder. Niet goed te praten. Hij en niemand anders heeft Oranje benadeeld, resulte rend in slechts een puntje (1-1), waar het er drie hadden moeten zijn. En nee, over die afgekeurde goal van Bas Dost wil hij het niet hebben, want dan zou hij in de richting van scheidsrechter Danie- le Orsato moeten wijzen. „Dat vind ik in mijn situatie on gepast, om nu te gaan praten over de fouten van iemand anders." Zijn blunder in de 43ste minuut deed even terugdenken aan die donkere avond in Praag, twee jaar geleden, toen Daryl Janmaat zo knullig in de fout ging, als opmaat richting een desastreuze EK-kwali- ficatiereeks. Maar er zijn ook een paar crucia le verschillen. In dit geval verliest Oranje zijn openingswedstrijd niet, zoals toen in Tsjechië. Het be gint tenminste met een punt, op een avond waarop ook concurrent Frankrijk niet verder komt dan een gelijkspel tegen Wit-Rusland. En waar bondscoach Guus Hid- dink destijds nadrukkelijk de schuld bij Janmaat legde, zegt Danny Blind nu niets over Stroot man. „Niet nodig", vindt de bonds coach. „Ook in de rust heb ik niets tegen hem gezegd. Kevin is een ge weldige prof, die hoefje niet op zijn verantwoordelijkheid te wij zen. Die vindt dit zelf het ergst van iedereen." Weerbaar Hoe ontluisterend zwak ook de Zweedse ploeg, het Nederlands elf tal heeft zich een avond lang weer baar getoond. In een week vol on rust en chaos, met maximale druk op het vernieuwde elftal, creëert Oranje een stuk of acht kansen. Het speelt niet weergaloos, maar nationale Quote van de dag 'Het is een belangrijk doel in mijn carrière om weer terug te keren bij de ploeg' donderdag 8 september 2016 Adacco VOETBAL BASKETBAL VELDRIJDEN 18 Met een salaris van 2,8 miljoen euro per jaar is AS Roma-speler Kevin Strootman de best betaalde Nederlander in de Serie A. Frank de Boer strijkt volgens La Gazetta dello Sport bij Inter 3 ton minder op. n Vladimir Klitsjko (foto) krijgt 29 oktober kans op revanche tegen Tyson Fury. De Oekraïense bok ser werd in no vember na elf on geslagen jaren onttroond door de Brit, die nu wereldkampioen zwaargewicht is. 1 'We moeten Sjoerd Mossou Solna Vrijdag 7 oktober Nederland - Wit-Rusland 1 Maandag 10 oktober Nederland - Frankrijk Ij Zondag 13 november Luxemburg - Nederland t Zaterdag 25 maart 2017 Bulgarije - Nederland Vrijdag 9 juni 2017 Nederland - Luxemburg Donderdag 31 augustus 2017 Frankrijk - Nederland Lotto-Jumbo heeft in de Vuel- ta nog zes ren ners in koers. Na Steven Kruijs- wijk en Enrico Battaglin stapte tijdritspecialist Jos van Emden gisteren niet meer op vanwe ge zware ver moeidheid. Dylan Groenewegen heeft de vierde etap pe van de Ronde van Groot-Brittannië gewon nen. De sprinter bleef in de bochtige slotfase van de lange etappe naar Builth Wells de Brit ten Daniel McLay (tweede) en Ben Swift (der de) voor. Voor de Nederlands kampioen was het zijn negende zege van het seizoen. Lucinda Brand heeft de eerste etappe van de Ronde van België gewonnen. De wielren- ster van Rabo-Liv bleef in de sprint de Italiaan se Barbara Guarischi en haar ploeggenote Marianne Vos voor. Door de ritwinst neemt Brand de leiderstrui over van Annemiek van Vleuten, die eergisteren de proloog won. Nigel de Jong zich bij Galatasaray weer in de kijker te spelen voor Oranje Bondscoach Danny Blind (midden) ziet Marco van Basten (rechts) vertrekken als assistent, foto pro shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 28