'Dat bli f ik alti d houden' SHOW CULTUUR 25 Voor het vijfde jaar presenteert Dennis Weening 'Expeditie Robinson', dat vanavond begint. De Haagse 'tun dad' over knutselen, hokjes en het vaderschap. 'Kees stond te janken in mijn armen' Ik geniet meer van mijn gezin, maar natuurlijk ga ik nog wel eens los Veertig nachten was Den nis Weening van huis van wege Expeditie Robinson. Veertig nachten zat de Haagse presentator op de Filipijnen, ver weg van zijn gezin. „Dat was wel eens lastig, ja, vooral voor mijn dochter Co- co van zeven. Maar daar had ik dit jaar iets op verzonnen." Weening knutselde een ka lender voor haar. „Met veertig vakjes. Kon ze er elke dag één wegstrepen. Sommige had ik kleuren gegeven. Rood voor grote ca deautjes, geel voor kleine. Daar zat dan een envelop met een opdracht bij. Als onder deel van een speurtocht. Gaat de tijd wat sneller. De nacht voor vertrek zat ik nog al les uit te schrijven en te verstoppen, maar het was het waard. Dat zag ik aan de film pjes die ik kreeg opgestuurd." Pittig in meerdere opzichten, noemt Wee ning (39) de opnamen van Expeditie Robin son. „Als ik een game heb, moet ik de avond van tevoren twee A-viertjes in mijn hoofd stampen. De druk is enorm, want een dag later staan 150 man mij aan te staren. Van het hele productieteam tot aan de hongeri ge kandidaten die ook nog eens bloedner veus zijn. Maar ik vind het steeds leuker worden. Ik heb het gevoel dat ik Expeditie Robinson meer naar me toegetrokken heb. Ik voel me veel zelfverzekerder." Wie denkt dat Weening er ondertussen in Azië een minivakantie op na hield, heeft het mis. „Je zit in een houten hutje van twee bij drie. Er is een douche en een bed, that's it. Geen zwembad en in zee zitten gif tige kwallen. Daarom laat ik mijn gezin ook niet overkomen. Er is daar gewoon niks. En het was ook nog eens het begin van het re genseizoen. Dan zijn de dagen soms lang. Ik had mijn gitaar mee en heb de geweldige series Peaky Blinders en Fargo gekeken. En ik ben in Anna begonnen, het boek van Niccolö Ammaniti. Geen reden tot klagen dus, zeker niet op dagen dat het regende en stormde. Werd mijn hutje bijna weggebla zen, maar zaten de kandidaten op het ei land." Rustiger Dennis Weening is rustiger geworden, zo wel privé als in zijn werk. Lange tijd ging het op beide vlakken alle kanten op. „Op te levisie werd ik in een soort hokje geplaatst. Met Wipe Out, The Pain Game en Killer Ka raoke kreeg ik een imago als Dennis de sa dist. Vond ik wel vervelend. Ik heb vele ge zichten en hou nog steeds van die domme Wipe Out-humor. Maar met So You Think You Can Dance, Tourette on Tour en Expeditie Robinson ben ik wat meer de diepte inge gaan. Nog steeds zou ik nooit hetzelfde wil len blijven doen, al teken ik meteen als ik de rest van mijn leven Robinson kan presen teren. Het is zes weken lang een eigen cul tuurtje waar je in zit. Een soort bubbel. Zo bijzonder." Privé is Weening nóg meer fa milieman. Over het eerste deel van zijn le ven heeft hij voorlopig genoeg gezegd, vindt hij. De Hagenaar, die op de middelba re school nogal eens slachtoffer was van pesterijen, nam op zijn 23ste afscheid van zijn leven als Jehova's getuige. Hij scheidde van zijn eerste vrouw, verzamelde, zoals hij MEMORABEL A eerder zei 'vrienden zonder verantwoorde lijkheid' om zich heen en stortte zich in een wild nachtleven met zijn garagerock band Spider Rico. Een dubbele dosis van het leven, noemde hij dat. Die tijd is voor bij. Zijn gitaar, waarop zich de laatste jaren wat laagjes stof hebben verzameld, staart hem inmiddels weer verliefd aan. „De tijd ontbrak, maar het begint weer te kriebelen. Met mijn beste vriend, met wie ik Spider Rico opzette, ga ik weer muziek maken. Ik heb het gemist." Het vaderschap - met zijn vrouw Stella verwelkomde Wee ning vijftien maanden geleden hun jongste dochter Charlie - heeft hem veranderd. „Lo gisch, is ook effe schrikken. Ineens staat je leven in het teken van een kind. Dat is wen nen. Als je geen kinderen hebt, hoefje met niemand rekening te houden. Dan maakt het niet uit hoe laat je je bed instapt. Nu wil je ook een voorbeeld zijn. Kun je niet met een te brak hoofd je dochter naar school brengen. Coco is een topgrietje dat ik al behoorlijk beïnvloed heb. Ze houdt van Star Wars en gaat met me mee naar ADO, al doet ze dat misschien wel een beet je om haar vader trots te maken." Verdriet Weening is een 'fun dad', zegt hij. „Op va kantie lag ik de hele dag met mijn dochters in het zwembad. Leerde ik de kleinste lo pen, maar je wilt het niet geloven: bij terug komst was ze één dagje bij mijn moeder en prompt ging ze echt los lopen." Met zijn dochters is ook meteen het belangrijkste in zijn leven genoemd. „Ik kan heus wel gro ter wonen, maar ik wil in Den Haag in deze buurt blijven, omdat mijn dochter daar al haar vriendinnetjes heeft. Ik ben ook niet iemand die pocherig doet. Ik denk dat ik re delijk normaal ben gebleven." Succes op de werkvloer en gezin op de rails, maar toch is er ook verdriet. De pre sentator ziet zijn oudste dochter Lola 'niet zo vaak als hij zou willen', terwijl zijn va der probeert op te krabbelen na een beroer te. „Het gaat iets beter, al gaat het te lang zaam. Eén arm is verlamd en hij kan niet praten, maar hij is een sterke, eigenwijze vent van 67, die op zichzelf woont. Het is moeilijk, we hebben een goede band. Ik heb vreselijk veel bewondering voor hem, ga zo weer naar hem toe." In de kroeg zie je Weening 'niet elke avond meer'. „Ik geniet meer van mijn ge zin, maar zit ook niet elke avond thuis. Na tuurlijk ga ik nog wel eens los. Laatst heb ik nog een reisje gemaakt. Op uitnodiging van Jack Daniel's, dat 150 jaar bestaat. Er was een cameraploeg met gastjes van twintig. Nou, die hielden mij niet bij, hoor. Het wil de randje zal ik altijd blijven houden." donderdag 8 september 2016 wilde randje Dennis Jansen A Dennis Weenink: zes weken in een bubbel. FOTO GUUS SCHOONEWILLE Hoogtepunten van Expedi tie RobinsonDennis Wee ning, die de presentatie sa men met Nicolette Kluij- ver voor zijn rekening neemt, mag over komend seizoen uiteraard niets zeggen. Uit vorige seizoe nen noemt hij de avonden nadat sommige kandida ten eruit waren gestemd, memorabel. „Ik probeer hen altijd een goed gevoel te geven. Presentator Kees van der Spek was er ziek van. Kandidaten gaan nog even naar een hotelle tje voordat ze naar Neder land terugvliegen. Daar, aan de rand van het zwem bad, hebben we aan de rum-cola gezeten. Ik wist dat hij van Bach houdt en heb op een gegeven mo ment Erbarme Dich uit de Matthaus Passion opge zet. Hij stond op, pakte me beet en jankte in mijn armen, zo emotioneel was het. Met Ronnie Flex zat ik ook aan het zwembad je. Filipijnse toeristen erbij met badpakken van en kels tot nek. Wie dat was, vroegen ze. Famous rap per from Holland. Zette ik een liedje op en begon hij in te rappen voor die toe risten. Mooie avond."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 25