speelt tegen zijn sterfelijkheid ri s voor He eveeg' EO begint rouwsite 22 KIJKT TV Krijgen deze koks een echte baan? D Angela Het is al een paar dagen geleden, maar de beelden willen maar niet uit mijn hoofd. Family Island, dat afgelopen maandag begon op RTL 4, is verreweg het hef tigste dat ik afgelopen tijd heb gezien. met hulp van twee therapeuten in een paar we ken tijd de relatie tussen ouders en hun totaal onhandelbare puberkind te herstellen. 'Totaal onhandelbaar' is eigenlijk nog een te milde om schrijving. Er was bij de gezinnen thuis ge filmd en wat daar gebeurde, was hartverscheu rend om te zien. Elyza krijgt af en toe een waas voor haar ogen en slaat alles en iedereen in haar buurt kort en klein. Dario blowt, steelt, is onbereikbaar. Cedric heeft het voorzien op zijn moeder en scheldt haar uit en bedreigt haar. En dan is er nog Marise, een meisje van 20, dat niet werkt of naar school gaat maar de hele dag op straat hangt. Ze wordt elke ochtend om acht uur het huis uitgezet door haar ouders en mag pas om zes uur weer terugkomen. Dan moet ze eerst een blaastest doen om aan te to nen dat ze geen alcohol heeft gedronken. Wat ze overigens wél doet. Thuis zit er een ket- tingslot om de grepen van de keuken- en bad kamerkastjes, omdat ze anders alles jat. Wat is dat voor leven? Cast naar de rechter Waylon: nog eens in Ahoy MONTREAL Actrice Hannah Hoekstra heeft in Montreal een belangrijke prijs gewonnen op het internationaal filmfestival. De Nederlandse actrice kreeg de Prix d'Interprétation Fémini- ne voor haar hoofdrol in De Helle veeg. Hoekstra is met deze rol ook genomineerd voor een Gou den Kalf, waarvan eind deze maand de uitreiking is. Eerder won de actrice een Kalf voor haar rol in Hemel. Regisseur André van Duren nam de prijs voor beste actrice namens Hoeks tra in ontvangst. Hannah Hoeks tra was de enige Nederlandse winnaar. HILVERSUM De EO vraagt men sen die een naaste zijn verloren, hun herinneringen online te de len. De Evangelische Omroep lan ceerde hiervoor het 'rouwplat- form' ikmisje.tv. Op deze digitale ontmoetings plaats is het mogelijk een gedenk- monument te maken of een virtu eel kaarsje aan te steken. Verder verschijnen er dagelijks artikelen over rouw en blogs van (erva ringsdeskundigen. De site sluit aan op tv-programma Ik Mis Je, voorheen bekend onder de titel Bakkie Troost. de blik waarmee de ouders naar hun kinderen keken. Radeloos. Leeg. Of juist met afkeer. Ter wijl diezelfde ogen toch ooit verliefd hebben ge straald naar de pasgeboren baby, peuter en kleuter die diezelfde puber ooit was. Wat is daar dan misgegaan? Waar is het ontspoord? En, kan het dan ook bij ons thuis gebeuren? Die ouders konden zich deze situatie een paar jaar geleden vast net zo min voorstellen als ik nu. Dat is ronduit angstaanjagend. Over de ouders: die waren eerlijk gezegd óók raar. De één flipte compleet toen ze op het ei land haar telefoon moest inleveren. De ander ging doodleuk de woordzoeker van haar doch ter invullen, terwijl die even een douche nam. Dan wéét je dat je heibel krijgt. Ik ben benieuwd of het Johnny en zijn team gaat lukken om die gezinnen weer op de rails te krijgen. Ik hoop het van harte. Maar het liefst had ik die beelden van maandag nooit ge zien. Quote van de dag Overdag werd ik bestraald, 's avonds wilde ik in een andere wereld KLAARGESTOOMD donderdag 8 september 2016 Pubers Op een tropisch eiland probeert Johnny de Mol MUSICAL Acteurs uit de voortijdig gestopte Marco Borsato-musical Sky stappen weer naar de rechter. Zij wil len dat de produ cent hun loon doorbetaalt voor de periode dat zij een contract hadden. MUZIEK Springsteen Of ze alle acht een baan heb ben overgehouden aan Kitchen Impossible, moet nog blijken. Maar de laatste draaidag van het door Arie Boomsma gepre senteerde kookprogramma op Net5 was gisteren een vrolijke boel. De kandidaten moesten hun kookkunsten vertonen aan potentiële werkgevers. Dat is het doel van het programma: acht aspirant-koks met een ver standelijke of lichamelijke beper king worden door culinair docen ten Robert Kranenborg en Mou- nir Toub klaargestoomd voor een echte baan. Die hopen ze al le acht over te houden aan hun deelname. Het programma is vanaf 30 november te zien. Hannah Hoekstra FOTO LEVIN DEN BOER/ANP Reageren: angela@persgroep.nl Maar wat het meest door mijn ziel sneed, was Waylon geeft in november een extra concert in Ahoy. De zanger brengt 24 en 25 november zijn show, die in het teken staat van de Top 1000 aller tijden van Radio Veronica. Waylon speelt een selectie van 30 nummers uit die lijst. Het eer ste concert is al uitverkocht. —Joke Bruijs (64) zegt in de Volkskrant dat ze in 2007 borstkanker had, maar bleef optreden met André van Duin en Ron Brandsteder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 22