'Neonazi-leraar': ik heb NVU de rug toegekeerd' 13 Nederland wil oordeel over Turkse rechtsstaat 19, 20 of 21 dagen van Europa naar Dubai ABSURD... Crazy deals Curasao!!! g ft Hji'Ei» 'flu* v sa *i tertio STRAATSBURG Na de mislukte staatsgreep in Turkije wil Nederland een in ternationale beoordeling van de toestand van de Turkse rechtsstaat. Het oordeel zou moeten komen van de Raad van Europa, een organisatie voor onder meer mensenrech ten en democratie. Dat heeft minister Bert Koen- ders van Buitenlandse Zaken gisteren bepleit bij de Raad van Europa in Straatsburg. Hij en zijn collega's, onder wie de Turk Mevlüt Cavusoglu, bo- VVD baalt van eigen minister gen zich over de situatie in Turkije na de couppoging. Ca vusoglu verzekerde dat Tur kije de regels van de rechts staat zal respecteren. Koenders vindt het ook be langrijk dat de mensenrechten- commissaris van de Raad van Europa een bezoek brengt aan Turkije. Nederland wil boven dien dat onderzocht wordt of de raad bij rechtszaken van verdachte coupplegers en sym pathisanten aanwezig kan zijn. Doutzen Kroes op postzegel Het misverstand moet voor eens en voor altijd de wereld uit, stelt Michel Letteboer (23) uit Almelo. „Ik ben geen rechtsextremist en geen lid van de NVU. Dat ben ik ook nooit geweest. In het verleden heb ik inderdaad interesse gehad voor het gedachtegoed van de Ne derlandse Volksunie en alles wat daarmee samenhangt. Vanuit die interesse ben ik bij een aantal de monstraties van de NVU geweest en was ik aanwezig bij de rechts zaak tegen Constant Kusters (lei der van de NVU, red). Gewoon om te kijken hoe het verhaal zou aflopen. Op een gegeven moment constateerde ik dat dit niet de rich ting was die ik op wilde. Lang zaam maar zeker heb ik ze de rug toegekeerd. Ik wil er niet mee geas socieerd worden." „Dat neem ik de school heel erg kwalijk. Ik heb nooit met me vrouw Weekhout, de rector, sa mengewerkt. In mijn ogen tart het maken van racistische opmer kingen elke vorm van professiona liteit. Daar zal ik me nooit schul dig aan maken." Via een rechtszaak eiste Lette boer van het Twentse Carmel Col lege een schadevergoeding en wil de hij zijn ontslag ongedaan ma ken. De rechter in Enschede heeft dat verzoek afgewezen. „Ik heb daar wel degelijk afstand van genomen. Los van het feit of ze politiek getint zijn of niet: ik heb ze geuit op een niet-tactische manier. In bewoordingen die ik ze ker niet meer zal gebruiken. Ik neem ook afstand van het feit dat ik die uitspraken heb gedaan." „Dat heb ik destijds inderdaad zo gezegd. Ook daar neem ik afstand van. Daar wens ik nu niet mee ge associeerd te worden. En ik weet ook dat het schadelijk is voor je toekomst. Als je radicaliseert en je maakt verkeerde keuzes op het moment dat je perspectief en nu ance mist, dat kun je heel veel schade ondervinden voor de toe komst. Dat merk ik nu." „Ik heb stage gelopen op het Twents Carmel College. Leerlin gen hebben me blijkbaar gegoo- geld en zagen die foto van mij bij de rechtszaak van Kusters. Ze zijn naar hun mentor gestapt met de vraag of een neonazi voor de klas mag staan. De mentor sprak me er op aan. Ik ben allereerst het ge sprek met de klas aangegaan. Ik heb de leerlingen verteld waarom ik bij die bijeenkomsten aanwezig was. Ik heb leerlingen de ruimte gegeven vragen te stellen. Ik heb ook de schoolleiding op de hoogte gebracht." De NVU wil demonstreren bij het Twents Carmel College. Bin nenkort zal de NVU daarvoor een vergunning aanvragen. De beto ging moet plaatsvinden tijdens lesuren. Burgemeester Schouten van Oldenzaal zegt dat hij de aan vraag afwacht. Bizar ^goedkoop, nu v.a I of bel 088 - 70 70 600 (ma. t/m vr. 9:00-18:00 uur) flSt 1 donderdag 8 september 2016 DEN HAAG VVD-minister Ard van der Steur (Veiligheid) heeft irritatie ge wekt bij zijn eigen partij. De libe ralen willen dat terroristische geldstromen nog meer worden aangepakt, maar de minister zou daarmee talmen.Het gaat daarbij om salafistische organi saties die in ons land actief zijn. „Ik vraag om meer urgentie," zei VVD-Kamerlid Ockje Tellegen gisteravond tijdens een debat tegen minister Van der Steur. „Er kan nog meer gebeuren." DEN HAAG Doutzen Kroes is binnenkort te vinden op een velletje postze gels. Het topmo del deelde giste ren via Insta- gram alvast een afbeelding van de eerste zegel. Verdere uitleg gaf de 31-jarige voormalige An gel van lingeriemerk Victoria's Secret niet. Volgens PostNL wordt maandag de rest van het velletje onthuld. Michel Letterboer werd door het Carmel College ontslagen, om dat hij zich positief uitliet over de extreemrechtse partij NVU. „Ik besef nu dat dat schadelijk is voor mijn toekomst." Wim Goorhuis Oldenzaal De school stelt dat u zich buiten de les racistisch hebt uitgelaten tegenover leerlingen. In het vonnis van de rechtbank staat dat u niet duidelijk afstand hebt genomen van kwetsende uitlatingen op internet. Moeten politiecommissarissen worden opgehangen in hun ei gen cel? Hoe ver kun je gaan? venetie takolon lion 5uezkanaa (doortocht) Dubai Dhabi Salalah Topdeal! Vertrek in november per 4-sterren Costa neoRivièra voor een Grand Voyage cruise van Italië naar Dubai! U bezoekt o.a. Corfu, Israël, Jordanië, Oman, Abu Dhabi en Dubai. Aan boord van dit charmante schip ontbreekt het u aan niets: restaurants, bars, zwembad, theatershows, casino en een wellnessgedeelte. Stip Reizen biedt u bovendien de optie om 1 of 2 hotelnachten bij te boeken. Duur Vertrek 19 dagen 28 november 20 dagen* 27 november 21 dagen** 26 november Binnenhut Buitenhut v.a. 1199 v.a. 1349 v.a. 1289 v.a. 1439 v.a. 1349 v.a. 1499 Zie stipreizen.nl/ crcxdb crcxlb crcx2b Ind. 19-daagse cruise, vliegreis, transfers en alle maaltijden aan boord O.a. Griekenland, Jordanië, Oman en Dubai Optioneel 1* of 2** hotel overnachtingen in 4-sterren hotel nabij Venetië Genieten van een heerlijke zonvakantie op het tropische Curasao? Dat kan nu supervoordelig met deze 'Crazy Deals', waarbij u een 4-sterren zonvakantie op dit paradijselijke eiland boekt tegen een stuntprijs. U heeft de keuze uit meerdere 4-sterren resorts met diverse faciliteiten! Wat dacht u van een verblijf in het populaire Livingstone Jan Thiel Resort of het Hilton Curapao? Boek nu tegen de scherpste prijzen! sept. v.a. 499 okt. v.a. 499 nov. v.a. 499 stipreizen.nl/zonvakantie/curacao 7- t/m 23-daagse vliegreis per KLM incl. 23kg ruimbagage Incl. transfer vliegveld hotel v.v. fc/ Verblijf in een 4-sterren resort o.b.v. logies Nergens voordeliger! stipreizen.n P Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer/hut excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. TGIZGIl III J Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. i SGR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 13