Turkse kritiek op uitspraken Rutte 6 NI NYNKE DE JONG WAR CHILD IN NEDERLAND Column ANKARA Turkije vindt de uitspra ken van premier Rutte over Turk se Nederlanders in Zomergasten ongepast. Dat staat in een verkla ring van het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken. Rutte reageerde in het program ma op een filmpje waarin demon strerende Turkse Nederlanders NOS-verslaggever Robert Bas het werken onmogelijk maakten in Rotterdam. Dat gebeurde na de mislukte coup in Turkije. De ver slaggever werd te verstaan gege ven dat hij moest oprotten. Rutte reageerde fel. „Mijn pri maire eerste gevoel is: lazer zelf op. Ga zelf terug naar Turkije. Pleur op." Volgens Rutte is het grootste deel van de Turkse Neder landers goed geïntegreerd, maar staat een minderheid die hij 'Tur ken in Nederland' noemt met twee benen buiten de maatschap pij. Turkije vindt de uitspraken on gepast voor een premier. De Tur ken denken dat de uitspraken mis bruikt kunnen worden tegen Turk se Nederlanders. Ze schaden de ge zamenlijke inspanningen om Turk se Nederlanders deel te laten ne men in de maatschappij, aldus de verklaring. Een woordvoerder van Rutte laat weten dat de premier de verklaring 'voor kennisgeving' aanneemt. Ik ben de vleesgeworden 'enz. enz.' uit het verkiezings programma van de PVV Ik zal maar meteen met de deur in huis vallen: ik ben een link se hobbyist. Ik ben dol op alle maal dingen die de PW het liefst meteen wil afschaffen, zoals ont wikkelingshulp, rockgroep De Staat, subsidieslurpend kinder theater en allerhande innovaties. Kortom: ik ben de vleesgewor den 'enz. enz.' uit het verkiezings programma van de PW. bij de presentatie van de nieuwe plannen rondom de Afsluitdijk. Daan Roosegaarde - je weet wel, die innovator in z'n eeuwige zwar te coltrui die al eens een weg bij Oss en een fietspad bij Nuenen verblijdde met gezellige lichtjes - mag nu ook de Afsluitdijk aanpak ken. En wat ging-ie doen? Dingen met lichtjes, natuurlijk. Lichtge vende verf op de sluizen aan het begin en einde van de dijk. En de vangrails in de middenberm krij gen ook een lik lichtgevende verf, zodat ze 'lange, zenachtige lichtlij nen' worden. Ik moest als linkse hobbyist toch even op mijn handen gaan zitten. Was dit het? Een middagje kwas ten en je bent er? En daar moeten dan miljoenen naartoe? Ik had eer lijk gezegd wel iets meer ver wacht. Of misschien juist iets minder. Want ik ben een meisje van het platteland, en weet: het platteland is juist zo mooi omdat het er 's nachts zo lekker donker is. Dat heb je in de stad niet, dat echte pikkedonker. Ik wil geen extra lichtjes op de Afsluitdijk. Ik wil ge woon het duister in rijden, en dat je dan ergens in de verte de licht jes van een vissersboot ziet. Meer niet. En als Daan Roosegaarde er dan toch zo'n experience van wil ma ken, dan weet ik nog wel een leuk dingetje voor 'm. Wij gingen vroe ger wel eens in de oude Mini van mijn moeder over de Afsluitdijk rijden. Met honderd per uur, wat dat oude barrel helemaal niet aan kon. Dat ding schudde aan alle kanten, de ramen woeien bekant uit de sponningen en wij zaten te gillen op de achterbank. Wat een experience! Zo innova tief! En omdat het om autorijden gaat, kun je het ook echt geen link se hobby noemen. Daar wordt toch heel Nederland blij van? woensdag 7 september 2016 Afsluitdi k @nynke II Ik zou dan ook als een zeehond in de handjes moeten klappen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6