Dementievriendelijk dorp Pvda-cursus politiek van start Word bezorger! IvUBEf/kERKE Subsidie voedselbank 6 BEVELANDEN EN THOLEN Werken in de buitenlucht? Wethouder Hans de Kunder van Reimerswaal mag zich sinds- kort ambassadeur van het project 'Dementievriendelijk Rilland' noe men. „Mensen kunnen steeds min der opgevangen worden in intra murale zorginstellingen. Dan moet je het op een andere manier aanpakken: in gemeenschappen. In Rilland is daarvoor gekozen." Dit dorp is niet toevallig uitver koren, zegt De Kunder. Binnen Reimerswaal is Rilland volgens hem vergevorderd in de omslag in de zorg. Daarbij wordt meer dan ooit een beroep gedaan op mantel- zorgers en andere vrijwilligers. Volgens De Kunder is het een hele uitdaging om anders om te gaan met mensen die gaan demen teren. „Hoe kun je vertrouwd en veilig omgaan met die mensen? Daarin hebben we nog een hele weg te gaan en nog geen klip en klaar antwoord op alle vragen." In het project 'Dementievrien delijk Rilland' moet blijken wat wel en niet werkt. Om de bewust wording van het probleem aan te kaarten, komt er een symposium en speciale lespakketten voor kin deren van de basisschool. Binnen het project wordt ook onderzocht hoe het dorp beter toe gankelijk gemaakt kan worden voor demente mensen. Een voor beeld is de nieuwe, openbare tuin achter woonzorgcentrum de Nieu we Vliedberg. Samen met vrijwil ligers wordt gekeken hoe deze be ter geschikt gemaakt kan worden voor mensen met dementie. Begeleiding van het project kost n.ooo euro. Reimerswaal betaalt een kwart. Rabobank, Zorggroep Ter Weel en R&B Wonen nemen eveneens een vierde deel van de kosten voor hun rekening. De PvdA start vanavond in 's-Heer Arendskerke met de leer gang Lokale Politiek. Twintig deel nemers uit de zeven Oosterschel- degemeenten krijgen vanaf van daag om de week een inkijkje in de lokale politiek. „De PvdA-afdelingen van de ze ven gemeenten uit de Oosterschel- deregio hebben de handen ineen geslagen", vertelt Joyce Bommer. Het Kapelse PvdA-raadslid is me de-initiatiefneemster van de cur sus. „Het eerste doel is om men sen te interesseren voor de poli tiek. Als we er uiteindelijk nieuwe politici aan zouden overhouden is dat mooi meegenomen." Tijdens de leergang komen aller lei onderwerpen aan de orde, zo als politiek en media, de Staten- Wat staat er tegenover: Kijk voor meer informatie of aanmelden op: www. kra nten bezo rge nn I fractie en sociaal-democratische waarden. Zij worden ingeleid door diverse sprekers. „En dat zijn niet alleen maar PvdA'ers. En de cursisten hoeven ook niet lid te zijn van de partij." Op de lijst sprekers staan na men als Ben de Reu, Arie van der Zwan en Joyce Vermue. Ook Al- bert de Vries komt langs. Hij speelt burgemeester tijdens het raadsspel op 30 november. Wethouder Marco Kleppe ver klapte gisteravond dat het colle ge positief staat tegenover de subsidieverstrekking. Naar aan leiding van vragen van PvdA- raadslid Cees van Ruiten gaf hij aan dat Kapelle voor vijfjaar gaat meebetalen aan de huur van een nieuw pand voor de voedselbank. De vier andere Bevelandse ge meenten hadden al eerder be sloten om subsidie te geven. Die subsidie had de voedsel bank aangevraagd nadat het moest uitwijken naar een nieu we locatie. Op de oude plek zat de Voedselbank 'om niet', gra tis dus. Een nieuw gevonden lo catie gaat de bank echter 30.000 euro per jaar kosten. „Wij gaan daaraan volgens een verdeelsleutel, het aantal in woners, meebetalen. Dus niet het aantal gebruikers van de Voedselbank", aldus Kleppe. „Want dan zouden we het jaar lijks aan moeten passen." De wethouder stelde nog wel een voorwaarde. „Als de voed selbank opeens heel veel geld krijgt, bijvoorbeeld door schen kingen of legaten, dan willen wij dat verrekenen." IN DE REGIO MIJN DORP MIJN STAD BRUG woensdag 7 september 2016 Met de vergrijzing van Zeeland neemt het aantal mensen met dementie hard toe. In Rilland pro beren diverse partijen het dorp dementievriendelijk te maken. De gemeente Reimerswaal trekt nu ook de beurs om de plannen werkelijkheid te laten worden. Joeri Wisse Rilland Willem Adriaansens 's-Heer Arendskerke Gezocht, vroege vogels voor het bezorgen van dagbladen zoals AD, de Volkskrant, Trouw en de PZC. 's Morgens voor 7 uur de krant bezorgen is goed betaald en snel verdiend. Het bezorgen duurt 1 tot 1,5 uur per dag, van maandag tot en met zaterdag. vergoeding 170,- per 4 weken; gratis de krant lezen; gratis regenpak; diverse extra's te verdienen. De minimumleeftijd is 15 jaar. Legitimatie verplicht. De gemeente Kapelle gaat subsidie verstrekken aan Voedselbank De Bevelanden. Komende dinsdag neemt het college hierover een besluit. Willem Adriaansens Kapelle GOES DigitaalCafé in Bi bliotheek Bibliotheek Goes en Stichting Digisteun verzorgen vanaf van daag een wekelijks DigitaalCafé in Bibli otheek Goes, ledereen met vra gen zit op digitaal gebied, kan die stel len. De geboden hulp is gratis en aan melden is niet no dig. De bijeenkomst begint om 10.00 uur en duurt anderhalf uur. BORSELE Toertocht voor scootmobiel en elektrische rol stoel De Seniorenraad Borsele verzorgt morgen in samen werking met Miva- bel (Minder Validen Belangengroep Bor sele) een toertocht voor scootmobiel en elektrische rol stoel. De organisatie heeft een afwisse lende route uitge zet. De tocht voert langs de Poel en het dorpje Nisse. Aan deze tocht van on geveer veertien kilo meter kunnen alle scootmobielrijders en gebruikers van elektrische rolstoe len uit de gemeente Borsele meedoen. Onderweg wordt een koffiestop inge last. Vrijwilligers be geleiden de deelne mers. Deze vrijwilli gers fungeren te vens als verkeersre gelaars. Het vertrek vindt om 13.30 uur plaats vanaf Woon zorgcomplex Fon- teyne, Hoefblad straat 1 Heinkens- zand. Deelname is gratis. VLAKE Nog tweeënhalve week en dan ziet de Vlakebrug er weer tip-top uit. Momenteel zijn werklieden druk bezig om de brug van een nieuwe slijtlaag te voorzien. De oude afsfalt- laag liet begin van de zomer onverwacht los. Het gevolg was dat er gaten onstonden in het wegdek. Op de kale plekken lag het staal van de brug bloot en was het name bij nat weer gevaarlijk voor motorrijders. Ook de andere brug over het Kanaal door Zuid-Beveland, de Postbrug wordt onder han den genomen. Op de laatste dag van het werk, 29 septem ber, is de brug dicht voor auto's, foto mechteld jansen BAARLAND Dorpshuis, 19.30 uur-Zumba Gold les voor beginners GOES Bibliotheek, 10.00-11.30 uur-Di gitaal Café; Ingang Historisch Museum/VVV Kan toor, Singelstraat, 14.00-15.30 uur- Gratis rondleiding door historisch hart van Goes o.l.v. een ervaren gids; Roose- veltlaan 87,19.00 uur-Start rustige fietstocht HEINKENSZAND Binnenliit, Schou- wersweg 7, 09.30-17.30 uur- Expositie Jan Bernd- sen 'S-HEER ARENDS KERKE Heer Arendhuis, 19.15-21.15 uur- Start bijeenkomsten 'Kijkje in de keuken van de lokale poli tiek' KAMPERLAND Jacobadijk 10, 13.30-15.30 uur- Ezelwandeling door de polders van het Veerse Meer KAPELLE Fruitteeltmuseum, Annie M.G. Schmidt- singel 1,13.30-16.00 uur - Handwerkcafé Kapelle; De Vroone, C.D. Vereekestraat 74,19.15 uur- Bridgeavond; Ge meentehuis, Kerk plein 1, 20.00 uur- Lezing Paul de Schipper over de Oosterschelde. KLOETINGE Geertesplein, 13.30-16.00 uur- Openstelling Geerte- skerk en expositie over de kerk en het dorp. KRABBENDIJKE Dorpshuis de Mei boom, Kerkpolder 30,14.00-16.00 uur - Maandelijkse Bin go. KRUININGEN Reimerswaalhal, 09.30-10.30 uur- Bewegingsuur voor 50+. WEMELDINGE Peilhuisje aan slui- zencomplex, 13.00 -17.00 uur - Exposi tie over het Kanaal door Zuid-Beveland; Sluisplateau 29, 13.00-15.00 uur- Zeehondensafari; Dorpscentrum De Wemel, 20.00 -22.00 uur-Bingo. WILHELMINA- DORP Wilhelminahuis, 19.30-21.30 uur-In formatieavond Cur sus Engels. WISSENKERKE Dorpsdijk 2, 13.00-17.00 uur- Openstelling wijn gaard De Druiven- gaerde, met om 15.00 uur-Wijn proeverij YERSEKE Zorgcentrum Moer- zicht, 10.00-11.15 uur-Wandelen in groepsverband.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 67