De Zwintriathlon: in België groot, 2 O KJ 12 ZEELANI GOLF ZEEUWSE TITELSTRIJD A Eredivisie doet drie dagen Veere aan Tochtvan 200 kilometer Weer vroege exit Kerkhove Zeeuwen lopen NK100 kilometer Tot zijn grote verrassing wint Max Meuwsen, die pas zeventien is, het Zeeuws kampioenschap strokeplay. Ook bij de vrouwen laten de jonkies zich zien. De beste achttien zeilclubs van Nederland nemen het vrijdag, zaterdag en zondag te gen elkaar op in Veere. De eredivisie, dit jaar nieuw, komt langs in de Walcherse plaats. In totaal zijn er op die drie dagen 45 races van zo'n 20 minuten. Hierin nemen steeds zes clubs het tegen elkaar op, alle in dezelf de soort boten 07o's). Vanuit Zeeland doen er twee clubs mee: WV Breskens en WSV Wolphaartsdijk. De ze staan na drie van de vijf rondes achtste en vijftiende. In Veere is de vierde ronde. Op alle dagen beginnen de eerste races om 10.00 uur. Ijs en Skeelervereniging Krabbendijke is ver antwoordelijk voor een tocht over 200 kilo meter. Deze is zaterdag. De deelnemers - er hebben er zich inmiddels zo'n vijftig opge geven - starten om 6.00 uur bij het clublo kaal aan de Nieulandestraat in Krabbendij ke. Ze keren na een lange ronde over Tho- len, Schouwen-Duiveland en Walcheren ook weer terug op Zuid-Beveland. Ieder jaar houdt de skeelerbond een dergelij ke tocht, telkens in een andere regio. Dit maal was Zeeland aan de beurt en kwam de bond uit bij de club uit Krabbendijke. „Aan dat verzoek hebben we graag gevolg gege ven. Zelf hebben we ook jaarlijks een tocht over 100 kilometer en een skeelerwed strijd", vertelt Jan Witsel. Tennisster Lesley Kerkhove slaagt er maar niet in een goede serie resultaten neer te zetten. Op haar vroege uitschakeling in Bar celona volgde gisteren een snelle exit bij het 50.000 dollartoernooi van Boedapest. De 24-jarige Zierikzeese verloor al in de eerste ronde met 6-16-2 van de Chileense Daniela Seguel, die evenals de Zeeuwse net binnen de top 200 staat van de wereld. Een aantal ervaren Zeeuwse atleten doet za terdag mee aan het Nederlands kampioen schap 100 kilometer in Winschoten. Het gaat om Dave Boone uit Kruiningen, Wim Douw uit Oud-Vossemeer en Leonie Ton uit Wissenkerke. Voor geen van allen wordt het de eerste keer. De wedstrijd in het oosten van Groningen gaat om 10.00 uur van start. De deelnemers lopen rondes van 10 kilometer door het dorp. Hoogerland Bouzambou et Zeeuws kam pioenschap stro keplay bij golf baan De Zeeuw- sche in Middel burg werd zater dag kleur gege ven door jonge talenten. Bij de mannen won Max Meuwsen (17) van golfclub Grevelingenhout uit Bruinisse enigszins verrassend. Liesbeth van den Dool van de Goe- se Golf was bij de vrouwen de sterkste, met Juno Berveling (17) van de Domburgsche Golfclub in haar kielzog. Vooral bij de mannen, waar bij de gehele top drie bestond uit golfers van Grevelinghout, was het ongemeen spannend. Meuwsen had 139 slagen nodig om de tweemaal achttien holes te voltooien. Op het moment dat de jongeling klaar was, waren Job-Jan Simmelink (tweede) en Bas Post (derde) nog bezig. „Ik moest nog een minuut of twintig wachten op de einduitslag", vertel de Meuwsen. „In de tussentijd kreeg ik van alles in m'n oor ge fluisterd over hoe Bas en Job-Jan het deden op de baan. De ene keer had ik gewonnen, terwijl iemand anders weer vertelde dat ik achter liep." Uiteindelijk kwam het tweetal op 140 slagen uit en dus ging de ti tel naar Meuwsen. „Ik kan het nog eigenlijk niet geloven. Ik was geen grote kanshebber. De gehele top vijf bestond uit golfers van Greve lingenhout, al speelden er twee na mens een andere club. Normaal eindigen mijn vier teamgenoten altijd boven me." Halverwege stond Post nog aan de leiding. De winnaar van vorig jaar had 67 slagen nodig voor de eerste achttien holes, terwijl Meuwsen genoegen moest nemen met één slag meer. In het tweede gedeelte van de wedstrijd viel de beslissing. De uitkomst was opval lend, constateerde referee Gerrit de Jong. „Bij jonge spelers zie je namelijk vaak dat ze terugvallen in het tweede gedeelte van de wedstrijd." Het verval bij de Bruënaar bleef echter beperkt tot drie slagen. Post deed het met zes extra sla gen be- De Zwintriathlon, met de start in Sluis en de finish in Knokke, is vandaag voor de 18de keer. Een groot evenement, net binnen de provinciegrenzen. Toch vooral een Belgische. Er wordt weliswaar nadrukkelijk sa mengewerkt tussen twee landen of eigenlijk twee buurgemeentes, maar de organisatie is al sinds het begin in handen van de Sport- dienst Knokke-Heist. Daarnaast is er een Belgische hoofdsponsor - verzekeringsmaatschappij Genera- li - en natuurlijk eindigt de wed strijd in België. Op de boulevard van Knokke worden alle finishers met open armen binnengehaald. Jazeker. Bij de zuiderburen geldt de Zwintriathlon echt als een gro te wedstrijd. Het evenement wordt in België ook volop gepro moot. Jaarlijks doen er diverse top pers mee. In Nederland is de wedstrijd ei genlijk maar binnen een relatief kleine kring bekend. Maar ook vanuit ons land doen er geregeld bekende namen mee. Bas Diede ren, één van Nederlands beste triatleten van de laatste tijd, dook bijvoorbeeld al verschillende ma len de Damse Vaart in en won in 2014. Sluis zal worden overlopen door triatleten. Er gaan er namelijk liefst 1100 van start. Zij zwemmen tussen 13.30 en 15.00 uur - er zijn elf verschillende startgroepen - één kilometer in de Damse Vaart. Daarna rennen ze allemaal naar het wisselvak, waar ze op de fiets springen voor een afstand van 45 kilometer. Een gedeelte van het parkoers gaat over Zeeuws- Vlaams grondgebied. In het spoor van de deelnemers komen natuur lijk begeleiders (coaches, familiele den) naar West-Zeeuws-Vlaande- ren. Het hardloopparkoers van 10 kilometer (twee rondes) is in Knokke. Ja, maar niet al te veel. Ze zijn op twee handen te tellen. On- woensdag 7 september 2016 ZEILEN SKEELEREN TENNIS ATLETIEK n Wielrenner John ny Hoogerland uit Langeweegje is gisteren in Bel gië bij de Grote prijs Erpe Spor tief als tiende ge finisht. De cou reur van Team Roompot, die eerder deze week zijn af scheid aankon digde, maakte in de koers over 168 kilometer deel uit van een kopgroep en mede dankzij zijn werk kon ploeggenoot Reinier Honig tweede worden. De Vlissingse zaalvoetballer Said Bouzam bou krijgt zater dag in Amster dam de topsco- rersprijs uitge reikt. Dat ge beurt na de Su percup tussen asv Lebo en 't Knooppunt. Bouzambou, die nu bij FT Antwer pen speelt, werd vorig sei zoen in dienst van Groene Ster Vlissingen met 29 treffers top scorer in de ere divisie. Tieners kleuren Len Wolters Middelburg Liesbeth van den Dool en Max Meuwsen. foto ruben oreel Roeland van Vliet Sluis M Is de Zwintriathlon nu een Nederlandse of een Bel gische wedstrijd? Heeft het evenement dan ook meer aanzien in Bel gië? 3 Wat staat (het centrum van) Sluis allemaal te wachten vandaag? 4 Doen er nog Zeeuwen mee? a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60