u 5 Vluchten voor de kogels in voorstad van Damascus Nederlander kan net op tijd wegspringen na kabelbreuk Twee Roemeense werknemers kwamen gisteren vast te zitten in een zwiepend reuzenrad. Ze werden duizelig, maar bleven ongedeerd. Als hij niet snel opzij was gesprongen, was hij dood geweest REBELLEN IN SYRIË Het grootste mobiele reuzenrad van Europa is gisteren tijdens het demonteren in de Belgische kust plaats Nieuwpoort gekanteld. Daarbij raakte de Nederlandse werknemer Dirk Hut gewond. De 28-jarige Hut wist met een sprong het vege lijf te redden, maar viel 3 meter naar beneden en brak twee ribben. Hij moest voor de zekerheid afgelopen nacht op de intensive care blijven. De Roue de Paris is met 60 me ter het grootste mobiele reuzen rad in Europa. Het is bekend als het reuzenrad dat tot voor kort op de laatste dag van de Tour de Fran ce te zien was. Het rad stond de af gelopen weken in het Belgische Nieuwpoort en werd gisteren afge broken. De afbraakwerkzaamhe den waren ongeveer halverwege, toen het reuzenrad (dat op dat mo ment meer de vorm had van een halve maan) ineens kantelde. Daardoor beleefden twee Roe meense werknemers horrormo menten. Zij bevonden zich halver wege het rad, op ongeveer 30 me ter hoogte, om stalen pinnen los te maken. Op dat moment veran derde de Roue de Paris in 'de grootste schommel van Europa'. De mannen zaten vast aan het rad en kwamen er daardoor duizelig, maar zonder kleerscheuren vanaf. Dirk Hut stond beneden op het platform en kon het zwiepende ge vaarte maar nét ontwijken. Daar bij kwam hij hard tussen enkele al afgebroken onderdelen van het reuzenrad terecht. „Het is niet zozeer een wonder dat de Roemenen bovenin niet ge wond zijn geraakt, het is vooral een wonder dat er beneden nie mand ernstig is verwond", zegt de 53-jarige vader van Dirk Hut, die ook Dirk heet. „Al zullen die Roe menen bovenin wel een vieze on derbroek van angst hebben ge had." Vader en zoon Hut zijn in dienst bij Rene Bufkens, eigenaar van de Roue de Paris. Hoe het kon gebeuren dat het rad op drift raak te, denkt Bufkens al te weten. „Een van de staalkabels die het rad vasthoudt zodat we hem van onderen stukje bij beetje kunnen afbreken, brak ineens. Ik denk om dat we al die tijd langs de kust hebben gestaan. De kabel was wel licht aangetast." Dirk Hut werd met diverse ver wondingen afgevoerd naar het zie kenhuis van Veurne. „Als hij niet snel opzij was gesprongen, was hij dood geweest", zegt zijn vader. Een 30-jarige Roemeense arbeider Het Openbaar Ministerie van die ook nog net op tijd weg kon West-Vlaanderen stuurde een des- springen, liep lichte verwondin- kundige naar het reuzenrad om gen op aan zijn schouder. het ongeval te onderzoeken. woensdag 7 september 2016 Een Syrische rebellenstrijder van het Jaish al-lslam (Islamitische Leger) trekt een sprint om de kogels van scherpschutters te ontwijken in het dorpje Tal al- Siwan. De rebellen zijn verwikkeld in gevechten om de omgeving van hun basis in Douma, een voorstad van de hoofdstad Damascus. De brandende autobanden op de achtergrond zijn door de rebellen aangestoken om dekking te geven tegen vijandelijk vuur. Vorig jaar gebruikte het Islamitische Leger in Douma kooien met gevangen Syrische soldaten en aanhangers van presi dent Assad als levende schilden tegen luchtaanvallen van het regeringsleger, fotoafp Aan de dood ontsnapt in kantelend reuzenrad België Victor Schildkamp Nieuwpoort Dirk Hut, vader slachtoffer Het afbreken van reuzenrad Roue de Paris liep mis. fotovtm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 5