Gemeente was grip kwijt op Ecoscope Genoeg ideëen voor toekomst de Dorsvloer 6 Regionale bijeenkomst over oogaandoening Macula De gemeente heeft niet goed ge noeg de vinger aan de pols gehou den na sluiting van milieucen trum Ecoscope in Renesse vier jaar geleden. Daarvan krijgt ze nu de rekening gepresenteerd; naar schatting zo'n 9000 euro. Na een seintje van de Kamer van Koophandel, begin 2015, over het niet tijdig deponeren van de jaarstukken 2013 bleek na intern onderzoek dat er binnen de BV Ecoscope nog activiteiten aan de gang waren in de vorm van een biologisch winkeltje met horeca. Terwijl gedacht werd dat de BV leeg was. Het milieucentrum Eco scope werd 1 januari 2012 gesloten. De vennootschap Ecoscope BV was twaalf jaar eerder opgericht om het milieucentrum te exploite ren. Deloitte werd ingeschakeld om te kijken waar wat precies mis ging. Conclusie van de gemeente in een gisteren openbaar gemaak te raadsbrief: „Zo'n vier jaar lang hebben we onvoldoende zicht en onvoldoende grip gehad op deze BV." Zo blijkt er geen getekend exem plaar te bestaan van de bruikleen overeenkomst met de organisatie NME (natuur- en milieu-educa tie), die -bij wijze van anti-kraak- in Ecoscope kon blijven en ging er iets mis met de jaarstukken. Ook bestaat er onduidelijkheid over een paar subsidiebetalingen in 2012, omdat de informatie in de ad ministraties van gemeente, BV en NME niet overeenkomen. Niet be kend is bovendien waarom er geen actie is ondernomen om de activiteiten stop te zetten die bin nen de BV Ecoscope zijn voortge zet. Zoals eerder al bekend werd, wordt die BV nu geliquideerd. De precieze kosten worden later be kend gemaakt. „Je moet op een dorp een goed be reikbare, betaalbare en gezellige ac commodatie hebben. Accommoda ties hebben we in Dreischor ge noeg, maar de drempel in Tref punt de Dorsvloer ligt misschien net wat lager." Als vrijwilliger stak Gons al re gelmatig de handen uit de mou wen bij zijn voorganger Brigitte Scheffers, die nu het museumcafé Je kunt elkaar alleen maar wijzer maken, denk ik van Goemanszorg runt. „Ik kende dus al wel een beetje het reilen en zeilen hier." Met de benodigde pa pieren op zak en redelijk wat on- dernemersbloed in zijn aderen (Gons runde door de jaren heen onder meer een oliebollenkraam en frietzaak) ging het gelijk kriebe len toen bekend werd dat een nieuwe beheerder werd gezocht. Maar, eerlijk is eerlijk, spannend is het ook. „Je begint met nul voor raad Je weet nu nog niet wat de wensen zijn. Maar het komt goed. Samen met de mensen die hier al werkten en ik heb ook goed con tact met Brigitte." In eerste instan- tie is Gons van plan voort te bor duren op de werkwijze van zijn voorganger. „Dan kan ik de men sen en verenigingen leren ken nen, te weten komen wat ze van me verwachten en kijken waarin ik tegemoet kan komen." Dat geldt zowel voor aanpak als assor timent. „Want je wilt de mensen bedienen zoals ze bediend zijn, maar ook kijken of er andere wen sen zijn." Ideeën voor het vervolg heeft Gons genoeg. „Ik speel met het idee de keuken wat meer te ge bruiken. Met frietavonden en pla- teservice ofzo. En ik wil kijken of er een breder publiek valt te trek ken." Op zijn to-do-list staat ook een rondje langs Schouwen-Duive- landse dorpshuizen genoteerd. „Om kennis te maken met de an dere beheerders en om te kijken hoe zij het voor elkaar hebben. Je kunt elkaar alleen maar wijzer ma ken, denk ik." Trefpunt de Dorsvloer is te be reiken via trefpuntdedorsvloer@gmail.com of 06-21708570. Nieuwe groep Perfect Pilates IN DE REGIO Trash the Dress bij Westhove Filosofisch Café in Zeeuwse Hemel MIJN DORP, MIJN STAD De eerste regionale bijeen komst voor mensen met de oo gaandoening Macula-degene- ratie vindt plaats op vrijdag middag 9 september in Grand Café Willem in Middelburg. Patiënten, partners of andere belangstellenden zijn welkom vanaf 14.00 uur tot 16.00 uur. Deze aandoening aan de macu la die vaak leeftijdsgebonden is en over het algemeen begint na het 65e levensjaar, lijdt tot verlies van scherp zicht. Dit zorgt vaak voor grote belem mering in het dagelijks leven van veel ouderen. De slijtage is te merken aan een vervor ming van het beeld, een grijze of zwarte vlek of wazig zien. MODESHOW woensdag 7 september 2016 Esme Soesman Renesse Het is, nu het verenigingssei zoen weer losbarst, een helse sprong in het diepe. Maar Simon Gons, de kersverse dorpshuisbe heerder van Dreischor, heeft er zin in. Esme Soesman Dreischor —Simon Gons, dorpshuisbeheerder Simon Gons: „De drempel in Trefpunt de Dorsvloer ligt mis schien net wat lager." foto dirk jan GJELTEMA ZIERIKZEE Een nieuwe Perfect Pilates groep start op 9 september om 9.00 uur in het MFC in Zierikzee. Perfect Pilates is een fitness, the rapeutische en houdingstraining. Voor opgave en informatie: Jorin- de Praet, tel. 0111-851479 of via e-mail: jorinde@jorfytaal.nl. Internet: www.jorfytaal.nl ZONNEMAIRE Jazzith trapt af in Zonnemaire Jazzith trapt zon dag 11 september het nieuwe jazzsei- zoen of in D'ouwe Smisse te Zonne maire. De band bestaat uit een kleine groep en thousiaste jazzmu- ziekanten. Het re pertoire varieert zich tot jazz- en pop songs, zowel En- gels- als Franstalig. Ook zitter er twee MIDDELBURG Nederlandstalige nummers bij. Het op treden is van 14.30 tot 17.30 uur. De toe gang is gratis. BRUINISSE Rommelmarkt Scouting Bruinisse Op zaterdag 10 sep tember vindt de jaar lijkse rommelmarkt en braderie van Scouting Bruinisse plaats op het kerk plein in het centrum. Alle scouts zullen hier hun eigen of in gezamelde tweede hands spulletjes aanbieden. Net zo als voorgaande ja ren zullen de zelfge maakte producten en de koffiehoek niet ontbreken. De rommelmarkt wordt gehouden op het Kerkplein van 9.30 tot 12.00 uur. De op brengt van de rom melmarkt zal gaan naar het verbeteren en onderhouden van materiaal. OOSTKAPELLE Bij Terra Maris en het terrein en strand achter Kasteel Westhove in Oostkapelle wordt zaterdag 10 september Trash the dress Zee land gehouden. Bruiden, bruide- gommen en bruidskinderen kun nen dan nog één keer hun trouw jurk of -pak aandoen en er mee doen wat ze nooit durfden. Deel name kost 12,50 euro. Aanmel den kan via ttdz@berbels.net. Meer info: www.facebook.com/ trashthedresszeeland. ZIERIKZEE In de Zeeuwse Hemel in Zierik zee wordt op zondag 11 septem ber weer een Filosofisch Café verzorgd. Phiny de Groot spreekt die mid dag. Ze is sociologe van oor sprong en is in de kunstweten schappen gepromoveerd met als uitgangspunt de filosofie. Ze is te vens supervisor danstherapie master bij Codarts in Rotterdam. De bijeenkomst staat in het te ken van 'vrouw-denken in de filo sofie' en 'vrouwelijk leiderschap anno 2016'. Tussen 13.00 en 15.00 uur vindt het Filosofisch Ca fé plaats. Aanmelden kan via info@dezeeuwsehemel.nl. ZIERIKZEE Hoewel de weersvoorspelling de komende da gen nog zomers aandoet, werd er gisteren in De Driehoek in Zierikzee al vooruit gekeken naar de herfst en winter. Letter lijk gekeken, want Isabelle Mode uit Den Haag hield daar in samenwerking met Senioren Vereniging Schouwen-Duive- land een modeshow van de nieuwe collectie. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA BROUWERSHAVEN Brouws Museum, 13.00-17.00 uur: Open stelling Museum; De Kunstcadeauwinkel, 11.00-17.00 uur: Gastexpositie Nortrud Becher-König; Den Os- se,13.30 uur: Rondvaart Grevelingen; Tonnenma- gazijn, 20.00 uur: Boog schieten heren Sint Jan;Yogacentrum Be Happy, 16.30-17.45 uur: Proefles Yoga door Ma rianne van den Haak; BRUINISSE Brusea, 14.00-17.00 uur: Museum open; BURGH-HAAMSTE- DE Brasserie de Duinpan, Duinen van Haamstede, 14.00 uur: Verkoop van Israël producten; Burgh- se Schoole, 13.00-16.00 uur: Openstelling mu seum en wandeling door Bos, Duin en Burgh; Dorpshuis de Schutse, 19.00-21.30 uur: Drumband; Slot Haamstede, 11.30 uur: Diapresentatie met be zoek aan de ridderzaal; DREISCHOR Streek- en Landbouw museum Goemanszorg, 11.00-17.00 uur: Wisse lexpositie Zeeuwse dia lecten en streekdrach- ten; ELLEMEET Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljarten; NOORDGOUWE Dorpshuis,18.30: Repeti tie Muziekvereniging Con Amore; 20.00 uur Badmintonavond; OOSTERLAND Dorpshuis de Ooster hof, 13.30 uur: Koersbal; RENESSE Centrum, 8.00-15.00 uur: Seizoensmarkt; ZIERIKZEE Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Open stelling museum; Fizi, 14.30 uur: Zootropolis; Museumhaven, 13.00- 16.30 uur: Haal je diplo ma leerling-scheepstim merman; Nieuwe Haven 't Luitje, 13.00 uur: Zee- hondenrondvaart met Frisia; Sint Lievensmon- stertoren, 10.00-17.00 uur: Beklimming van de toren, Expositie Phan tasms en Expositie Beeld van een zeeslag anno 1304; Windmolen park Gouweveerse zeedijk, onbeperkt: Fietsroute Windmolen kunst trilogie Schouwen- duurzaamland; Vismarkt en Sint Domusstraat, 19.30 uur: Open luchtspel De Duijsent Vreesen door de Rede rijkers;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58