44 8 €10 €250 €150 WAT MAG'T KOSTEN? Wekelijks speurt de redactie op Marktplaats en Prikbord naar buitenkansjes, bijzondere objecten en vreemdsoortige hebbedingen. Deze week vonden we een collectie baboesjka's van Lesli Meijers uit Koudekerke. Een baboesjka is een holle hou ten pop die onderdeel is van een reeks steeds kleinere in el kaar passende poppen. Lesli Meijers begon op een bijzondere manier met het verzamelen van de van oorsprong Russische poppetjes. „De eerste baboesjka waarmee ik speelde, was van mijn oma. Ik vond het leuk om alle poppetjes uit elkaar te halen en weer in elkaar te zetten." In een tijdsbestek van ongeveer 20 jaar bouwde Meijers een flinke verza meling op. Een aanzienlijk deel schafte ze aan tijdens vakanties in het buitenland. „Ik heb ze onder meer uit Frankrijk, Kroatië en Duits land. Als je een baboesjka koopt, is het een verrassing hoeveel poppetjes er precies in zitten. Maar het is altijd een oneven aantal. Meestal drie, vijf of zeven. Heb je geluk, dan zijn het er negen. Ooit nam ik er één mee uit Turkije waarin 25 poppetjes zaten." Als basisschooljuf heeft Meijers DE CONCURRENTIE regelmatig profijt van haar verzame ling. „Als ik op school de kinderen leer rekenen, neem ik een baboesjka mee en mogen ze alle poppetjes tel len. Ook om de verschillen tussen groot en klein aan te geven, is het een handig hulpmiddel." Handgeschilderd Alle baboesjka's zijn handgeschil derd. De laatste jaren komen er steeds meer bijzondere exemplaren op de markt. In de verzameling van Meijers prijken onder meer een Kerstmanpop en één van Elvis Pre sley. „Meijers heeft een vriendin die Het is altijd een verrassing hoeveel poppetjes erin zitten de poppetjes eveneens spaart. „De laatste jaren hadden we een afspraak. Kocht zij een baboesjka voor zichzelf, moest ze diezelfde ook voor mij ko pen. Andersom deed ik dat ook." Naast de baboesjka van haar oma heeft nog een ander poppetje emoti onele waarde. „Mijn familie haalde vorig jaar één baboesjka leeg om er een autosleutel in te verstoppen. Op mijn verjaardag werd ik verrast toen ik het opende en zag dat ik een auto kreeg. Voordat ik alles wegdoe, haal ik dit poppetje er tussenuit." Behalve de pop met de autosleutel en de baboesjka van oma, worden alle andere poppetjes verkocht. „Ik bewaarde ze op een tafel in de gang. Dat gedeelte van het huis wil ik ver nieuwen, vandaar dat er voor de ba boesjka's geen plaats meer is. Mijn man heeft de prijs bepaald op too euro voor 'alles in één'. Niet gek, want afzonderlijk van elkaar variëren de prijzen van 3 tot 25 euro per stuk. Ik verkoop er ongeveer 40, dus reken maar uit." Bruiloften en partijen, zak- en kleedgeld, goede doelen. Wat hebben we ervoor over? Deze week: een zonnebril Esther Kro- mah (18) uit Middelburg: „Ik zet mijn zonnebrillen weinig op, maar bevestig ze aan mijn shirt of jas. Nadeel is dat ik ze daardoor regelmatig kwijtraak. De maanden juni en juli waren het toppunt, want toen ben ik drie zonne brillen verlo ren. Daarom koop ik nooit dure brillen. Mijn maxi mumbedrag is een tientje en de laatste zon nebril kocht ik voor 7 euro. Meestal kies ik voor een na maak Ray-Ban, zo'n replica." Wouter de Kwaasteniet (16) uit Poortvliet: „Ik draag nu een relatief goedkope zon nebril, van rond de 80 euro. Ik wil een betere kopen en daar heb ik best geld voor over. Zonne brillen op sterkte zijn niet goedkoop en ik draag graag merk- brillen. Denk aan be dragen van rond de 250 euro. Ik koop liever een duurder model dan eentje waarmee je elke maand terug moet om de poten bij te laten stellen." Hannah Ver hoef (18) uit Rilland: „Voor mij is het vinden van een goede zonne bril elke keer een uitdaging. De combinatie van goed pas send en mooi kom ik niet vaak tegen. Zie ik er wel één die per fect is, dan heb ik daar zeker 150 euro voor over. Ik i ft heb een voor keur voor bruine glazen, zwart vind ik niet mooi. De laatste tijd draag ik af en toe een Mi chael Kors van mijn huis genoot." woensdag 7 september 2016 PZ ^Ook Elvis schopte het tot ba- boesjka FOTO RUBEN OREEL Object Verzame ling ba- boesjka's Verkoper Lesli Mei- jers uit Koude- kerke Prijs 100 euro voor ca. 40 ba- boesjka's Gezien op Prikbord Baboesjka's komen goed van pas Hans Puik —Lesli Meijers Rijk gedeco reerde set van 9 ba boesjka's, €25, Doe- tinchem (Markt plaats) Verschillende baboesjka's, N.O.T.K., Zoetermeer (Marktplaats) 5-delige pinguïnbaboesjka's, bieden, Den Bosch (Marktplaats)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 52