JjLjJdiy/frjzjfj, uJ f M 4 NI Rabobank blokkeert bankrekening El Wahda De Rabobank heeft de reke ning waarop geld gestort is voor de bouw van supermos kee El Wahda geblokkeerd. De bank heeft hiertoe besloten, omdat het bestuur van El Wa hda - dat 'eenheid' betekent - uiteen is gevallen in twee kam pen: een groep die door wil om de droom van El Wahda in Gouda te verwezenlijken en een deel dat zich heeft afge splitst in MIV Assalam. Beide groepen claimen bevoegd te zijn om het geld te beheren. 'Syrisch regime zet chloorgas in' Minder mbo'ers naar hbo Een woordvoerder van de Ra bobank: „In zo'n geval kunnen wij niets anders dan geen van de partijen toegang te geven tot de rekening." Op de reke ning staan vele tienduizenden euro's, de afgelopen vier jaar bijeengebracht door gelovigen en sponsors. Het project is on der slecht gesternte geboren: eerder keurde de gemeente raad het plan af voor aankoop van de Prins Willem Alexan- derkazerne waar de moskee moest komen. Zorgen over WhatsApp Ros, die al als oproepkracht bij zorgorganisatie Amarant werkt, besluit te solliciteren op de vacatu re 'begeleidster van cliënten met een beperking.' Het blijkt door de vakanties lastig een sollicitatiege sprek te plannen. De enige moge lijkheid is op haar trouwdag. Geen probleem, zegt Ros, die de baan heel graag wil hebben. Dus besluit ze tussen de trouw- bedrijven door te solliciteren. Waarop haar toekomstige schoon moeder roept: „Dan ook in bruids jurk." Nou goed, dan doen we dat, is het nuchtere antwoord van de Sprundelse. Dinsdagmiddag, 15.00 uur is het zover. De bruid, inmiddels Steffa nie Konings-Ros geheten, meldt zich bij de Amarantvestiging aan de Leijakkerweg in Rijsbergen voor haar gesprek. In bruidsjurk, met boeket. Zenuwachtig? „Nee hoor", lacht ze als ze zwaaiend met haar boeket richting ingang loopt waar Amarant-medewer kers stomverbaasd opkijken. „Ik kon merken dat ze zenuw achtig was, maar dat was over de bruiloft", zegt een stralende echt genoot. „Dan begint ze te ratelen." Hij heeft goede hoop dat zijn vijf maanden zwangere echtgenote (het wordt een jongetje dat de naam Jason krijgt, maakte het stel tijdens de huwelijksvoltrekking bekend) wordt aangenomen, on danks dat er zes andere kandida ten zijn. „Ze werkt nu op oproep- Als ik niet zwanger was zou ik zeggen: prosecco! basis. De vacature is voor twee da gen vast per week. Met een baby op komst is een beetje vastigheid wel fijn. Ik denk dat ze een goede kans maakt, want haar manager heeft al tegen haar gezegd dat ze haar graag willen hebben. Maar ja, je weet nooit wie er nog meer bij zitten", aldus bruidegom Jefrey. Zijn eega gaat de kamer binnen, waar de tweekoppige sollicitatie commissie op haar wacht. Lang hoeft Jefrey niet in spanning te zit ten. Na een kwartiertje gaat de deur open en is te zien dat de bruid wordt gefeliciteerd. Maar waarmee? Met haar huwelijk of...? „Ja, ik heb 'm", zegt Steffanie als of het de normaalste zaak van de wereld is dat iemand op haar trouwdag een sollicitatiegesprek voert én de baan binnenhengelt. Zodra ze haar kersverse echtge noot ziet, gaan de armen de lucht in. „Als ik niet zwanger was zou ik zeggen: prosecco!" klinkt het na een dikke kus van Jefrey. Gevolgd door: „Kom, we gaan naar huis, ze wachten op ons voor de taart." Waarna ze naar hun Sprundelse woning rijden om samen met hun gasten verder feest te vieren. 5 dagen Berlijn Centrum Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 8/10 dagen Drautal Karinthië www.bolderman.nl 12 dagen Lutago, Zuid-Tirol 10 dagen Schotland, Loch Lomond en Edinburgh 10 dagen Donaudal en Wenen, Maria Taferl woensdag 7 september 2016 GOUDA ALEPPO Activisten en artsen in het rebel- lengebied van Aleppo hebben de Syrische regering opnieuw beschuldigd van inzet van chloorgas. Ongeveer 80 men sen moesten wegens ademha lingsproblemen worden behan deld nadat helikopters cilinder- bommen hadden afgeworpen in de wijk Al-Sukari. Onder de slachtoffers zijn 50 kinderen. Op een video is te zien dat zij in het ziekenhuis een zuurstofmas ker krijgen opgezet. Het Sy risch Observatorium voor de Mensenrechten sprak van meer dan 70 gewonden. UTRECHT Het aantal mbo-leerlingen dat doorstudeert in het hbo is in tien jaar met een kwart ge daald. Dat komt neer op 22.000 studenten, meldt de Landelijke Studentenvakbond (LSVb) op basis van eigen onderzoek. De daling wordt vooral veroorzaakt door de hoge kosten van door studeren. Volgens de LSVb is de daling al langer aan de gang, maar versterkt sinds de invoe ring van het leenstelsel vorig jaar. Daardoor is studeren duur der geworden. De LSVb wil dat mbo- en hbo-instellingen beter gaan samenwerken. m Twee Nederlanders zijn ge arresteerd op een vissers boot voor de Spaanse kust met 9.200 kilo hasj aan boord. Zij worden voorgeleid in het Spaanse Almeria. DEN HAAG Minister Van der Steur (Justitie) is bezorgd over de wijzigingen in de privacyvoorwaarden van WhatsApp. De berichtenservice gaat informatie van gebruikers delen met Facebook. Van der Steur vindt wel dat mensen zelf voorwaarden goed moeten le zen. Ook moeten gebruikers in stellingen kunnen wijzigen. WhatsApp presenteert de wijzi gingen als voordeel. Door tele foonnummers aan Facebook te koppelen, kan het bedrijf 'beter passende advertenties plaat sen en betere suggesties voor vriendschappen doen'. Bruid solliciteert: 'Ja, ik wil... die baan' Steffanie Ros (24) uit Sprundel wilde zó graag een baan dat ze er gisteren haar trouwdag voor onderbrak. In vol ornaat ging ze op sollicitatiegesprek bij Ama rant in Rijsbergen, nadat ze 's ochtends in Rucphen met Jefrey Konings (26) in de echt was verbonden. Ine Cup Rijsbergen —Steffanie Konings-Ros Steffanie wilde de baan zo graag dat ze op haar trouwdag op gesprek ging. foto joyce van belkom Vertrekdatum: 26 sept. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Vertrekdata: 24 sept/15 0kt Vertrekdatum: 19 sept Vertrekdata: 19 sept/3 okt Brochure en (0318)58 09 58 hno nneon' boekingen: Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer end. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 19 sept 10 okt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4