1 2 3 3 Van1960 tot 2016 In kt web Brother Opus Epson 123inkt.nl Canon 6 Snkt cartridges ruimte, die zo veel mogelijk in origi nele staat is gehouden: veel beton, hoog dak en de glazen 'boardroom' van waaruit vroeger de bedrijfslei ding de werknemers beneden in de gaten hield, is nog aanwezig. Binnen is de koopwaar niet zomaar in stellingkasten uitgestald. „We be steden veel aandacht aan de presen tatie en de kwaliteit van de collectie", zegt Hop. „Zodra iets is verkocht, vullen we het aan. En als goederen niet binnen een paar weken zijn ver kocht, halen we ze weg." Ook bijzonder: horeca in de zaak. Met uitstekende koffie, vers gebak en een uitgebreide lunchkaart tegen Wat niet binnen een paar weken is verkocht, halen we weg schappelijke prijzen. „Al vinden sommige bezoekers 1,85 euro voor een kop koffie duur", zegt Hop. „In andere Kringloopwinkels kun je hooguit voor 50 cent een plastic be kertje koffie uit de automaat krijgen. Maar wij onderscheiden ons met kwaliteit, onze koffie is écht goed." Kwaliteit is ook het sleutelwoord in de Kringloopwinkel van bedrijfslei der Van Sleeuwen in Oss, een zaak die meer de sfeer van de traditionele kringloopwinkel ademt. „Alles wat bij ons binnenkomt, wordt nauwge zet gecontroleerd en wat niet onze eisen voldoet, komt niet in de zaak." Van Sleeuwen pakt een beker uit een rek met koffiemokken voor 0,25 cent. „Kijk, helemaal gaaf', zegt hij. „En schoon, alles wordt afgewassen. Je kunt voor een paar dubbeltjes meer een nieuwe mok bij de Action kopen. Maar die is binnen de kortste keren versleten. Bij ons komt die rommel er niet in." Snelle doorloop, lage prijzen: dat klinkt als de policy van H&M. Dat kan kloppen, de professionalisering van de kringloopsector is in volle gang, zegt Leonie Reinders van BKN. TOP 5 Wat koopje in de Kringloop? „We doen marktonderzoek en wer ken aan een keurmerk en een bran dingtraject, zodat het begrip Kring loopwinkel een soort merknaam wordt. Wij zijn ook echte onderne mers. Maar wel sociale ondernemers. We werken vanuit maatschappelijke doelstellingen." Afvalberg Door spullen een tweede leven te ge ven, vermindert de afvalberg en het is ook duurzamer voor het milieu. Voor veel mensen een reden om de spullen die ze niet meer nodig heb ben, met liefde aan de plaatselijke Kringloopwinkel te schenken. Karen Hop: „Daardoor hebben we geen inkoopkosten. Maar we hebben ook geen invloed op ons assortiment. De afgelopen jaren kregen we minder kwalitatief goede spullen binnen. Door de crisis bleven mensen langer op hun bankstel zitten. Nu verandert dat weer." Ook op sociaal gebied hebben de Kringloopwinkels zichzelf een taak opgelegd: mensen 'met een vlekje' weer mee laten doen in de samenle ving. „Mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt krijgen bij ons de kans om, met behoud van uitkering, gelei delijk in het arbeidsproces in te stro men", zegt Van Sleeuwen. „Het lukt niet altijd om mensen naar een be taalde baan te begeleiden, maar ze bloeien er wel enorm van op." Hop: „Bij de inrichting van ons nieuwe pand hebben we onder meer ex-gedetineerden ingezet. Dat was voor hen én voor ons een openba ring. Die mensen waren heel betrok ken en kwamen met allerlei goede suggesties en oplossingen. En zij op hun beurt ontdekten dat ze veel meer in hun mars hadden dan ze dachten." De maatschappelijke doelstellingen van Kringloopwinkels bijten soms de commerciële: met beter (geschoold) personeel en hogere prijzen zouden veel Kringloopwinkels hun beschei den winstmarges flink kunnen op krikken. Maar dat zal nooit gebeuren, bezweert Leonie Reinders: „Winst is geen doel, maar een middel om door te kunnen blijven gaan. We bestaan dankzij maatschappelijke en sociale doelstellingen. We worden er steeds beter in om daar als echte onderne mers invulling aan te geven." woensdag 7 september 2016 GO koek. Naast de jaren 70-kleuren zie je daarop heel duidelijk strepen lopen. Met de merk-inkt hebben de afdrukken een veel hogere kwaliteit met natuurlijke kleuren en zonder strepen. Het is geen verrassing dat de originele cartrid ges als beste uit de test komen. Bij de neppers komen Inkt- web, 123inkt.nl en Opus als beste uit de bus.— Bart Rost Vanaf €35,- Dertig euro goedko per dan originele inkt en print meer zwarte pagina's dan merk cartridge. Foto's op fotopapier zien er slechter uit. Vanaf €14,- 57 euro goedkoper dan originele inkt. Printje kan veel slech ter tegen vochtige omstandigheden dan een print van merk- tinkt. Vanaf €33,- Print 28 zwarte pagi na's meer dan origi neel. Printer denkt dat nieuwe cartridges leeg zijn. 3 CO ~z. O O z O cc CQ De oudste Kringloopwin kels, zoals die van de religi euze Emmausgroep in het Utrechtse Haarzuilens, da teren uit de jaren 60. Vanaf de jaren 80 ver spreidde het fenomeen Kringloopwinkel zich als een olievlek over het land. Hoe veel Kringloopwinkels er zijn, is niet geregistreerd en het begrip Kringloopwinkel is niet beschermd, ledereen kan een kringloopwinkel be ginnen. Directeur Leonie Reinders van de brancheorganisatie van Kringloopwinkels BKN houdt het op zeker 800, waarvan er ruim 200 zijn aangesloten bij BKN. Ze ge nereren een gezamenlijke jaaromzet van circa 100 mil joen euro. Meestal worden Kringloopwinkels geëxploi teerd door stichtingen of kerkelijke organisaties. Inko men halen ze uit de verkoop van goederen en uit con tracten met gemeenten voor het in dienst nemen van mensen in het kader van re- integratietrajecten. De bij BKN aangesloten Kringloop- bedrijven bieden 'werkgele genheid' aan circa 12.000 mensen. —Karen Hop Kleding Huisraad (borden, glaswerk, bestek etc.) Boeken en cd's Meubels Witgoed en elektronica Karen Hop: ,We hebben geen invloed op ons assortiment." FOTO KOEN VERHEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47