Provinciale zege al voor achttiende keer naar Thijs in Nederland nog altijd bij weinigen bekend 32 golfers strijden om 2 titels Roompot strikt twee talenten ZEELAND 13 gen de besten dicht bij elkaar. Pas op de laatste drie holes viel de beslissing. Met 147 slagen ont troonde Liesbeth van den Dool regerend kampioene Marije Rig- ters van de Domburgsche Golf club, die met 157 slagen uiteinde lijk op de derde plaats eindigde. De tweede plaats ging naar Juno Berveling, die 153 slagen no dig had om de wedstrijd te vol tooien. De pas veertienjarige Li- selotte Rigters van De Zeeuw- sche eindigde met één slag te veel net naast het podium. Aan het tweemaal achttien holes tellende Zeeuws kam pioenschap strokeplay, dat zaterdag op golfbaan De Zeeuwsche in Middelburg was, deden traditiegetrouw de beste Zeeuwse golfers mee. De zeven Zeeuwse golf banen werden elk vertegen woordigd door twee vrou wen en twee mannen. Het deelnemersveld bestond ver der uit de winnaars van vo rig jaar en twee extra afge vaardigden van de golfclub die dit jaar verantwoordelijk was voor de organisatie. Er werd zonder handicap ge speeld. Strokeplay geldt als de oer vorm van golf. De opzet is simpel: alle slagen die een speler nodig heeft, tellen mee voor de score. Hoe min der slagen, hoe beter. Winnaar van het Zeeuwse con cours werd Adrie Thijs en zonen uit Heikant. „Mijn blauwe duivin viel gelijk op de klep", vertelde Thijs. Zijn eerste plaats in Zeeland was goed voor de zevende prijs in de Sector. Het was al de achttien de officiële provinciale zege in de duivensportcarrière van de familie Thijs. Voor de natoervlucht uit Pont St. Maxence werden er 6849 dui ven ingemand door 363 liefheb bers. De hoogste snelheid werd ge maakt door een blauwe duivin van Danny de Voogd uit Yerseke, die tevens een zeer fraaie totaaluitslag neerzette in zijn Samenspel. De overnachtfondvlucht uit Li moges bracht 515 Zeeuwse duiven aan de start. Winnaar werd de tweejaarse donkerkras doffer van Adri Goudzwaard uit Sint Philips- land. „Hij kwam precies uit de goe de richting aan", zei hij. Zijn derde provinciale overwinning sinds 2010 was daarmee een feit. Mijn blauwe duivin viel gelijk op de klep MOORDRECHT Wielerploeg Roompot heeft twee talenten over genomen uit het Rabobank Deve lopment Team, de opleidingsploeg van de KNWU die aan het eind van dit jaar stopt. Roompot biedt Jeroen Meijers (23) en Martijn 1\is- veld (22) een kans in het profpelo ton. Tusveld is een specialist in de heuvels en heeft een goede tijdrit in de benen, zegt ploegleider Erik Breukink. Deze week is hij nog als stagiair actief voor Giant-Alpecin in de Ronde van Groot-Brittannië. Meijers is volgens Roompot één van de best presterende renners in zijn leeftijdscategorie. Het Rabobank Development Team houdt eind dit jaar op met bestaan omdat de naamgever stopt als sponsor. der anderen Theo Rabout, ooit derde bij de Kustmarathon, heeft zich ingeschreven. En ook Dwight van Hulle, oud-voetballer van on der meer Aardenburg en IJzendij- ke, gaat van start. Wat opvalt, is dat er geen animo is van boven de Westerschelde. Toeschouwers kunnen een plekje zoeken langs de Damse Vaart in Sluis om het zwemmen te volgen. Het is eveneens aardig om een kijkje te nemen bij het wisselvak, waar de triatleten hun fietsen pakken. Ook het hardlo pen is, hemelsbreed tien kilome ter verderop, goed te volgen. De deelnemers komen in Knokke meermaals voorbij. Wie er niet zelfbij kan zijn, kan gedurende de wedstrijd updates zien op Twitter. Zoeken op @zwintriathlon. duidend minder. „Halverwege kwam ik in een negatieve spiraal terecht", meende Meuwsen. „Het ging eventjes wat minder en ik kreeg last van hoofdpijn door de zon. Mijn gedachtegang werd ne gatief. Ik ging ervan uit dat ik ging missen en dat gebeurde dan ook. Op den duur heb ik de knop omgezet en speelde ik elke bal met het idee dat het goed zou gaan." Geintjes De positieve denkwijze vormde uiteindelijk de basis van de ver rassende zege. „Ik speelde samen met Sander de Vries. We hadden leuke gesprekken en maakten geintjes. Hierdoor hield ik me niet meer bezig met het verloop van de wedstrijd en deed ik ge woon wat ik moest doen. Op het einde speelde ik nog een moeilij ke bal, die ik waarschijnlijk hele maal verprutst had als ik wist dat er druk op stond. Zeker op mentaal gebied kan ik veel elementen mee nemen uit deze wed strijd." Ook bij de vrouwen la- woensdag 7 september 2016 kampioenschap Drie duivenconcoursen waren er afgelopen weekend. Daaronder de in vier sectoren te vervliegen nationale jonge duivenvlucht. De Zeeuwse liefhebbers spelen in Sector 1 samen met Brabant en Limburg. In totaal namen er 11.848 duiven deel aan deze wed strijd. In Afdeling Zeeland waren er 2509 duiven ingekorfd door 186 liefhebbers. Marcel Buijsse Heikant De voorlopige uitslagen. Afdeling Zeeland, Gien 2109 duiven. 1,3 Adrie Thijs en zn. (Heikant); 2 Ge- br. van Beveren en kids (Nieuw-Na- men); 4 J. van het Westende (Kwa- dendamme); 5 R. en L. Traas (Nieuw- dorp).Samenspel 1,388 duiven. 1 H. Mookhoek en zn. (Breskens); 2 J. van de Plasse (Oostburg); 3 J. Waebeke (Hoofdplaat). Samenspel 2,373 dui ven. 1 Gebr. Scheele (Terneuzen); 2 L. Bentz (Axel); 3 Comb. Derycke- Schieman (Axel). Samenspel 3, 283 duiven. 1,3 A. Thijs en zn. (Heikant); 2 Gebr. van Beveren en kids (Nieuw- Namen). Samenspel 4,225 duiven. 1 J. van het Westende (Kwadendam- me); 2 R. en L. Traas (Nieuwdorp); 3 J. van Maldegem (Heinkenszand). Sa menspel 5,142 duiven. 1,2 D. de Voogd (Yerseke); 3 Comb. Verrijzer en Vas. (Rilland-Bath). Samenspel 6, 293 duiven. 1 C. Moeliker (Tholen); 2 D. Noom (Tholen); 3 W. Blom (Noord- gouwe). Samenspel 7,405 duiven. 1 Comb. Meulmeester (Arnemuiden); 2 —Adrie Thijs M. de Ridder (Arnemuiden); 3 G. Baan (Middelburg). Pont St. Maxence. Samenspel 1,615 duiven. 1J. Waebeke (Hoofdplaat); 2 R. van Hee (Oostburg); 3 Comb, de Wever (Oostburg). Samenspel 2, 640 duiven. 1,2 Comb. Derycke- Schieman (Axel); 3 Gebr. Scheele (Terneuzen). Samenspel 3,442 dui ven. 1 M. Bisschop (Kloosterzande); 2 A. van Daalen en zn. (St. Jansteen); 3 J. van Spaandonck (St. Jansteen). Samenspel 4,488 duiven. 1 R. en L Traas (Nieuwdorp); 2,3 W. Segboer (Lewedorp). Samenspel 5,560 dui ven. 1,3 D. de Voogd (Yerseke); 2 A. Mieras (Wemeldinge). Samenspel 6, 800 duiven. 1 L. van den Hoek (Zierik- zee); 2 C. Groenleer (Zierikzee); 3 J. den Hengst (Zierikzee). Samenspel 7, 769 duiven. 1,2 Comb. J. en K. van Belzen (Arnemuiden); 3 G. Baan (Mid delburg). Afd. Zeeland, Limoges 515 duiven. 1 A. Goudzwaard (St. Philipsland); 2,5 A. vd Veeken (Clinge); 3 J. van Belzen (Colijnsplaat); 4 C. Bal (Oosterland). 5 Hoe is de Zwintriatlon te volgen? Deelnemers van de Zwintriathlon vertrekken voor hun kilometer in de Damse Vaart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41