sr ZEELAND 9 PZC ONLINE Joep Heidoorn @joepheldoorn Gelukkig laat (cpumarebru zich niet gek maken. Maar die 'rechts zaak' blijft een schande. Presentatie Zondige Zeeuwen zaterdag 10 september, 16.30 uur, CineCity Vlissingen. Cabaretier Freek de Jonge neemt het eerste exemplaar in ontvangst. Bekendmaking verkiezing van de Zondigste Zeeuw Aller Tijden. Geboren: 10-06-1979 Geboorteplaats: Goes Haar echte naam is Katinka Simonse. Ze werd kunstenares. Toen ze in 2004 van haar kat een handtas maakte kreeg ze veel kritiek. De jaren daarna was ze spraakmakend met de dreigende versnippering van kuikens en met hamsters in doorzichtige ballen. Ze provoceert. Maar volgens de rechter was er geen sprake van dierenmishande ling. Ze publiceerde de haatmails aan haar adres. Geboren: 09-07-1969 Geboorteplaats: Middelburg Hij zat op de Stedelijke Scholengemeen schap Middelburg, was geïnteresseerd in natuur en milieu en werd in 1983 vrijwilliger bij de Stichting Vogelopvang Walcheren. Hij studeerde milieuhygiëne aan de Landbouwuniversiteit Wageningen en was in 1992 medeoprichter van de Vereniging Milieu-Offensief. Hij werd veganist en groeide uit tot 'de grootmeester van het bezwaar-"" schrift' in processen tegen milieuovertredin gen en dierenmishandeling. In 2001 trok hij bij zijn vriendin in Harderwijk in. Op 6 mei 2002 schoot hij politicus Pim Fortuyn dood op het Mediapark in Hilversum. Van der Graaf werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien jaar met aftrek van voorarrest. In 2014 kwam hij weer op vrije voeten. woensdag 7 september 2016 an de schurken FOTO'S IN ZEELAND Lezers sturen ons de meest prachtige en opvallende fo to's van Zeeuwse landschap pen en gebeurtenissen. Daar van plaatsen wij er dagelijks een aantal door op Instagram. Zit u ook op Instagram? Voeg dan #pzcfoto toe aan uw fo to's. Heeft u geen account? Dan kunt u de foto's ook altijd nog gewoon opsturen via pzc.nl/foto, zoals B. Aalders deed met deze prachtfoto bij 's-Heer Hendrikskinderen. TWITTER —Columniste Ebru Umar mag in haar eerste Turkse straf zaak een verklaring afleggen in Nederland. Tegen Umar lo pen drie procedures wegens belediging van Atatürk, Erdo- gan en de profeet Moham med. Dat bleek dinsdag in Tur kije tijdens de eerste van drie strafzaken. FACEBOOK De vakantie is echt voorbij, nu de scholen maandag weer zijn begonnen. En Liesbeth van Boven reageert op Face- book daarop verheugd. 'We hebben een geweldige vakan tie gehad, maar alles weer in het normale ritme is ook weer prima!!' Of zoals Michel Bouw man dat kortweg samenvat: 'Heerlijk, kinderen weer naar school.' Ook reageren? Kijk op facebook.com/De.PZC ONLINE TOP 5 1. Politie zoekt vermist meisje in omgeving Goes 2. Honing van Neerlands grootste boer 3. Eerste studieactiviteit HZ: vragenuurtje met Ali B 4. Pleziervaart kampt met sterke vergrijzing 5. Kledingbank Zeeland dolblij met grootste bijdrage ooit Kijk op www.pzc.nl of O ©pzcredactie facebook.com/depzc ©pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37