Middelburg brengt ouderen in beweging met wijkwandeling Stil verdriet Vlissingse Vissersvrouw bezongen WALCHEREN 7 Ultieme clubman droeg bij aan bloei Westkapelse korfbalvereniging „Het wordt een feest met een traan en een lach, in die volgorde ook", zegt voorzitter Loura Kleinepier van KV Stormvogels over de opening van de twee nieuwe kunstgrasvelden. Op basis van zijn initiatieven en activiteiten gaan wij verder Tien jaar nadat de eer ste ideeën voor kunst gras ter tafel kwamen, kan de Westkapelse korfbalvereniging za terdag haar twee nieuwe velden of ficieel openen. De eervolle taak heeft de club uitbesteed aan de Veerse sportwet houder Chris Maas. Vrijdag en za terdag staan in het teken van die opening. De club wil dan ook stilstaan bij het plotseling overlijden van Daan Hengst, die jarenlang als vrij williger bij Stormvogels betrok ken was. In tal van functies. Oud-voorzitter, trainer, pr-man, clubkrantschrijver, te veel om op te noemen constateert de huidige voorzitter. Loura Kleinepier: „In overleg met de familie hebben we beslo ten de feestelijke activiteiten rond de opening door te laten gaan. Maar het roept wel een dubbel ge voel op bij ons. We denken wel dat hij niet anders gewild zou heb ben. Hij was zo betrokken bij de vereniging. En we zijn ook zo lang bezig geweest om die velden te kunnen realiseren. Ja, het wordt een feest met verdriet en vreugde. Twee uitersten. Die proberen we zaterdag in een mooie balans te brengen." Koesteren „Daan heeft enorm veel voor ons betekend. Wij hebben nu 180 leden, waarvan zo'n 8o Kombifit- leden, verdeeld over de sport- en spelgroep, twee wandelgroepen en een fiets (wielren)groep. Kom- bifit, sporten voor 40-plussers, is opgericht in 2012. Daan trok hier bij ook de kar. Op basis van zijn ac tiviteiten en zijn initiatieven kun nen wij verder. We willen zijn na latenschap dan ook koesteren en borgen voor de toekomst." De eerste plannen voor kunst gras kwamen een jaar of tien gele den al naar boven vertelt Loura. „Op een gegeven moment zat er weinig schot in de zaak en heb ben we alles even op een lager pit je gezet. Bij onze privatisering in 2011 werd het weer aangekaart, maar toen lukte het niet. Eind vo rig jaar zijn we weer in gesprek ge gaan met de gemeente. Uiteinde lijk hebben we een afspraak ge maakt: wij zouden het voorberei dend werk doen, de ontwerpteke ningen enzovoorts. Vijftien pro cent van alle kosten kwamen voor onze rekening." Kopen „Mensen konden ook stukjes veld 'kopen', voor 25 euro. Dat liep goed, zelfs oud-leden in het bui tenland deden mee. Dat leverde zo'n vierduizend euro op." Begin dit jaar besloot de gemeente ruim 200.000 euro te investeren in de velden. In april begon de aanleg, met als kroon op het werk de offi ciële opening zaterdag. Vrijdag komt de jeugd aan bod met een training voor de basis scholen. De vier korfbalzussen De Ridder van KV TOP uit Arnemui- den geven vrijdagavond een clinic voor de jeugdleden. Zaterdag worden verschillende competitiewedstrijden gespeeld. Sportwethouder Chris Maas ver richt die dag om 15.15 uur de ope ningshandeling. Loura lacht: „Dat doet hij op ludieke wijze. Maar hoe? Dat is nog een verrassing." Het feest wordt zaterdagavond besloten met een gezamenlijke maaltijd in de kantine. Dat is de eenvoudige en doeltref fende aanpak van Middelburg Be weegt, een nieuwe stichting die vrijdag aan de slag gaat. Bewegen is gezond, zowel fysiek als men taal. Bovendien zorgt het ervoor dat mensen hun huis uit komen en elkaar ontmoeten. Dat het echt zo werkt, is al aan getoond in de Middelburgse wijk Griffioen. Griffioen Beweegt is in 2014 begonnen met het Be- weegpad Griffioen. Drie groepen met samen ruim dertig deelne mers zijn daar wekelijks actief op drie verschillende momenten en locaties. In 2015 kwam daar het project Elke Stap Telt bij. Boven dien trok het de aandacht van an dere wijken. Nu zijn er ook al Middelburg Beweegt begint met aanbod van wandelingen onder begeleiding van fysiotherapeut wandelgroepen in de Stromen- wijk en Zuid. In Nieuw-Middel- burg en de Veerse Poort is ook be langstelling. De volgende stap was dan ook logisch, zij het minder eenvou dig. Voor Middelburg Beweegt is daarom een nieuwe stichting op gericht. Die gaat met steun van de gemeente zorgen voor meer voorzieningen en activiteiten in de wijken, zodat met name oude ren in de directe omgeving van hun huis kunnen meedoen aan wandelingen en oefeningen. Wethouder Saskia Szarafinski geeft vrijdag het startschot voor Middelburg Beweegt, in het Palet in Middelburg-Zuid. Om 10.00 uur start een wandeling van on geveer een uur op en rond het Meiveld onder leiding van fysio therapeut Jo Hasevoet en coördi nator Anjali Geensen. Wande laars die meedoen aan Middel burg Beweegt betalen vanaf 1 ok tober 2016 drie euro per maand. De contributie kan zo laag zijn omdat de gemeente een subsidie voor een jaar heeft toegekend. Een ode aan de vissersvrouw moet binnenkort haar lof zingen, en die van thuisstad Vlissingen op YouTube. Het standbeeld van de vissersvrouw staat een beetje ver scholen aan de Oranjedijk, aan de voet van de 'Groene Boulevard' ter hoogte van de Oranjemolen. Het beeld ontroert Yvonne Wa genaar, die vlakbij in de Vlissingse binnenstad woont. Zij ziet met le de ogen aan dat de oorlogshistorie steeds meer bezit van de Vlissing se boulevards neemt. Wagenaar wil die krijgsgeschiedenis niet ver loochenen, maar wil dat mensen 'haar stad' ook met wat vrolijk heid associëren. Samen met oud-journalist Hans Tabbers kwam zij op het idee voor een loflied op de vissersvrouw, die meer aan Vlissingen bijdraagt dan haar bescheiden positie aan de Oranjedijk doet vermoeden. Tabbers schreef een tekst en Wa genaar zong die al eens. Voor een YouTube-versie wil ze echter za terdag 8 oktober een 'professione le' opname maken in de studio van Provoost aan het Bellamypark. Behalve enkele zangeressen hoopt ze ook achtergrondzangers te vin den. De heren hoeven geen gewel dige zangers te zijn: meezingen, -brommen of -hummen van het refrein is voldoende. Opgeven via ywagenaar@zeelandnet.nl Overigens komt de vissers vrouw in Tabbers' versie er niet beter van af dan Kniertje of achter blijvende klokkenluidsters van Ar- nemuiden. De trouwe vissers vrouw 'trotseert weer en wind, wachtend tot haar zeeman haar weer vindt'. Die is niet op zee ge bleven, maar stichtte op een para dijselijk eiland een nieuw gezin. woensdag 7 september 2016 'We willen z'n nalatenschap aan Stormvogels koesteren' Annemarie Zevenbergen Loura Kleinepier, Stormvogels Voorzitter Loura Kleinepier: „We zijn blij dat de twee kunstgrasvelden er nu toch liggen." foto ruben oreel Fit blijven door meer te bewe gen. Wandelend door je eigen wijk, onder professionele bege leiding van onder anderen een fysiotherapeut. Maurits Sep Middelburg René Hoonhorst Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35