Ter Weel kijkt voorzichtig vooruit na fatale brand In been geschoten man moet naar psychiatrisch ziekenhuis Estafette voor SEH 4 ZEELAND Ter Weel wil lering trekken uit de fatale brand, zegt directeur Coby Traas. „Hoe triest het ook is, je moet er altijd van proberen te le ren. Wij zullen onze kennis en er varing hiermee met andere zorgin stellingen delen." Traas bena drukt dat alle betrokkenen snel en accuraat hebben gehandeld en zo erger wisten te voorkomen. „Ook alle brandveiligheidsvoor schriften waren verder op orde: van de aanwezigheid van brand blussers tot de compartimente ringsdeuren en het alarm, dat heeft allemaal gewerkt", zegt Traas. Naar aanleiding van de brand, bekijkt Ter Weel of vooraf gemaakte afspraken nog moeten worden bijgesteld. „Natuurlijk zul len we in ons eigen protocol kij ken naar de evacuatie en eerste op vang. Is het allemaal goed gegaan, wat kun je er nog in verbeteren. Dat gaan we in onze bhv-trainin- gen en ontruimingsoefeningen zo veel mogelijk meenemen." In Nieulande zijn bij alle bewo ners de stekkerdozen gecontro leerd. „We hebben de afgelopen week onze handen vol gehad aan afscheid van de drie overledenen en de opvang van mensen. Maar naar aanleiding van de berichtge ving van de politie dat het vuur in een stekkerdoos is ontstaan heeft de technische dienst een ronde ge daan langs alle kamers om de stek kerdozen te controleren." Volgens Traas mede om bewo ners gerust te stellen. „Het is een maatregel achteraf. Wat had je daar verder eerder aan kunnen doen? Brand ontstaat vaak door menselijk handelen. Als wij stek kerdozen verstrekken, zijn die na tuurlijk goedgekeurd. Maar als fa milie die meebrengt, kan ik er niks over zeggen, want dat weet ik gewoon niet. In dit geval is dat ook niet meer te achterhalen." De vleugel waar de brand woed de, bevindt zich in een deel dat op de nominatie staat om medio 2018 te worden vervangen door nieuwbouw. Ter Weel is al enige tijd met R&B Wonen bezig om hier plannen voor uit te werken. Coby Traas: „Daar gaan we ook gewoon mee verder. Maar we kij ken nu eerst wat we bouwkundig aan die vleugel kunnen herstel len. Mede gelet op zaken als vluchtwegen, kun je daar niet tweeënhalf jaar niets doen. Over hoe we de vleugel verder in ge bruik gaan nemen, zijn we als ma nagement nog in overleg." Een 25-jarige inwoner van Goes moet zo snel mogelijk opgeno men worden in een psychiatrisch ziekenhuis. Daar zijn rechtbank, officier van justitie, raadsman en de Goesenaar zelf het over eens. Alleen vindt de rechtbank dat dat besluit pas kan worden genomen als er daadwerkelijk het seintje komt dat er plaats is voor deze A.K. De man uit Goes zit al ruim drie maanden in voorarrest. Hij zou in juni in zijn woonplaats een buurman hebben bedreigd. Officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk en raadsman Mark Dunsbergen pleitten er gisteren voor om nu al te bepalen dat het voorarrest van de man moet wor- Goesenaar (25) moet zo snel mogelijk worden opgenomen in een psychiatrisch ziekenhuis den geschorst. En ook dat de schorsing ingaat op het moment dat de man opgenomen kan wor den in een psychiatrisch zieken huis. De rechtbank vindt dat een te vaag besluit, zo liet voorzitter De Jager gisteren weten aan de Goesenaar. Officier en raadsman vrezen dat de hulpverlenende instanties niet in actie komen voor K. zolang er niet een schorsingsbesluit is geno men. De Jager antwoordde dat in het proces-verbaal van de recht bank uitdrukkelijk komt te staan dat er snel gezocht moet worden naar een plaats voor deze Goese naar. „Wordt vet aangegeven." De man uit Goes zou in juni een buurman hebben bedreigd. Toen de politie arriveerde was de man een dak opgevlucht. Agenten volgden hem en eisten dat hij het mes weg zou leggen. Hij kwam echter met dat mes in de hand richting de agenten waarop ze eerst pepperspray gebruikten en daarna, aldus de officier, de man in zijn been schoten. Suijkerbuijk: „Alles is volgens het boekje verlo pen." K. zelf ondervindt nog last van dat schot. Hij kwam met behulp van twee krukken de rechtbank binnen. GOESTwee teams van het ADRZ nemen zaterdag deel aan de SGOrun, een estafette loop van Goes naar Bergen op Zoom. De lopers halen geld op voor het Spoedeisen de Geneeskunde Onderzoeks fonds dat wetenschappelijk onderzoek bevordert. Initiatiefnemer is spoed- zorgarts Menno Gaakeer uit Goes, die onderzoek doet naar spoedeisende hulp. Uit zijn recente onderzoek blijkt dat de mensen die op de spoedeisende hulp (SEH) ko men steeds zieker zijn en va ker in het ziekenhuis worden opgenomen. Landelijk doen veertien SEH's mee aan de ac tie. De Zeeuwse teams lopen via Schouwen-Duiveland naar Bergen op Zoom, een af stand van 85 km. 112 NIEUWS Vlissinger de cel in voor negeren gebiedsverbod Politie neemt honden in beslag Duo opgepakt voor opzetten wietkwekerij woensdag 7 september 2016 Bij alle kamers van verzorgings huis Nieulande zijn de stekker dozen gecontroleerd. Uit voor zorg én om de bewoners gerust te stellen. Ondertussen denkt Zorggroep Ter Weel na over de herstel van de schade die de brand vorige week aanrichtte. Joeri Wisse Krabbendijke De brand in verzorgingshuis Nieulande in Krabbendijke ruim een week geleden eiste het leven van drie bewoners, foto marcelle davidse Emile Calon Middelburg VLISSINGEN Een 50-jarige Vlissinger is maandagavond opgepakt in de Aagje Dekenstraat in Vlis- singen wegens overtreding van een gebiedsverbod. Hij mocht het centrum van de stad niet in. Surveillanten zagen de man om 19.15 uur in de Aagje De kenstraat staan en herkenden hem als een bekende overlast gever met een gebiedsverbod voor het centrum op zak. Hij is aangehouden en meegeno men naar het cellencomplex Torentijd in Middelburg. De man mocht gisterochtend naar huis. GRIJPSKERKE De politie heeft gisteren met behulp van pepperspray twee honden in beslag genomen die losliepen in Grijpskerke. Er was vaker bij de politie ge klaagd over de twee pit bullachtige honden. Ze ont snapten steeds en buurtbewo ners waren bang voor ze. De agenten die op de melding af gingen, zagen de dieren in een veld lopen maar het lukte niet ze te vangen. Toen de honden later op de agenten af kwamen, is pepperspray ge bruikt. De honden gingen toen meteen naar huis. De politie heeft met het baasje gespro ken. Die vond het goed dat de dieren meegenomen werden. TERNEUZEN De politie heeft maandagmid dag op de Binnenvaartweg in Terneuzen twee mannen aan gehouden wegens bezit van materiaal dat kan worden ge bruikt bij de bouw van een hennepkwekerij. De mannen, 39 en 31 jaar en woonachtig in Den Bosch, liepen tegen de lamp tijdens een reguliere con trole van de bestelbus waarin ze reden. De politie nam het duo mee voor verhoor. Daar na zijn ze vrijgelaten. De spul len zijn in beslag genomen. De zaak wordt voorgelegd aan de officier van justitie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 32