Liefde per satelliet Spannend ZK golf Zondige Zeeuwen geboekt Onderzoek moet eind van dit jaar afgerond zijn Een goede bekende gaat het onderzoek naar de Veiligheidsregio Zeeland begeleiden: Piet Bruinooge, burgemeester van Alkmaar. Liesbeth van den Dool en Max Meuwsen verove ren na een span nende strijd in Middelburg de Zeeuwse titels golf. Vier rode letters in groen gras. Een boodschap van liefde tegen de terreur en oorlog in de wereld. Kunstenaar Ron Chiers uit Gent maakte het voor de tentoonstelling Een Bunder Letteren in 's-Heer Arendskerke. „Een fantastische plek", aldus Chiers die een aantal jaren geleden bij toeval in contact kwam met een paar mensen uit Goes waarna het balletje ging rollen. Het kunstwerk is gemaakt van rood kunstgras en zal enkele jaren blijven liggen. „Lang genoeg om opgepikt te worden door Google Earth om zo de bood schap van liefde te verspreiden." Een bundel vol moordenaars, rovers en bedrie Piet Bruinooge leidt het onder zoek naar het functioneren van de Veiligheidsregio Zeeland (VRZ). De burgemeester van Alkmaar, en oud-wethouder van Middelburg, is voorzitter van de commissie die het bureau dat het onderzoek zal uitvoeren begeleidt. Dit heeft het dagelijks bestuur van de VRZ aan de dertien ge meenteraden laten weten. Als bur gemeester van Alkmaar is Bruin ooge tevens voorzitter van de Vei ligheidsregio Noord-Holland- Noord. Het bestuur van de VRZ besloot begin juli versneld tot een groot onderzoek naar de organisatie van de veiligheidsregio. Aanleiding was een vertrouwenscrisis binnen de organisatie die leidde tot het (formeel tijdelijk) terugtreden van directeur Gerrie Ruijs. Het on derzoek zal door een onafhanke lijk bureau worden uitgevoerd. De begeleidingscommissie speelt een rol bij de keuze van het bureau dat de VRZ zal doorlich ten. Naast Bruinooge bestaat de begeleidingscommissie uit verte genwoordigers van het bestuur, de leiding van de VRZ, medewer kers, de ondernemingsraad en vrij willigers. Het onderzoek gaat over een week of vier van start en moet in december zijn afgerond. Begin dit jaar deden een com missie onder leiding van Letty Demmers (oud-burgemeester van Vlissingen) en de accountant een 'verkennend onderzoek' naar het functioneren van de directeur. De uitkomsten van die twee onder- Piet Bruinooge is voormalig wethouder van Middelburg en nu burgemeester van Alkmaar zoeken zijn door het bestuur nooit openbaar gemaakt. Nadat de inhoud van het rapport van de commissie Demmers eind juni was uitgelekt, werd een tijdelijk directeur in de persoon van Elie van Strien aangesteld. In de onderzoeksopdracht, die uit vijf onderdelen bestaat, wor den de directeur en VRZ-voorzit ter Jan Lonink niet met name ge noemd. Er wordt gesproken in ter men als 'organisatiestructuur, be sluitvormingsprocessen, commu nicatie en toegepaste leiderschaps stijlen'. Dat is opmerkelijk, want de kritiek van de klokkenluiders in het rapport Demmers was juist persoonlijk op directeur Ruijs ge richt. Haar werd onder meer machtsmisbruik en vriendjespoli tiek verweten. m woensdag 7 september 2016 pzc.nl email: walcheren@pzc.nl ZEELAND 12 Foto Vladdie De Koning en Ron Chiers gers. ZEELAND 8 Doorlichten VRZ begint Theo Giele Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29