20 LUISTERT RADIO Jongste van Xander en Sophie groeit in buik Vooral in VS zetten sterren draagmoeders in Ik doe mijn best om contact te maken met het kindje Vincent De publieke omroep klinkt de laatste tijd overdag een stuk minder opwindend. Ik hoor nooit meer: 'Ben jij gelukkig ge trouwd? Ik wel. www.secondlove.nl' Ik was er zo aan gehecht geraakt. Er ging een tinteling door mijn hele lichaam als ik het de mevrouw die het insprak, hoorde zeggen. Ze klonk als Halina Reijn. Ze sprak heel zacht en zwoel, vlakbij de microfoon. Het wakkerde de ondernemersgeest in mij aan. Ik zag dan een vreemdgaand stelletje voor me, dat na de daad een beetje verveeld naar GIJS 2.0 of EO Open Huis aan het luisteren was. Deze doelgroep, dacht ik, heeft een enorme potentie. Ik spring in dat gat in de markt! 'Ga jij niet meer zo heel gelukkig vreemd? www.thirdlove.nl' Mijn verdienmodel is van de baan, het mag niet meer, althans, overdag. De STER, die de pu blieke omroep laat klinken als de commerciëlen, zendt de aanmoedigingsspotjes om vreemd te gaan niet meer uit voor 21.00 's avonds. Dit in verband met klachten van SGP-zijde, althans, dat is het officiële argument. Die spotjes leiden de mensen maar in verzoe king, met al het gedonder van dien, hel, verdoe menis, u kent het wel. 's Avonds na negenen mag het nog wel, om dat het christelijke volksdeel dan al op één oor ligt of zich geheel en al wijdt aan de Bijbelstu die. Dan schakel je uiteraard al het wereldse ver maak uit. op www.secondlove.nl onthullen. In de afgelo pen Sportzomer gebeurde er namelijk iets ver schrikkelijks, telkens als er zo'n huwelijkstook- spot werd uitgezonden. Het aantal luisteraars daalde met meer dan 60 procent. En dat gebeur de niet alleen op Radio 1. Alle publieke zenders hadden last van deze 'ontrouwdip'. Men hoeft geen psycholoog te zijn om dit te verklaren. Al die mensen, die de mevrouw met de Halina Reijnstem hoorden, sprongen van hun stoel op en dachten: Haaa, ik ga hier een beetje naar die suffige radio zitten luisteren, ik heb wel wat beters te doen! Ik betreur het STER-besluit ten zeerste. Ik hoor nu alleen nog reclames als: 'Het is vandaag een mooie dag om na te denken over je dood.' Hè gezellig. Ik heb toch liever de daad. Tonio dingt naar Oscar 'Family Island is gevaarlijk' Xander en Sophie de Buisonjé krijgen gezinsuitbreiding. Ze hebben daarvoor de hulp ingeroepen van een draagmoeder. Door hun ervaringen openhartig te delen, hopen ze een taboe te doorbreken. In een interview aan LINDAnieuws, waarvoor Sophie om de week een blog gaat schrijven, ver telt het stel dat ze het ta boe op het draagmoeder schap willen doorbreken. „Op iedere hoek van de straat kun je joints kopen en abortus la ten plegen, maar plaatsen veel mensen vraagtekens bij deze ma nier van zwanger worden." Xander en Sophie wilden giste ren hun besluit niet nader toe lichten, omdat hun hond Lara maandag onverwacht is overle den. „De zwangerschap is al een emotioneel traject en dit komt er ook nog bij. Ze willen even rust", lichtte hun manager toe. Dat het een achtbaan is voor Xander en Sophie, is duidelijk. In 2013 werd bij Sophie een semi- goedaardige tumor uit haar buik holte verwijderd. Ze hoefde geen chemo of bestralingen, maar de kans dat het gezwel zou terugke ren was meer dan vijftig procent. Ze moest strikte controles onder gaan, eerste elke drie maanden, later eens in het halfjaar. Xander zei daarover: „Ze heeft een hekel aan het predikaat 'ziek'. Ze is gewoon een gezonde vrouw en staat midden in het leven." Er werd haar direct afgeraden nog eens zwanger te worden. „Hoe wel ik natuurlijk blij was dat het met een sisser afliep en het niet kwaadaardig was, was dat nieuws toch een flinke klap", zegt Sophie tegen LINDAnieuws. Ze wilden hun zoontje Dex (6) graag een broertje of zusje geven, maar een zwangerschap zou een groot risico zijn. „De arts vertelde me dat een zwangerschap de kans dat de tu mor terug zou komen kon vergro ten." Uiteindelijk besloten Xander en Sophie de hulp van een Ameri kaanse draagmoeder in te roe pen, om een baby te voldragen die honderd procent van hun is. Een traject waaraan in Nederland veel haken en ogen zitten (zie ka der). „We zijn nu zeventien we ken in verwachting, we kunnen het kindje als het goed is in fe bruari ophalen", vertelt Sophie aan de site. Dat het kindje groeit in de buik van een ander, zorgt voor emoties. Ze kan, door de afstand, niet even een liedje zingen of een boekje voorlezen voor de on geboren spruit. „Hoe blij ik ook ben dat het zo kan, ik zou het duizend keer lie ver zelf doen natuurlijk. Het blijft gek dat iemand anders mijn kindje draagt. En ik ben er ook achter dat die hormonen, waar ik tijdens mijn vorige zwanger schap nog weieens een hekel aan had, wel degelijk een functie heb ben. Ik mis het directe contact wel, de connectie met mijn kind je en dat ik het voel groeien. En doordat ik al eens zwanger ben geweest, weet ik ook precies wat ik mis." Via Skype houden ze contact met de draagmoeder, die ze een keer hebben ontmoet in de VS. „Ik doe m'n best om contact te maken met het kindje, door er heel mindful mee om te gaan en er bewust en in stilte mee bezig te zijn en aan mijn kindje te den ken. Want mijn leven hier gaat gewoon door, dat is soms heel gek." T' Quote van de dag 'Vlak voordat alle brieven binnenkomen, ben ik niet te genieten' woensdag 7 september 2016 Ik zal de echte reden van de overdagse ban II Reageren: vincent@persgroep.nl FILM De Nederlandse inzending voor de Oscars is dit jaar Tonio van re gisseur Paula van der Oest. De film met Pierre Bokma en Rifka Lodeizen wordt ingestuurd voor de categorie beste niet-Engel- stalige film. To nio is naar een boek van A.F.Th, van der Heijden. TV Het tv-program- ma Family Island is gevaarlijk voor de kandidaten, vindt verslavings goeroe Keith Bakker. „Werken met gezinnen in de problemen is een specialis tisch terrein voor getrainde mensen, niet voor tv-jongens. Tv maakt het er ger." 0 1 'Ik zou het kind j e liever zelf dragen' Marlies van Leeuwen —Sophie de Buisonjé Onder Nederlandse sterren is het gebruik van draagmoeders niet zo wijdverspreid als in de VS. Topmodel Tyra Banks (42) kreeg eer der dit jaar zoon York op deze manier, omdat het haar niet lukte om zwanger te worden. „Hij heeft mijn vingers en grote ogen en de mond en kin van zijn vader Eric." Nicole Kidman adop teerde twee kinderen en raakte tot haar grote blijdschap zwanger van dochter Sunday (gebo ren in 2008) na meerde re miskramen, een bui- Christiano Ronaldo tenbaarmoederlijke zwangerschap. Later ko zen Nicole Kidman en haar man Keith voor een draagmoeder, die in 2011 beviel van Faith, de biologische dochter van het stel. Sarah Jessica Parker lukte het na haar zwan gerschap van zoon Ja mes niet om nogmaals in verwachting te raken. Zij en haar man kozen voor een draagmoeder, die in 2009 beviel van tweeling Marion en Ta- bitha. Ook talkshow- host Jimmy Fallon en zijn vrouw en Frasier- ster Kelsey Grammar en zijn inmiddels ex- vrouw kregen kinderen via draagmoeders. Soms kiezen alleen staande mannen voor een kind via een draag moeder. Christiano Ro naldo kreeg in 2010 een zoon via een nog al tijd onbekende vrouw. Hij zou haar naar ver luidt 10 miljoen euro heb ben betaald om haar identiteit geheim te hou den. Michael Jacksons jongste zoon Blanket kwam ook via een draagmoeder. Voor ho mostellen is een draag moeder vaak de enige oplossing: Elton John en zijn partner kregen zonen Zachary en Elijah. Ricky Martin kreeg, al voor hij uit de kast kwam, de tweeling Matteo en Valentino. Zoekt Vrouw. Yvon Jaspers vreest elke keer weer dat er weinig zijn voor Boer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 20