Gerard en Anneke zijn echte Zeeuwen. 26 °C Oranje op gelijke hoogte met Zweden In Geld&Goed 103 euro per maand in 2017 De zorgpremie stijgt volgend jaar slechts licht. Burgers betalen volgend jaar 103 euro per maand. Dat is een meevaller. Pootje baden in de winter? Walcheren Snuffelen in hippe kringloop WK-kwalificatieduel eindigt in 1-t P24 De gemiddelde zorgpremie voor een basisverzekering bedraagt nu gemiddeld 100 euro per maand. Volgend jaar is iedereen maar zo'n 3,50 euro per maand extra kwijt, blijkt uit Prinsjesdagstuk ken die deze krant heeft inge zien. Door eerdere maatregelen om de zorgkosten te beheersen, valt de 'zeer beperkte' premiestijging volgens ingewijden mee. Zo mag het aantal behandelingen door ziekenhuizen, huisartsen en de geestelijke gezondheidszorg slechts beperkt groeien. Verder onderhandelt minister Schippers van Volksgezondheid met fabri kanten over acceptabele prijzen voor peperdure medicijnen. Ook de maximale zorgtoeslag, een tegemoetkoming in zorgkos ten voor de laagste inkomens, zal licht hoger uitpakken in 2017. Hierbij gaat het om zo'n twee eu ro per maand. Die ingreep is be doeld om de koopkracht van mi nima op peil te houden. De geraamde premie voor 2017 is vergelijkbaar met die van vijf jaar geleden Gisteren werd bekend dat het verplichte eigen risico volgend jaar blijft staan op 385 euro. PvdA-leider Diederik Samsom liet daarop weten wel te voelen voor afschaffing van het eigen ri sico. Groenlinks, SP en PVV zijn daar al voorstander van. De zorgpremie is een richtlijn voor verzeke raars, die in november zelf hun exacte tarieven en aanvullende pakket ten bepalen. De inschat ting door het ministerie van Volksgezondheid (VWS) komt tijdens Prinsjesdag naar buiten. Betere zorg De geraamde premie voor 2017 is vergelijkbaar met die van vijf jaar gele den. Toen bedroeg de premie 102 euro. Maar voor de huidige premie wordt veel meer en betere zorg geleverd, heeft mi nister Edith Schippers al meer maals benadrukt. Zo is niet al te lang geleden de wijkverpleging overgeheveld naar de Zorgverzekeringswet. Ook worden nu ingrepen als een kunsthart en nieuwe oncologi sche medicijnen of behandelin gen uit het basispakket vergoed. Per 1 januari 2017 komen daar bo vendien bepaalde plastische chi rurgische ingrepen, fysiotherapie bij etalagebenen en tandvervan- ging tot 23 jaar bij. Het CDA presenteert twee mensen op zijn kandidaten lijst als Zeeuwen. Dat roept de vraag op: Wat is een echte Zeeuw? Gerard en Anneke Bal van Ons Boeregoed zijn het in elk geval wel. Krss.nl/wintersctie of bei 0900-9097 70 cpg Nieuwsmedia Zorgpremie stijgt amper Edwin van der Aa Den Haag Korting op alle reizen met vertrek t/m 31 maart 2017 Uil zie: kras.nl/actievoorwaarden woensdag 7 september 2016 De PZC is onderdeel van Volop zomer pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 211 7 11688 5 5 5 5 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1