105,c 139, 13 GroenLinks: Wij zijn het alternatief voor VVD en PVV i -30% -44% Gezien op 3 dagen Genieten in Twente 0900 66 777 88 3 dagen Ontspannen in Meppen 4 dagen All-In Sauerland GroenLinks-leider Jesse Kla ver ziet zijn partij als alterna tief voor de VVD en de PW. Klaver viel gisteravond bij de presentatie van het partijpro gramma in de Melkweg in Am sterdam nadrukkelijk geen concurrenten van linkse par tijen aan. Hij wil van Groen Links een brede volkspartij maken. GroenLinks zet bij de verkiezingen in op duurzaam heid en delen van welvaart. Zo wil de partij belasting gaan heffen op de uitstoot van broeikasgassen en op vermo- Umar gaat niet naar Turkije 'Gemeenten fout met huishoudhulp' gen. GroenLinks wil, in navol ging van de PvdA, een 'moder ne middenschool'. Daar zitten leerlingen van alle niveaus lan ger bij elkaar in de klas en hoe ven ze pas in de derde klas van de middelbare school te kiezen voor vmbo, havo of vwo. Al eerder maakte de partij in deze krant bekend af te willen van het eigen risico in de zorg. Ook moet het inkomen van ouderen die een klein of geen pensioen hebben flink om hoog. Zikavirus in traanvocht muis VVD-leider Mark Rutte die in tv-programma Zomergasten zegt dat Turken die zich niet aan de Nederlandse normen aanpassen, moeten op- pleuren. WD-minister Edith Schippers die in een lezing stelt dat we de krachten moeten bunde len om onze vrijheden te bescher men. En WD-staatssecretaris San- der Dekker die bij de opening van het academisch jaar pleit voor aan dacht voor normen en waarden in ons onderwijs. Als binnen 24 uur drie promi nente WD'ers met min of meer dezelfde boodschap komen, is dat geen toeval. Voor de zomer al ver telde senator Jan Anthonie Bruijn, auteur van het WD-verkiezings- programma, dat 'normen en waar den' het centrale thema wordt voor de komende campagne. Dat is weieens anders geweest. In de tijd dat het CDA onder Jan Peter Balkenende dit thema op de agenda zette, deed toenmalig WD-leider Gerrit Zalm dat nog af als 'tegeltjeswijsheden'. Nu zegt staatssecretaris Sander Dekker dat we niet bang moeten zijn voor 'spruitjeslucht'. Premier Rutte nam vorige week openlijk afstand van het kabinets beleid uit de jaren 80, toen de VVD jaren achtereen aan de macht was. „Toen werd gedacht dat migranten zich moesten eman ciperen binnen hun eigen zuil en dat we ze verder met rust moes ten laten", zei de premier vorige week nog. „Die fout moeten we herstellen." Schippers roept op om ons ac tief met anderen te bemoeien. In Analyse Onze cultuur is een stuk beter dan alle andere die ik ken navolging van oud-WD-voorman Bolkestein onderstreept ze dat we een einde moeten maken aan het cultuurrelativisme. „We hebben tolerantie verward met onverschil ligheid", zei ze maandag in de H.J. Schoo-lezing. „Onze cultuur is een stuk beter dan alle andere die ik ken." Andere partijen aan het Binnen hof zien knarsetandend toe hoe de verkiezingscampagne dreigt te versmallen tot een tweestrijd tus sen Mark Rutte en Geert Wilders door de manier waarop de WD nu hardop opkomt voor onze cul tuur. Wilders tamboereert op het zelfde thema. Beiden wisselen in de peilingen stuivertje om wie de grootste wordt op 15 maart 2017. Het is lastig je als andere partij daar tussen te wurmen. Behalve door te wijzen op Ruttes gebro ken beloftes en het proberen te en tameren van andere thema's, zo als het tegengaan van de tweede ling in de samenleving. Rutte positioneert zich als het redelijke alternatief van Geert Wil ders. Minder radicaal. Iemand die zijn verantwoordelijkheid neemt (tijdens Zomergasten benadrukte hij keer op keer dat Wilders een wegloper is). Hij zet zich niet af te gen moslims, maar benadrukt wel dat onze vrijheden niet ter discus sie staan in de ideologische clash met de politieke islam. Tegelijk toont de WD wel be grip voor de PW-stemmers en an dere kiezers die zich zorgen ma ken over de komst van migranten. De partij wil hen niet wegzetten als dom of extremistisch. Reden waarom WD-fractievoorzitter Halbe Zijlstra gisteren afstand nam van zijn partijgenoot een Eer ste Kamerlid Sybe Schaap, die de PW vergeleek met de NSB. p.p.p.a. 149,00 p.p.p.a. Voordeeluitjes.nl/w07-09 p.p.p.a. woensdag 7 september 2016 DEN HAAG WD mikt op tweestrijd met de PW AMSTERDAM Columniste Ebru Umar gaat in Nederland een verklaring afleg gen in haar rechtszaak die giste ren in Turkije is begonnen. Umar staat daar terecht we gens belediging van president Erdogan. Ze is echter in Neder land gebleven en liet zich verte genwoordigen door haar advo caat. De columniste wordt ver dacht van belediging omdat ze Erdogan en Mustafa Kemal Atatürk, de grondlegger van het huidige Turkije, in april dictators had genoemd. UTRECHT Ruim driekwart van de Neder landse gemeenten gaat de fout in met de inzet van geld dat be doeld is voor huishoudelijke hulp, stelt FNV Zorg en Welzijn. De vakbond deed onderzoek in alle gemeenten naar de invoe ring van de Wet Maatschappelij ke Ondersteuning. Dat leidt tot kortere hulp dan waar de men sen recht op hebben. Verder blijkt in de praktijk vaak niet de gemeente maar de zorgaanbie der te bepalen hoeveel uren huishoudelijke hulp iemand no dig heeft. Die krijgt een vast be drag en heeft dus 'een belang'. s In de opiniepeiling van Een- Vandaag verliest de PVV vijf zetels vergeleken met vo rige maand, wellicht omdat de vluchtelingencrisis min der op de voorgrond staat. CHICAGO Een nieuwe studie heeft geneti sche fragmenten van het zikavi rus aangetoond in het traan vocht van besmette laborato riummuizen. De ontdekking werpt mogelijk een ander licht op de manier waarop mensen geïnfecteerd raken met de ziek teverwekker. Tot dusver werd ervan uitgegaan dat de over dracht gebeurde door muggen en soms door seksueel contact. „Ons onderzoek doet het ver moeden rijzen dat het oog een reservoir voor zika kan zijn", zei Michael Diamond van de Was hington University St. Louis. Hans van Soest Den Haag De VVD presenteert zich ineens als dé partij die op komt voor de Nederlandse normen en waarden. In de aanloop naar de verkiezin gen van maart 2017 werpen de liberalen zich op als het redelijke alternatief voor Geert Wilders. Minister Edith Schippers Edith Schippers, minister Premier Mark Rutte 2x overnachten in Hellendoorn, bij ****Landgoed De Uitkijk 2x ontbijtbuffet 1x 3-gangendiner 1x borrelplankje incl. drankje gratis WiFi gratis wandel- en fietsroutes gratis parkeren aankomst op: zo, ma, di, wo 99 do, vr, za 109 2x overnachten in Meppen, bij ***Parkhotel Meppen 2x ontbijtbuffet gratis gebruik wellnessfaciliteiten gratis gebruik fitnessuimte gratis flesje mineraalwater gratis wandel- en fietsroutes gratis WiFi en meer... aankomst op alle dagen 105 3x overnachten in Bad Laasphe, bij ****Hotel AM Fang 3x ontbijtbuffet 3x 3-gangendiner gratis consumpties gratis WiFi gratis gebruik van zwembad en meer... aankomst op alle dagen 159 aankomst in oktober en december op alle dagen 149 aankomst in november op alle dagen 139 tijdens vakantieperiodes, feestdagen en op sommige dagen geldt een toeslag Aanbiedingen zijn geldig t/m 31 december 2016. Excl. boekingskosten 4,95 p.p. en door de hotels te heffen stads- en toeristenbelasting. Kijk op Voordeeluitjes.nl voor alle voorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 13