Gas goedkoper in het Zuiden door schrappen van toeslag SummerSale Geniet nu van voordeel in stijl auping 15% 8 NI 189 dode eenden in illegale eendenkooi plaza voordeel Toeslagen per gasregio €31 €31 €24 €25 Vrijwel geen Nederlander die het weet, maar gezinnen in zuidelijke provincies betalen enkele tientjes opslag meer voor hun gasverbruik dan huishoudens in het Noorden. De tarieven zijn namelijk deels af hankelijk van iemands woonregio. Hoe verder van de gasbel in Sloch- teren, hoe hoger de toeslag. Het gas moet immers uit Groningen getransporteerd worden. Steeds meer energieleveranciers schrappen nu de hogere toeslag, constateert Gaslicht.com. In plaats daarvan kiezen ze voor één stan daardtoeslag voor heel Nederland. Inmiddels hebben al acht van de 26 energiebedrijven voor één en dezelfde toeslag gekozen, waar onder bekende namen als Greenchoice, Energiedirect.nl en Delta. Ook EnergieFlex, Fenor, Ro bin Energie, HVC en Leon ken nen inmiddels een standaardtoe slag voor het gehele land. Dankzij de wijziging gaan inwoners in met name het Zuiden minder be talen en Nederlanders in het Noor den iets meer. Ter vergelijking: inwoners van Groningen en Friesland betalen nu gemiddeld 24 euro per jaar toe slag op hun gasverbruik, Drenten een euro meer. 250 km verder zijn Zeeuwen 54 euro kwijt. In Bra bant varieert de prijs tussen de 39 en 44 euro, in Limburg is de jaar lijkse toeslag 44 euro. In Gelder land en flinke delen van de Rand stad ligt de toeslag met 31 euro veel lager. De bedragen betreffen overigens gemiddelden, sommige leveranciers vragen tot wel 50 eu ro meer aan Nederlanders in het zuiden. Gasleverancier met een hoge toeslag kan via scherper tarief toch goedkoper zijn Ben Woldring, oprichter en eige naar van Gaslicht, noem de varia bele regiotoeslagen 'ondoorzichtig en niet meer van deze tijd'. De Groninger adviseert mensen desal niettemin niet puur op basis van de goedkope gasregiotoeslag voor een energiebedrijf te kiezen. „Een gasleverancier met een hoge toe slag kan via scherpere tarieven of een welkomstbonus immers toch goedkoper zijn." MOLENWAARD De poli tie en de Nederlandse Voedsel- en Warenautori teit hebben na een tip don derdag 189 dode eenden ge vonden in een illegale een denkooi in het Zuid-Hol landse Molenwaard. Van de eenden was waar schijnlijk die ochtend de nek gebroken. Bij de leven de exemplaren - die moge lijk werden gebruikt om soortgenoten te lokken - waren de vleugels ge kortwiekt om te verhinde ren dat ze zouden wegvlie gen. Agenten van het mi lieuteam hebben 120 leven de eenden overgedragen aan de dierenambulance. Een 51-jarige inwoner van de gemeente Molenwaard is aangehouden. Hij wordt verdacht van overtreding van de flora- en faunawet en het gebruiken van een illegale manier om dieren te vangen. De politie ver moedt dat de vogels ge stroopt werden voor de vleesverkoop. Kom naar Auping Plaza voor professioneel slaapadvies Poortvliet: Paasdijkweg 33 (Woonboulevard) 1 zaterdag 3 september 2016 Bij gemiddeld gebruik (1800 m3) in augustus 2016. Een gezin in Zeeland betaalt gemiddeld 30 euro per maand meer dan een gezin in Groningen. ®Ö809161 lpMgS®WT.COM Steeds meer energiebedrijven schrappen de hoge toeslag die inwoners van Brabant, Limburg en Zeeland voor hun gasver bruik moeten betalen. Dat blijkt uit een inventarisatie van ener- gievergelijker Gaslicht.com. David Bremmer Voorthuizen —Ben Woldring, Gaslicht Iedereen is uniek. Daarom heeft Auping een brede eigen collectie, passend binnen elk interieur. Dus watje ook zoekt, er is altijd een nieuw zomerdekbed of kussen, dekbedovertrek, frisse matras of compleet bed dat perfect bij jou past. Combineer jouw unieke stijl met persoonlijk slaapcomfort en profiteer ook nog eens van 15% voordeel op het gehele assortiment. Kom snel naar de Auping Plaza bij jou in de buurt en geniet van jouw voordeel in stijl. *De actie geldt van 23 juli t/m 11 september 2016. Kijk op auping.nl/summersale voor de voorwaarden. Kijk voor onze koopzondagen op auping.nl Laatste week! op het gehele Auping assortiment*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 8