Te bont met de regeltjes Molen staat in rouwstand 2 ZEELAND Boskalis meert af in Zierikzee Namen Vakantiegasten vergeten bij Van opladers tot paspoorten. Je kunt het zo gek niet bedenken of vakantie gasten vergeten het bij vertrek. 'Sommige dingen liggen hier al jaren' igbmpen Sproeiers Commentaar Bont is een besmette stof in de modebranche. Er zijn legio verha len over dierenleed. Te vaak hebben pelsdierfokkers het letterlijk te bont gemaakt. Zo werd begin dit jaar nog een nertsenfokker in Rosmalen beboet omdat hij nertsen op brute wijze vergast en me dewerkers met de dieren gooien en smijten. Vanuit een oogpunt van dierenwelzijn verbood Nederland als eerste land al in 2008 het fokken van vossen en chinchilla's. In 2012 nam de Eerste Kamer de Wet verbod pelsdierenhouderij aan. Vanaf 2024 mogen er geen pelsdieren worden gehouden en ge dood. Wie voor het bont fokt, bevindt zich in een sterfhuis. Of net ter gezegd: een afbouwregeling. Over acht jaar moeten ook alle nertsenfokkerijen zijn gesloten, tenzij de Hoge Raad de zich verzettende fokkers nog in het gelijk stelt. Daarom is het opmerkelijk dat zowel Gedeputeerde Staten als de gemeente Tholen toch akkoord zijn gegaan met de uitbrei ding van een nertsenfokkerij in Stavenisse. Er komen weliswaar geen gebouwen bij, maar binnen de huidige bedrijfsomvang stijgt het aantal nertsen van 10.000 naar 15.000. Dat is 50 procent groei. Waarom staan provincie en gemeente zo'n uitbreiding nog toe als je weet dat het voor de bontfokkerij in 2024 einde oefening is? De vergunning is verstrekt op basis van de Natuurbeschermings wet en milieuwetgeving. De uitbreiding voldoet daaraan, stellen beide overheden. Juridisch gezien moeten we wel, klinkt het door in hun verweer. De Statenfractie van GroenLinks stelt er nu indringende vragen over. Want in het licht van het nakende verbod is bijna niet uit te leggen dat in 2016 nog zo'n forse uitbreiding wordt toegestaan. Je kunt het met juridische regeltjes ook te bont te maken. Wie voor het bont fokt, bevindt zich in een sterfhuis. Of netter gezegd: een afbouwregeling. BAGGERRACE Almanak Er klonk bulderend gelach uit de kamer van de notaris in Zeeuws-Vlaanderen. Toen de klerken zich zorgen begonnen te maken, stoof de statige heer in kwestie het kantoor in. Nog steeds nahikkend las hij een verhaaltje voor over namen en beroepen. Over een vissorteer- der die Snoek heette, die vlieg tuigspecialist met de naam Bak steen en nog een heel rijtje. Een klerk haakte aan en zei: „Ja en bij Omroep Zeeland was er een onderwerp over waterover last met reporter De Craene." NIEUWERKERK Wim Dorst doet stapje terug BIERVLIET Katje gered uit vuilniswagen Floron zoekt waarnemers DREISCHOR Bloemen gestolen van begraafplaats at laten onze gas ten niet achter?", lacht Addy van Oost van cam ping De Wijde Bliek in Renesse. „Maar vaak zijn het vesten, jassen, badpakken, handdoeken, haringen, grondzei len en dergelijke." De Wijde Bliek bewaart alle gevonden voorwer pen op zijn minst een jaar in haar magazijn. Wat er daarna mee ge beurt, hangt af van het soort ob ject. „Kleding gaat naar het Leger des Heils. De andere bruikbare spullen gaan ook naar een goed doel." Strandcamping Groede gaat op dezelfde manier te werk. Daar zijn tot nu toe vier flinke kratten vol voorwerpen verzameld. „Knuffels, petten, schoenen, sieraden en bal len, allerlei ballen", vertelt Jessica Seij. Echt exotische, vreemde ob jecten zitten er niet tussen. „Een voudige zaken eigenlijk. Telefoons en opladers ook bijvoorbeeld. We voeren alle gevonden voorwerpen in het systeem in, met de datum, de plaats en een omschrijving. Datzelfde doen we met verloren voorwerpen. Zo proberen we za ken te matchen." Op camping Duinoord in Burgh- Haamstede vinden ze vooral klei ne spullen. „Slippers, ringen, dat soort dingen", zegt Kay van Berlo. „We laten de spullen enige tijd lig gen, totdat iemand ze op komt ha len. Maar sommige dingen liggen hier al jaren." Het varieert van bijzettentjes tot tandenborstels De vondsten op camping Valke nisse in Biggekerke lopen volgens eigenaar Boudewijn de Boer nogal uiteen. „Het varieert van bijzet tentjes tot tandenborstels." Soms doet De Boer een waardevolle vondst. „Vanmorgen vonden we een paspoort. De eigenaar was net KRABBENDIJKE Molen De Roze- boom in Krabbendijke staat tot en met zondag in de rouwstand. De wieken van de korenmolen zijn in rouwstand gezet ter nage dachtenis aan de drie bewoners van verzorgingshuis Nieulande, die als gevolg van een felle brand overleden. De vier kerkelijke ge meenten in Krabbendijke stonden gisteren met een gezamenlijke dienst stil bij het drama. Meeuwse handelsonderneming bv zaterdag 3 september 2016 II ZIERIKZEE Aan de Dredging Ma rine Regatta, beter bekend als Baggerrace, doen vandaag 350 mensen mee. Er wordt op de Oosterschelde gevaren in jach ten en op platbodems. Voor de 'young professionals' huurde Boskalis in Friesland twaalf Fox22-jachtjes. In totaal komen 65 boten aan de start. De bag- gerbedrijven Boskalis, IHC, Van Oort en De Vries Van de Wiel, organiseren om beurten een zeil- weekeinde voor collega's, onder aannemers en andere relaties. Dit jaar is de jongerenvereniging van Boskalis (foto) aan de beurt. Zij kozen voor Zierikzee, waar vanavond het slotfeest wordt ge houden. FOTO MARIEKE MANDEMAKER Tip? redactie@pzc.nl Raadslid Wim Dorst van de Christenunie doet om ge- zondsheidsredenen een stapje terug. Hij draagt het fractievoorzit terschap tijdelijk over aan zijn fractiegenoot Johan Pannekoek. Het stapje te rug betekent niet dat Dorst stopt als raadslid, maar het extra werk dat het fractie voorzitterschap met zich meebrengt wordt de komen de tijd overgenomen door Pannekoek Een jong katje (foto) is don derdag in de buurt van Bier vliet uit een vuilniswagen ge red door een Terneuzense gemeente-medewerker. De afvalcontainer waarin het poesje kennelijk zat, was al geleegd, toen de medewer ker opmerkte dat zich iets aparts in zijn lading bevond. De kitten is door Stichting Zorgeloos Dierenleven in Biervliet opgevangen en heeft inmiddels ook een toe passelijke naam: Trashy. OOSTERLAND Het bureau Floron in Nijme gen onderzoekt de versprei ding van wilde planten in Ne derland. Floron houdt daar om een atlas bij over de ver spreiding van plantensoor ten. Daartoe wordt een be roep gedaan op vrijwilligers. Een gebied rond Ooster- land is nog een 'witte vlek' op die atlas. Daarom zoekt Floron waarnemers. Aan melden en meer informatie via info@floron.nl of tele foon: 024-7410573 Bij de begraafplaats aan de Bogerdweg in Dreischor hangt een bord dat waar schuwt voor diefstal van bloemen. Op de Facebook- pagina van de dorpsraad zeggen twee mensen dat bloemen zijn gestolen van het graf van familieleden. Een oud-inwoner heeft de politie ingelicht. Souvenirs Marieke Kesteloo en Guido van der Heijden w Boudewijn de Boer, Valkenisse De vondsten op Strandcamping Groede. Albert Plesmanweg 6 4462 GC Goes I Tel. 0113-212620 I Fax 0113-232214 Email: info@meeuwse-goes.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 89