Schrijvers spreken op Film by the Sea Muziek tijdens festival Remi vindt het echte geluk Marathonvoorstelling van Duits epos Heimat Presentatie boek Zondige Zeeuwen Rode loper voor Frank Lammers Four Freedoms- laureaat bij film Naast de twee bijeenkomsten op zondag tl september over familie geheimen (zie pagina hiernaast) zijn er tijdens Film by the Sea meer literaire activiteiten: Zondag 11 september Om 11.00 uur is in zaal 5 Full Throttle III te zien, een documen- taire/roadmovie over schrijver Geerten Meijsing. Aansluitend is er een gesprek met de auteur, die met Veranderlijk en wisselval lig in 1988 de AKO Literatuur prijs won. Donderdag 15 september Schrijfster en columniste Saskia Noort (dit jaar jurylid bij het filmfestival) is vanaf 16.30 uur te gast in zaal 1 tijdens een literaire middag van de PZC en De Drvk- kery. PZC-verslaggever Jan van Damme gaat met haar in gesprek over haar werk en haar nieuwste literaire thriller Fluidpijn. Na af loop is er een signeersessie. Vrijdag 16 september Cinema Literair met de Franse re gisseur en auteur Philippe Clau- del. Hij gaat in op de (onmoge lijkheid van boekverfilmingen. Literatuurcriticus en auteur Mar- got Dijkgraaf ondervraagt Clau- del (13.30 uur, zaal 1). Vrijdag 9 september 22.00 uur: Openingsavond, met de band My Baby, 'swipe dj' Ro bert Feelgood en improviserend violist Sietsius. Zaterdag 10 september 23.00 uur: JP 8c The Seeger Ses sion Band, opzwepende mix van Americana, folkrock, New Or- leans-jazz en gospel. Maandag 12 september Plaatjesdraaier Mr Spinkit zwerft de hele dag door CineCity. 's Avonds op het hoofdpodium. Dinsdag 13 september 23.00 uur: Woodworks, akoesti sche Zeeuwse band waarbij folk muziek de boventoon voert. Woensdag 14 september 23.00 uur: Zeeuwse Abba-cover- band Y'Abba Do! luistert de Bridget Jones Night op. Donderdag 15 september 23.00 uur: Akoestisch trio Free Kicks 8c jong Zeeuws talent. Vrijdag 16 september 16.00-19.00 uur: Around the Ju kebox bij VrijMiBo in Paviljoen. 23.00 uur: Lost Heroes, mu ziek van Michael Jackson en Da vid Bowie. Zaterdag 17 september 16.30-17.15 uur: Middelburgs Muziekkorps (trap naast CCXL). 23.00 uur: Slotfeest, met Lip- tease (Holland's Got Talent). In december pas bij de VPRO op televisie, maar zondag 11 september al bij Film by the Sea: de serie Alleen op de wereld. De complete cast en crew zijn bij de première aanwezig, onder wie Ricky Koole, Georgina Verbaan en de jonge hoofdrolspeler Julian Ras. Het wordt een feestelijke aange legenheid, die in totaal vier uur zal duren en geschikt is voor jong en oud. Bezoekers maken vanaf 13.00 uur hun entree over de rode loper bij CineCity. Een half uur la ter begint de voorstelling, inclu sief een lange pauze waarin er al lerlei activiteiten zijn. Het verhaal: Remi is een vonde ling, maar verder is hij een heel ge wone jongen die een heel gewoon leven leidt samen met Betty Bar- barin, de moeder die hem gevon den heeft. Tot op zijn elfde verjaar dag, als er een grote vrachtwagen voor hun huis stopt en Betty's man na jaren thuiskomt. Jero me vindt het te veel, twee man nen in één huis. Hij neemt Remi mee in de wagen en laat hem achter bij een benzi nestation. Daar wordt Remi voor de tweede keer in zijn leven ge vonden. Hij gaat mee met Vitalis en zijn dieren in hun oude bus. Het is het begin van een avontuur lijke reis waarin Remi vrienden maakt en vrienden verliest en door alle ups en downs eindelijk zijn echte geluk vindt. De klassieker Alleen op de wereld (1878) van de Franse schrijver Hec tor Malot is vaker verfilmd, maar nu dus als hedendaagse serie voor de VPRO. Mieke de Jong, Myranda Jonge ling en Anne Hofhuis bewerkten het verhaal voor tv. De serie werd geregisseerd door Margien Rogaar en Steven Wouterlood. Na ruim dertig jaar is de klassieke Duitse kroniek Heimat 1 van Edgar Reitz opnieuw tot leven gebracht in een prachtige digitale restaura tie met een adembenemend rijk beeld. Op zondag 11 en maandag 12 september wordt dit vijftien uur durende epos in zeven delen vertoond tijdens Film by the Sea. Heimat wordt algemeen erkend als mijlpaal in de historie van de televisie. Het beschrijft de geschie denis van de familie Simon in de twintigste eeuw en speelt zich gro tendeels af in het (fictieve) dorpje Schabbach in de Hunsrück. Hoofdpersoon is Maria Simon (geboren als Maria Wiegand in 1900). De film volgt haar leven van 1918 tot 1982. Op de achter grond voltrekt zich de wereldge schiedenis. De vertoning begint zondag om 10.00 uur met een inleiding van Christoph Buchwald, uitgever bij Cossee en groot kenner van zowel de Duitse literatuur als cinema. „Er is geen betere manier om ken nis te maken met Duitsland dan door het bekijken en ondergaan van Heimat", aldus Buchwald. ZEEUWS BOEKENFEEST Cabaretier Freek de Jonge neemt zaterdag 10 september om 16.30 uur (zaal 1) het eer ste exemplaar het boek Zondi ge Zeeuwen van Peter van Druenen, Peter de Jonge en Peter Sijnke in ontvangst. Dat is tevens het startsein voor de crowdfundingactie voor het filmproject dat aan dit boek is verbonden. Zondige Zeeuwen is het vervolg op de verhalen bundel Zondig in Zeeland (2012). Tijdens de bijeenkomst wordt ook de longlist van de Zeeuwse Boekenprijs onthuld. OF IK GEK BEN Acteur en regisseur Frank Lammers Michiel de Ruyter) is een vaste gast van Film by the Sea. Zijn regiedebuut Of ik gek ben - gebaseerd op het gelijk namige boek van Michiel Stroink - beleeft zaterdag 10 september om 21.00 uur (zaal 1) zijn Zeeuwse première. Isol de Hallensleben presenteert na afloop een Q&A. Lammers, Stroink, hoofdrolspeler Mike Weerts en vele andere castle den zijn aanwezig. Rond 20.45 uur zullen zij hun opwachting maken op de rode loper. THE INTERRUPTERS Ameena Matthews, die in 2013 in New York de Four Free doms Award voor vrijwaring van vrees ontving, is dinsdag 13 september aanwezig bij de speciale voorstelling van The interrupters (19.00 uur, zaal 2). Hoewel de film al vijf jaar oud is, is deze helaas actueler dan ooit. Regisseur Steve James volgde maandenlang in Chica go drie mensen van de organi satie Ceasefire, onder wie Mat thews. Zij gaan de straat op om te voorkomen dat mensen slachtoffer worden van ge weld. Commissaris van de Koning Han Polman zal haar introduce ren. Na afloop van de film gaat schrijfster Christine Otten in gesprek met Matthews. Marita Breuer in Heimat. Julian Ras als Remi in Alleen op de wereld. Alleen op de wereld: zondag 11 september, 13.30 uur, CCXL. De film heeft transcriptie voor blinden en slechtzienden. De serie is vanaf dinsdag 6 de cember te zien bij de VPRO. Heimat 1: zondag 11 sepember 10.00-21.00 uur (deel 1 t/m 4), maandag 11 september 9.30-19.30 uur (deel 5 t/m 7), zaal 6.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 71