u Raymond Wolff terug bij VC Vlissingen Hoek koestert de brede selectie 23 wil slagen in het Zeeuwse voetbal Ik ben zeker geen type-Louis van Gaal die alles hoeft te weten van z'n spelers combineerde hij dat met het bege leiden van profvoetballers in de dop. „Voor mijn trainersdiploma liep ik stage bij VW Venlo, bij het elftal van Sef Vergoossen. Na dien ben ik aan de slag gegaan bij de jeugd van RKC Waalwijk en Helmond Sport. Dat heb ik vanaf bij 25ste zo'n zes jaar gedaan. Ik hoopte daar door te groeien, maar die kans kwam er niet. Toen heb ik het losgelaten, al was dat best even lastig." De trainerscarrière van Van Bree zou dus niet tot het profvoet bal reiken, zoals dat bij zijn voet balvrienden John Feskens en Zelj- ko Petrovic - die hij beiden via de trainerscursus leerde kennen - wel het geval is. „Zij zeggen wei eens: 'had nou toch doorgezet'. Maar ik heb nu eenmaal geen 500 wedstrijden in het betaalde voet bal in de benen hè." Stevig fundament Van Bree wil nu in Zeeland slagen en ziet dat daar vrijwel alle facet ten voor aanwezig zijn. „Er ligt in Middelburg op bestuurlijk niveau een stevig fundament, er is een ac commodatie die smoelt, er ligt een kunstgrasveld en ik kan op een volledig speelveld trainen. En welke tweedeklasser kan nou een beroep doen op diverse fysio's? Ik denk niet dat er in Zeeland een an dere vereniging is die het ook zo goed voor elkaar heeft." Bij zijn nieuwe club heeft de oe- fenmeester zijn blik alleen op het eerste elftal gericht. „Ik kom van een vereniging waar het qua jeugd goed geregeld was. Zoiets moet je niet willen kopiëren." Zijn team heeft de aandacht van Van Bree ook hard nodig, wil het direct weer terugkeren naar de eerste klasse. De komende weken zullen door de Brabander nog worden inge vuld om zijn spelers beter te leren kennen. „En het is voor hen na tuurlijk wennen, als je vijfjaar lang onder dezelfde trainer (Daan Eikenhout) hebt getraind. Maar mijn spelers zijn goed coachbaar, heb ik al gemerkt. En anders moet je ook maar geen voetballer wil len zijn." Raymond Wolff keerde onlangs met zijn gezin weer terug naar Nederland. De oud-speler van on der meer RCS, Goes, Hoek en VC Vlissingen vertrok een jaar gele den met zijn vrouw en zoon naar Sint Maarten om daar een nieuw bestaan op te bouwen. Wolff en zijn vrouw Nadja be sloten echter onlangs terug te ke ren, onder meer vanwege een ge zinsuitbreiding. Afgelopen week meldde hij zich op de training. „Hij heeft een prima indruk op me gemaakt", zegt trainer Ruud Pennings van VC Vlissingen. „Ei genlijk boven verwachting. Ook in conditioneel opzicht staat hij er goed op. Hij kan nog geen hele wedstrijd spelen, maar is wel in zetbaar. Zijn spelerspas is in or de." Wolff komt op een moment te rug dat Vlissingen nogal wat spe lers moet missen. Regilio Pinas, Roysel James en Abdoe Abdenbi verblijven nog altijd in de zieken boeg. Hoessein Bouzambou Afgelopen week kwam daar ook Hoessein Bouzambou bij. De aan valler raakte vorige week zondag in de thuiswedstrijd tegen Dosko geblessseerd aan de enkel. „Ik vrees het ergste", zegt Pennings. „De enkel is nog steeds dik en dat is een slecht voorteken. Pas als de boel geslonken is, kan de diagno se worden gesteld." Naast deze vier geblesseerde spelers kan Pennings ook geen be roep doen op Khalid El Hattach en Saïd Bouzambou. Beiden wer ken dit weekeinde met het natio nale zaalvoetbalteam een trai ningsstage af. Een meevaller is de terugkeer van Salim Ben Sellam. „Deze groep weet aardig met te genslagen om te gaan", stelt Pen nings. „Daar worden ze niet warm of koud van." De oefenmeester is sowieso te spreken over de inzet van de se lectie. „Dinsdag trainden we vrij pittig, maar ze wilden ook na die sessie nog door. Ik moet de groep eerder afremmen dan stimuleren. Voor een trainer is dat lekker wer ken." Vandaag moet de Belgische trainer nog meer dan voorheen in de reserves tasten. Want naast Nick de Groote en Leonardo ont breekt ook Kyle Doesburg bij de hoofdklasser. De aanvaller, die te gen Ajax de openingstreffer voor zijn rekening nam, kampt met een liesblessure. „We nemen geen risi co met hem", zegt Tant. „Hij krijgt rust en moet zich onder doktersbe handeling stellen. Dan moet blij ken hoe ernstig de kwetsuur is." „Gelukkig hebben we een brede Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser wacht nieuw thuisduel, dit keer is Sliedrecht de tegenstander selectie, met heel veel kwaliteit. Als er mensen wegvallen kunnen we altijd nog een team op de been brengen dat resultaat kan halen." Mogelijk wordt de komende pe riode de selectie nog verder uitge breid. Afgelopen week trainde Es- mat Shanwary mee. De middenvel der uit Afghanistan kwam in het verleden uit voor onder meer Sluis kil, NEC en GVW. De speler maakte op Tant een goede indruk. „Onze technische commissie gaat bekijken wat de mogelijkheden zijn", zegt de trainer. Mes Hoek werkt vandaag de tweede thuiswedstrijd van het seizoen af. Na Ajax is nu Sliedrecht de tegen stander. De Zuid-Hollandse forma tie, die onder leiding staat van trai ner Michel Langerak, staat na twee duels nog op nul punten. Van Jodan Boys werd na een 3-0-voorsprong met 5-3 verloren, terwijl vorige week zaterdag Ar gon met 3-1 te sterk was. „Ik denk dat Sliedrecht met het mes tussen de tanden naar Hoek komt", meent Tant. „Die jagen op de eer ste punten." Hoek wil de lijn van de wed strijd tegen Ajax (2-0-zege) door trekken. „We moeten bevestiging tonen. Als je de ambitie hebt om bovenin te spelen, moet je een se rie neerzetten. We moeten ten op zichte van vorig seizoen veel meer continuïteit in de resultaten zien te krijgen. We hebben inmiddels de sterktes en zwaktes van Slie drecht in beeld en zullen daar iets tegenover stellen." zaterdag 3 september 2016 winnaarsmentaliteit Brabander Mart van Bree heeft al gemerkt dat de spelers van Zeelandia Middelburg goed coachbaar zijn. foto ruben oreel Mart van Bree Raymond Wolff is terug bij VC Vlissingen. De middenvelder sloot afgelopen week bij de se lectie van de zondag-hoofdklas ser aan, trainde twee keer en zit morgen bij de uitwedstrijd te gen Blauw Geel'38 in Veghel op de bank. Jan Dagevos Vlissingen Een kwalitatief brede selectie. Trainer Jannes Tant van Hoek liet de afgelopen weken geen mogelijkheid onbenut om te be nadrukken hoe belangrijk dat is dit voetbalseizoen. „We hebben iedereen keihard nodig", zei hij vorige week nog na de 2-0-zege op de amateurs van Ajax. Jan Dagevos Hoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58