O CD O fi. Sportverzorging £r sportmassage Geen oog voor de roeiapparaten 1 20 ZEELAND Kerkhove verliest van nummer 650 Nick van der Lijke meldt zich voorin Streekderby in driebanden onbeslist c, Corné de Koning is de enige Zeeuw die aan de Paralympics in Rio de Janeiro (7-18 augustus) meedoet. Als hij een medaille wint - en dat is mogelijk - is dat heel bijzonder. Hij roeit namelijk nog geen vier jaar. septa je aan! PARALYMPICS CORNÉ DE KONING Beachsoccer Tennisster Lesley Kerkhove heeft gisteren nog al verrassend verloren in de kwartfinales van het 25.000 dollartoernooi van Barcelona. Tegen de nummer 650 van de wereldranglijst, de Roe meense Ioana Loredana Rosea, kwam de Zierik- zeese, die zelf r8rste staat, niet in haar spel. De partij eindigde in 6-4 6-3. Kerkhove was in Spanje als tweede geplaatst. Omdat het US Open bezig is in New York, wa ren er weinig speelsters uit de top 200 in Barce lona aanwezig. De Zeeuwse had daardoor de ge legenheid om veel punten te pakken. Wielrenner Nick van der Lijke heeft zich giste ren nadrukkelijk gemanifesteerd tijdens de der de etappe van de Tour des Fjords: de Middel burger van Team Roompot finishte in Suldalso- sen als tweede en steeg naar de derde plaats in het klassement. Van der Lijke moest na dik 200 kilometer al leen de Noorse topsprinter Alexander Kristoff voor zich dulden. Die leidt ook in het alge meen klassement. Van der Lijke volgt op 20 se conden. Davy Gunst werd gisteren dertiende. De Yersekenaar van het Rabobank Develop ment Team staat nu 39ste. Het openingsduel in de tweede divisie drieban den tussen Pearle Opticiens 2 en Polka Print eindigde in een 4-4 gelijkspel. De kopmannen Yves Welvaert van de thuisploeg en Jean Paul de Kraker gingen na een stroef begin gelijkop waar de thuisspeler steeds twee puntjes in het voordeel was en die ook over de streep bracht. Etienne van Damme hield vanaf de start Meer- ten Dallinga net achter zich en won ook. Eddie van Goethem leek als winnaar uit de strijd te komen tegen Louis Dallinga, maar liet de Sluis- kilse routinier toch nog ontsnappen. Robert van Stevendaal (0.972) en Dirk Vlerick vochten een hoogstaand duel uit dat door Vlerick, me de dankzij een serie van acht, werd gewonnen met een gemiddelde van r.nt. De driebanders van De Bevelanders, die in de derde divisie uitkomen, liepen in het openings duel een 8-o-nederlaag op bij ADC Repro. Ri- nus Kramer, André Karelse, Rinus Rijk en Ri- nus Verbeek verloren allen kansloos. Dressuur meld 5 september informatieavond MBO opleidtng te Vlissingen Meer info'. www. sepia opleidingen.nl tekst Roeland van Vliet, foto Wim Wobbes/Orange Pictures KORTER BEEN „Toen ik nog aan rolstoelhock- ey deed en ik in het nationaal team zat, keek ik nooit naar roeiapparaten om. Als ik naar de sportschool ging, liep ik er met een grote boog omheen. Ik had totaal geen interesse om op die dingen aan mijn conditie te werken." „Eind 2012 ben ik tijdens een teamuitje van het rolstol- hockeyteam min of meer ont dekt. Daarbij gingen we op een ergometer zitten om te roeien en dat bleek ik goed te kunnen. Van het één kwam het ander. Ik ben toen bij Es ther in de boot gezet. Zij had al wel ervaring met roeien." „In het begin ging het heel moeizaam. We zijn nooit om geslagen, maar we hebben wel veel van die bijna-momentjes gehad. Op een ergometer roeien is één, maar op het wa ter in zo'n smal bootje is heel wat anders." „Aanvankelijk zat ik achter Esther en kon ik nadoen wat zij deed. Inmiddels zijn de rol len omgedraaid: zij zit op 'boeg' en ik op 'slag'. Zij over ziet het veld en geeft de com mando's, ik zorg voor het rit me." zaterdag 3 september 2016 TENNIS WIELRENNEN BILJARTEN I Ali Eryürük maakt deel uit van het nationa le beachsoccer- team. De Terneu- zenaar hoopt tij dens het WK kwalificatietoer nooi in Italië speeltijd te krij gen tegen Zwit serland en Litou wen. Het toer nooi begon giste ren al, maar Eryürük reist pas later af we gens verplichtin gen op het veld bij FC Sleidinge. I Jessica Nijpjes, Maaike Zeeveld en Chantal Nijp jes zijn de Hippia- de in Ermelo goed begonnen. Ze werden bij de eerste dressuur- proeven in de klassen zz-licht, z1 en m2 respec tievelijk eerste en tweede. ■c (O opleidingen 'Ik voel me geen held, hoor' fe Corné de Koning (26, uit Goes) en Esther van der Loos (48, uit Assendelft) komen sa men uit in de klasse TA Mix 2. Het linkerbeen van De Ko ning is korter dan zijn rechter been. In de boot zit hij op een vast stoeltje en worden beide benen gefixeerd. Hij mag, net als Van der Loos, alleen maar kracht uit zijn armen en boven lichaam halen. Van der Loos deed al een poging om in 2012 mee te doen aan de Paralympics in Londen, maar slaagde daar niet in. Daarna verloor ze de motivatie en stopte de Noord-Hollandse. Toen De Ko ning in beeld kwam bij de roei- bond, werd ze overgehaald om weer te beginnen. Ze reali seerde zich al snel dat kwalifi catie voor Rio met hem wel mogelijk was. Ten tijde van de Paralympics van Londen (2012) roeide De Koning nog niet eens. Daar na is het snel gegaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 55