WêfmÉM^ mmSÊÊSm^ h 6 ZEELAND wÊÊ&tiHtttiuKÊ&ï! Klimmen en klauteren over hindernissen op een kilometers lang parcours. Dat is de Zeeuwse Obstacle Run. Je hoeft geen afgetrainde spierbundel te zijn om mee te doen. GOES OBSTACLE RUN Met een beetje fatsoenlijke conditie zou je gewoon mee kunnen doen 10 ZOMERSE TIPS A rote betonnen buizen waar je doorheen moet klimmen, ho pen grind die getrotseerd moeten wor den, het kanaal waar je met kano's overheen moet en een modderglij- baan. Dit is nog maar een kleine greep uit de hindernissen die dit jaar onderdeel zijn van het par cours van de Zeeuwse Obstacle Run. Parcoursbouwer Angelo de Putter (37) uit Axel is tevreden over het parcours van dit jaar „Er zitten veel mooie stukjes in", ver telt hij „Als de mensen straks moe maar voldaan over de finish ko men, is de dag voor mij een suc ces." Stichting Jayden en Fitland orga niseren het sportieve evenement dit jaar voor de derde keer. De stichting werd drie jaar geleden benaderd door Fitland. Het bedrijf heeft meerdere sportscholen en een weinesscentrum in Goes en wilde graag een Obstacle Run or ganiseren. Ze zochten nog een goed doel en na eerdere samen- werkingen met Stichting Jayden was dit een mooie aanvulling. „We waren meteen enthousiast over het idee maar moesten wel uitkijken dat we niet te veel hooi op onze vork zouden nemen", al dus Sabine Maas (44) van Stich ting Jayden „Angelo is een collega van mij en ik wist dat hij vaak aan dit soort runs meedoet als hobby. Ik heb hem gevraagd of hij het zag zitten dat te organiseren. Toen hij erbij kwam, zijn we gelijk aan de slag gegaan." Stichting Jayden zamelt geld in voor onderzoek naar neuroblas- toom kinderkanker en organiseert meerdere sportieve evenementen. Bijvoorbeeld de Nightrun en spin- ningmarathon „Dat is niet bewust maar met sportieve evenementen trek je wel het meeste publiek", licht Maas toe „Daarnaast ben je met dit soort evenementen met je gezondheid bezig en wij zetten ons in voor de gezondheid van kinderen. Dat sluit mooi op elkaar aan." Deelnemers aan de Zeeuwse Obstacle Run kunnen zich indivi dueel opgeven, als koppel of in een team van vier. Daarna is er de keuze uit een parcours van acht of twaalf kilometer. Het parcours loopt rondom en door Goes en zit vol uitdagende hindernissen. Lukt het je niet om een hindernis te zaterdag 3 september 2016 TIP 1 Rommelmarkt, Oostburg De rommelmarkt start om 06.30 uur. Ook voor die speciale dinge tjes waar u al lang naar op zoek was moet u er vroeg bij zijn. Plaats en tijd: Markt en Ledel- plein, van 06.30 tot 16.00 uur. TIP 2 Rommelmarkt, Middel burg Op een klein historisch pleintje, de Vismarkt, in de Zeeuwse hoofdstad kunnen liefhebbers van antiek en curiosa hun hart ophalen. Plaats en tijd: Vismarkt, van 08.00 tot 16.00 uur. TIP 3 Ringrijden, Grijpskerke Ringrijden is een folkloristische traditie waarbij men, gezeten te paard of vanaf een aanspan ning, een lans door een ring pro beert te steken. Deze traditie wordt nog in veel plaatsen in Zeeland (met name op Walche ren) als volkssport beoefend. Tijd en plaats: Kerkring, van 08.00 tot 17.00 uur. TIP 4 Vliegende Hollanderwan deltocht, Terneuzen Voor de 37ste keer wordt de Vliegende Hollanderwandel tocht georganiseerd. Dit is een wandeling in en rond de haven stad Terneuzen, langs de Otheense kreek, over de zeedijk langs de Westerschelde, door de oude binnenstad van Terneu zen en het mooie Zeeuws-Vlaamse polderland schap met zijn natuurgebieden. Plaats en tijd: Oude Vaart 1, van 08.00 tot 17.30 uur. TIP 6 Workshop intuïtief schil deren, Aardenburg Vanuit (geleide) meditatie(s) en muziek, gaan deelnemers crea tief aan de slag. leder op zijn ei gen manier. Schilder- of tekener varing is niet vereist. Schilderma teriaal is aanwezig Zelf een schort en lunchpakket meebren gen. Vanaf 09.30 uur staan kof fie en thee gereed. Informatie: innerlijklandschap@live.nl of 06-13552705. Tijd en plaats: Herendreef 41, van 09.30 tot 17.00 uur. Oorlogsmuseum Vitality is vandaag te bezoeken. TIP 7 Schuurverkoop, Kortge- ne Een schuurverkoop(rommel- markt) ten bate van het onder houd van de Nicolaaskerk in Kortgene. Plaats en tijd: Oudedijk 3, van 10.00 tot 16.00 uur. Mieke Boot van spiritueel centrum 't Westlicht in Goes. TIP 5 Bezoek korenmolen De Hoop, Zierikzee Molen De Hoop is in 1850 ge bouwd en is na restauratie weer dagelijks in bedrijf voor de pro ductie van diverse meelproduc- ten. De molenaars geven uitleg over de molen en bij voldoende wind laten ze de wieken draaien. Beklim de 12 meter hoge om loop van de molenen geniet van het uitzicht over Zierikzee, de Oosterschelde en Schou- wen-Duiveland. Plaats en tijd: Lange Nobelst- raat 43, van 09.00 tot 12.00 uur. TIP 8 Atelierroute, Tholen Op de fiets langs de diverse ker nen om cultuur te snuiven: maak kennis met diverse kunstenaars en hun werk. Het maakt niet uit waar je begint. De route is ver krijgbaar bij de diverse deelne mende ateliers en de VVV in Sint-Maartensdijk. Zie cultuur- pleintholen.nl. Plaats en tijd: Diverse adres sen verdeeld over de kernen, van 10.00 tot 16.30 uur. TIP 9 Open dag centrum 't Westlicht, Goes Voor vijf euro kunt u de hele dag door meedoen met 32 work shops en kunt u een welzijns- beurs bezoeken, leder uur star ten vier nieuwe workshops. Bij binnenkomst ontvangen bezoe kers het programma. Zie ook twestlicht.nl. Plaats en tijd: Singelstraat 7, van 10.00 tot 18.00 uur. TIP 10 Oorlogsmuseum, Kapel- Ie Oorlogsmuseum Vitality is niet zo vaak open, dus grijp uw kans om er eens binnen te kijken. De collectie leidt u door de oorlogs jaren van 1940-1945. Vanaf de Franse verdediging tot en met de Canadese bevrijders. Plaats en tijd: Vroonlandse- weg 60, van 13.00 tot 16.00 uur. 5, - Sportief feestje Daisy Schalkens —Angelo de Putter, parcoursbouwer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 42