Meeste mensen Philip Morris hebben een andere baan STUNT 50% KORTING ZEELAND 5 Zes Zeeuwen met MS vragen aandacht voor hun ziekte Van de Dam in Middelburg naar de Dam in Amsterdam: zes Zeeuwen vragen aandacht voor MS op reis op hun scootmobiel. OP DE GEHELE WINTERCOLLECTIE! MÉÉ Minister Schippers krijgt op het Binnenhof een speciale MS-brief overhandigd Het idee ontstond op de Dam in Amster dam, op 3 juni 2016. Tinka Leene uit Sint Laurens - bekend van haar Zeeuwse Knop Bakblik en Bakboek - was daar van de partij op een netwerkbijeenkomst van De Zeeuwse Connectie. Ze zag de stenen leeuw op het plein bij het nationaal monument en moest meteen aan de Zeeuwse leeuw den ken. Die twee leeuwen zou je kun nen verbinden, dacht ze. Tinka Leene (55) kreeg in 2002 te horen dat ze MS heeft: Multiple Sclerose, een aandoening van het centrale zenuwstelsel. Ze wist het lang uit te stellen, maar sinds afge lopen voorjaar heeft ze haar toe vlucht tot een scootmobiel geno men. De leeuw op de Dam in Amster dam en haar ziekte brachten haar tot het plan om een speciale tocht te organiseren, die de aandacht ves tigt op de voor veel mensen niet erg bekende ziekte MS. Omdat Mid delburg ook een Dam heeft, kwam ze op het idee om de tourtocht van de Middelburgse Dam naar de Am sterdamse Dam te laten lopen. Via MS-verpleegkundige Mar ja Schrier van het ADRZ vond Tinka Leene vijf lotgenoten, die met haar de inmiddels in Luctor et Emergo Pelgrimstocht omgedoopte reis wil len maken: Helene Dieleman (58) en Margriet van Stel (65) uit Kam perland, Ilze Abramsen (55) en Ar jan van Lomwei (50) uit Goes en ■ukelen Corinne Willeboordse (49) uit Serooskerke (W). Maandag vertrekt het zestal op van zware batterijen voorziene scootmobielen vanaf de Dam in Middelburg. Commissaris van de koning Han Polman zal hen om 10.00 uur uitzwaaien. Een bezem wagen met reserveonderdelen en een toilet volgt het gezelschap. Op woensdag 7 september rijdt de groep het Binnenhof in Den Haag op, waar minister Schippers een brief krijgt overhandigd waarin om aandacht voor MS wordt ge vraagd. Zaterdag 10 september rond 11 uur bereikt de groep op de Dam in Amsterdam. Daar wordt een cheque met sponsorgelden overhandigd aan het VU Medisch MS-centrum. Tinka Leene hoopt dat de tocht bijdraagt aan het streven naar een MS-vrije wereld: „Dat is mijn droom." De meeste mensen die twee jaar terug hun baan verloren door het besluit van Philip Morris de vesti ging in Bergen op Zoom te slui ten, zijn inmiddels aan het werk. Van de 1.231 ontslagen medewer kers zochten er 935 hulp bij het Mobiliteitscentrum. In totaal zijn er 788 elders aan de slag gegaan. Nog 100 tot 150 mensen zoeken werk. In 2014 kwamen de mede werkers van de tabakfabrikant op straat te staan. Daarmee werden ook veel Zeeuwse gezinnen ge troffen. Zo'n 300 medewerkers van de fabriek waren afkomstig uit Zeeland. Tholen moest met 162 ontslagen Philip Morris-men sen de grootste klap incasseren. Na het massa-ontslag werd een Mobiliteitscentrum ingericht dat werknemers naar ander werk moest begeleiden. Projectleider Hans Hommel is redelijk tevre den over de resultaten. „Ik wilde 80 procent van de ontslagen werknemers weer aan het werk helpen. Dat hebben we net niet gehaald. Het is 76 procent gewor den. Volgens het UWV en ex perts op de arbeidsmarkt is dat best hoog, ook als je kijkt naar de gemiddelde leeftijd van 47 jaar en het gemiddelde dienstver band van 22 jaar." Hommel onderstreept dat het Mobiliteitscentrum veel mensen heeft geholpen, maar dat ook een flink aantal gemotiveerde Philip Morris-mensen op eigen kracht een nieuwe werkgever heeft ge vonden. Een aantal werkt nu in België bij geneesmiddelenprodu cent Pfizer. Ook aardappelverwer ker Lamb Weston Meijer nam Philip Morris-mensen aan. Bespaar poen, door komende week inkopen te doen. Het najaar komt eraan, dus het is tijd om je slag te slaan. Het aanbod spijkerbroeken is reuze, maar in jassen, truien en shirts is er ook veel keuze. IN OOST-SOUBURG Locatie: Haaksbergenstraat zaterdag 3 september 2016 Per scootmobiel naar de Dam Jan van Damme j&asasa'ïSir- Tinka Leene met haar hond Bram in de omgeving van Sint Laurens: een voorproefje van de Luctor et Emergo Pelgrimstocht naar Am sterdam, die volgende week wordt verreden, foto ruben oreel Den H egraven ingen 30 km Ouddo Het Mobiliteitscentrum voor werknemers van de gesloten si- garettenfabriek Philip Morris in Bergen op Zoom is opgeheven. Frank Balkenende en John Bas Bergen op Zoom za 3 sept. t/m za 10 sept. (achter de Faam)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41