De Dijk bespeelt het Abdijplein GL wil vernietiging vergunning nertsen 4 ZEELAND Zeeland Nazomerfestival Motorrijder valt door kruiwagen 50 dagen cel door kapot licht 112 NIEUWS Ruziezoekers in zwembad Goes aangehouden Kijk voor het laatste nieuws ook op: pzc.nl MIDDELBURG GroenLinks wil dat het provinciebestuur de ver gunning voor uitbreiding van nertsenfokkerij Walhout in Stave- nisse alsnog vernietigt. Gedeputeerde Staten en de ge meente Tholen hebben toestem ming gegeven om het aantal die ren uit te breiden van 10.000 naar 15.000. De Wet verbod pelsdierhoude- rij bepaalt dat er vanaf 2024 geen pelsdieren meer mogen worden gefokt en gedood. Met die wet in de hand kan de provincie de uit breiding tegenhouden, stelt GroenLinks. Uitbreiding van de fokkerij is in strijd met de strek king van de wet. Het jaar 2024 staat in de wet om fokkers de tijd te geven hun bedrijf af te bou wen, niet om het uit te breiden. De Regionale Uitvoerings dienst (RUD) Zeeland toetste in opdracht van de provincie en de gemeente Tholen het uitbrei- dingsvoorstel van de fokker aan verschillende wetten. Deze dienst zag geen enkele reden om de vergunning aan de fokkerij niet te verlenen. Op basis van de Natuurbescher mingswet verstrekte de provincie Zeeland begin dit jaar een ver gunning. In Tholen ging de ge meente vorige maand overstag, toen bleek dat het voorstel even eens voldoet aan de regels op het gebied van milieuwetgeving. optiek de |onge zaterdag 3 september 2016 KAPELLE Een 58-jarige motorrijder uit Goes is dinsdagmiddag op de A58 onderuitgegaan. Hij reed tegen een verloren kruiwagen die op de snelweg bij Kapelle lag. Het is niet bekend wie de eigenaar van de kruiwagen is. De motorrijder heeft slechts lichte verwondingen aan de botsing overgehouden. Hij zag op het laatste moment een personenauto die voor hem reed uitwijken, maar kon dat zelf niet meer. GOES Een automobilist in de regio Oosterscheldebekken is don derdagnacht aan de kant van de weg gezet omdat het ach terlicht van de auto kapot was. Tijdens de controle bleek hij een celstraf open te hebben staan. Hij beschikte niet over een geldig rijbewijs, de auto was niet verzekerd en de man bleek te veel alcohol gedronken te hebben. Hij zal in ieder geval 50 dagen de cel moeten uitzitten. GOES Vier jongemannen zijn donder dagavond bij het zwembad in Goes aangehouden, omdat ze ruzie maakten met andere badgasten en medewerkers mishandelden. De hoofdver dachte zit nog vast. De vier jongens, tussen de 19 en 22, waren met willekeurige jonge ren aan het stoeien bij de speeltoestellen in het wed- strijdbad. De hoofdverdachte duwde zonder aanleiding een 14-jarige jongen onder water. Toen de badmeester hem een waarschuwing gaf, sloeg hij de badmeester een aantal keer op zijn borst. Daarop werd de jongen het zwembad uitgestuurd. De jongeman bleef agressief en sloeg een medewerker in het gezicht. Het Zeeland Nazomer festival brengt negen dagen lang muziek op het Abdijplein in Middelburg. Van Sven Hammond tot het Cello8ctet Amsterdam, van De Dijk tot Jett Rebel. Met ook Zeeuwse helden als Danny Vera en RoMi Cage. De krant doet ver slag, elke dag. Jan van Damme Wie traden gisteravond op? Dat zal zo stilletjesaan niemand in Zeeland ontgaan zijn. De Dijk is een formatie die zichzelf rond- zingt en moeiteloos de topavond van het Zeeland Nazomerfesti val belichaamt. Met frontman Huub van der Lubbe staat de band al 35 jaar aan de top van de Nederlandstalige pop. Het be gon ooit allemaal met de hitsin gle 'Bloedend hart'. Allemans- plein was in 2014 het twintigste album. Later dit jaar vormt de band met Blof de hoofdacts tij dens het festival Back at Sea, dat in november wordt gehou den op bungalowpark Port Zélan- de op de Brouwersdam. De Zeeuwse gitarist JB Meijers - al jaren een vaste en klinkende kracht in De Dijk - is op tournee met zijn Common Linnets die vo rige week zaterdag op het Abdij plein stonden. Een andere JB, Jelle Broek, verving hem. Voorafgaand aan het strakke, soulvolle Dijkgeluid verzorgde de Zeeuwse band Smout het voorprogramma. Na twee eerde re optredens al een beetje een oude bekende op het nazomer festival. Ook al Nederlandstalig en heel sfeervol: 'Aan het water, aan het water...' Knap dat zanger Dylan den Hartog boven het volu me van de nooit uitgeprate plein bezoekers uitkwam. Was er veel belangstelling? Vooraf werd gesproken over een kleine vierduizend bezoe kers. Kortom: een hartstikke vol en uitverkocht Abdijplein. Dat deed denken aan de jaren dat Blof en Racoon van het plein een deinende mensenmassa maak ten. Even werd gisteravond nog gedacht dat de regen in de uren voor het concert mensen thuis 'Ze kwam binnen zonder klop pen' en 'Een man weet niet wat 'ie mist'. En hoe was het? Van der Lubbe - in een strak blauw pak met stropdas - was een belevenis. Live overwel digt hij, altijd en overal. Gister avond bleek eens te meer dat zijn uit duizenden herkenbare zangstem moeiteloos een heel Abdijplein inpakt. Ook al was de kwaliteit van het ge luid niet optimaal. De zanger was innemend richting zijn pu bliek: „Goed dat jullie er zijn. Stel dat jullie er niet waren, dan stonden we hier maar." Een waarheid als een koe. De band: wat heet inge speeld? Als je zo lang met el kaar op het podium staat, dan vind je elkaar blind. Dan kun je het zelfs knap noemen - ook professioneel - dat er een he le avond lang niet aflatend vol op energie en plezier het plein werd opgeblazen. Letterlijk, de blazerssectie had als van ouds een belangrijke bijdrage aan de Dijk-sound. De massa op het plein deinde, voorzichtig. Zoals je van een publiek dat al een tijdje mee gaat mag verwachten. Er moest heel wat worden bijge- kletst bij een pilsje. Dat hoort ook bij een avondje uit. Zanger Huub van der Lubbe pakt zijn publiek in. fotos lex de meester Het publiek geniet intens, ondanks de regen. zou houden. Maar dat leek toch niet het geval. Hoe was de sfeer op het plein De zomerse zwoelte van de eer dere avonden deze week was ge weken. Opeens werd duidelijk dat nazomer ook herfst kan bete kenen. 'Zijn er poncho's', was aanvankelijk een voor velen pran gende vraag. Er werd naarstig naar zitplaatsen gezocht, maar alle losse stoelen en banken - ook die bij de PZC-container - waren met het oog op de veilig heid weggehaald. Wat viel op tijdens de avond? Je merkt dat een band als De Dijk al heel wat jaren meegaat. Dat kon ook van het publiek wor den gezegd. De meeste bezoe kers maakten de indruk wel al eens eerder uit volle borst mee gezongen te hebben met uit de beginjaren stammende hits als Lange Vorststraat 40, 4461 JP Goes Tel.: (0113) 21 12 72 <5 www.optlekdejonge.nl 1981 -2016 ...Al 35 jaar de scherpste!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40