Sergio in design Plooien over Turkije glad gestreken in PvdA-fractie 3 vertrek van alles mee naar huis te nemen Malle Jantje in Veere twintig minuten daarvoor vetrok ken, dus daar hebben we even ach teraan gebeld." Het gaat niet altijd om vergeten spullen. Bij De Meer paal in Zoutelande staan bijvoor beeld drie goedkope parasolletjes zonder eigenaar. Die zijn niet ver geten, die zijn gewoon achtergela ten, aldus een woordvoerder. Nog bruikbare spullen gaan naar een goed doel Op de locaties van Roompot Va kanties kan ieder seizoen een flin ke container gevuld worden met gevonden voorwerpen. „Als je al les van alle veertig locaties op telt, is het een duizelingwek kende hoeveelheid. Het vaakst vergeten mensen zaken als badkleding en handdoeken, maar ook telefoonopladers en de inhoud van de koelkast la ten ze vaak achter", vertelt woordvoerder Mare Volleman. „Als iets wordt teruggevonden, gaat het op de post. Soms kie zen we er voor om het naar een Roompotpark te sturen dat bij de mensen in de buurt is. Dan kunnen ze het pakketje daar ophalen." Echt vreemde of lugubere vondsten werden niet ge daan op de ondervraagde Zeeuwse campings. Toch sprong er voor Marina Kuzee van camping Linda uit We- meldinge één vondst uit. „Pas geleden vonden we een Playstation. Maar niemand heeft hierover ons gebeld. Hij ligt hier nog steeds." Ook Addy van Oost van De Wijde Bliek had niet zo lang geleden een aparte ervaring. „Een chalet was nog helemaal vol met spullen, waaronder ook een laptop, achtergelaten. Toen heb ben we maar even naar de eige naar gebeld." De Zeeuwse topkok Sergio Her man en ontwerper Maarten Baas werken van 22 tot 30 oktober sa men tijdens de Dutch Design Week (DDW) in Eindhoven. Baas geeft een tijdelijk restau rant vorm. Het betreft een expo sitie rond het thema tijd, waarbij hij een mix gebruikt van design, beeldende kunst, podiumkun sten en gastronomie. Voor dat laatste onderdeel is Sergio Herman gevraagd. De top kok verzorgt het menu dat zal be staan uit signature-gerechten. De openingstijden van het res taurant-voor-een-week worden nog bekendgemaakt. Sergio Her man heeft er zin in. „Heel span nend om met het talent Maarten Baas samen te werken tijdens de Dutch Design Week", meldt hij op zijn facebookpagina. Herman en Baas kennen el kaar. De ontwerper leverde meu belen voor The Jane, het Ant werpse restaurant van Herman dat eind vorig jaar zijn tweede Michelin-ster kreeg. De chef die nadat hij zijn driesterrenrestau rant Oud-Sluis rustiger aan wil de doen, houdt de turbo erop. In Cadzand-Bad, waar hij al Pure C (één ster) heeft, opent hij bin nenkort een restaurant aan de jachthaven. Ook werkt hij aan een wegwerpservies. MIDDELBURG De PvdA-fractie in Provinciale Staten heeft gisteren een verklaring afgegeven waarin zij een ondubbelzinnig standpunt inneemt over de zuiveringen in Turkije na de mislukte coup van 15 juli. De aanleiding is een uitzending woensdagavond bij Nieuwsuur op tv-zender NPO2 waarin het Turks Nederlandse PvdA-Statenlid Bay- ram Erbisim uit Terneuzen aan het woord komt. Bayram toonde enig begrip voor maatregelen van de Turkse regering na de coup. In de PvdA-verklaring staat dat hij 'erg ongelukkig is met de indruk die is gewekt in het uitgezonden deel van het interview dat hij zui veringen en martelingen zou ver goelijken'. De PvdA-fractie meldt voor alle duidelijkheid de coup in Turkije én de vrijheidsberovingen zonder eerlijk proces te veroorde len. meer nieuws zie: pzc.nl verkoopster Tel.: 06-46615569 zaterdag 3 september 2016 van toerist voor camping Addy van Oost, De Wijde Bliek FOTO MARIEKE MANDEMAKER Valkenisse heeft een breed assortiment. FOTO RUBEN OREEL Handig voor de pak bij camping Valkenisse. FOTO RUBEN OREEL Campingbazin Addy van Oost be kijkt de gevonden voorwerpen van De Wijde Bliek. Frank Balkenende Eindhoven Camping wil mensen helpen die normaal niet op vakantie kunnen en zoeken daarvoor tourcaravans te koop. Bel 06-1640 3832 Graag alles aanbieden. (magazijn-winkel) zoekt een voor september en oktober. voor 24-40 uur per week ervaring niet noodzakelijk alleen doordeweeks (mat/m vrij) Bel of app voor een afspraak naar Adriana

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39