u Strootman: tijd van praten is voorbij, 32 De spelers van dit Nederlands elftal zijn niet minder dan die van Zweden. Maar wie heeft de diepste overtuiging te overleven? VOETBAL NEDERLANDS ELFTAL A Een aantal spelers heeft tegen Griekenland onder zijn kunnen geacteerd In het trainingskamp van Oranje snorde gisteren de dvd-recorder. Opnieuw liep Jetro Willems in de 74ste mi nuut met zijn man mee bij een Griekse aanval, maar middenin de actie stopte hij daar ineens mee. Zal wel opgelost worden, leek hij te denken. Zijn di recte tegenstander rende wél in volle vaart door en maakte de winnende 1-2 uit een rebound. Daar zit je dan als team naar te kij ken. Slechts een paar dagen voor een cruciale eerste wedstrijd in de WK-kwalificatie. Onbestaanbaar toch? Aan de andere kant: het geeft helaas ook wel een reëel beeld van de situatie. Oranje is geen wereldtop en momenteel ook (even) geen subtop meer. Er is wel potentie. Op topdagen kunnen 'we' nog steeds van iedereen winnen, maar er is geen gegarandeerde ondergrens waar het team nooit doorheen zakt. Mentale kwestie Iedereen is het wel eens na de ze perd tegen de Grieken: Nederland verloor niet van een ploeg met bete re spelers. De totaal onnodige neder laag was ook geen tactisch verhaal. Het was vooral een mentale kwestie, en dat zit hem niet in het halt hou den van Willems bij de tweede goal alleen. „We beginnen goed, komen op 1-0, krijgen kansen om uit te lo pen", zei Danny Blind. „Maar we ge ven de 1-1 weg in een situatie waarin we mensen vogelvrij laten in het zes- tienmetergebied. En daarna lijkt het wel of we daar niet meer overheen komen." Ook Zweden zal dinsdag echt geen betere spelers hebben dan Oranje. Maar in Solna gaat het al helemaal aankomen op de vraag wie de diep ste overtuiging heeft om te overle ven. Het zal ook aankomen op con centratie. Geen 20 minuten, geen 70 minuten, maar de volledige wed strijd tot in blessuretijd. Motivatie En wie gaat dat aan de kant van Oranje oproepen? Alles begint altijd met een duur woord: intrinsieke mo tivatie. De innerlijke drive en overle vingsdrang van spelers zelf. Blind: „Dat wil je richting Zweden zien, als reactie na donderdag." Maar coaches hebben er ook een belangrijke rol in. Juist in dat motiveren zat hem de meerwaarde van Dick Advocaat in deze staf. Toen Oranje eind mei een slappe oefenwedstrijd had gespeeld in Ierland, zei Advocaat de volgende THUIS UIT Kevin Strootman: „Als we had den gewonnen, had iedereen ge roepen dat het om de wedstrijd tegen Zweden zou gaan. Dan wa ren we wel met een beter gevoel afgereisd naar Zweden, maar nog steeds draait alles om dinsdag. Maar Nederland hoort natuurlijk wel gewoon in eigen land Grie kenland te verslaan, klaar uit." „We krijgen makkelijk doelpun ten tegen, maar het is kortzichtig om dan puur naar de verdedigers te wijzen. Het begint voorin en op het middenveld. We hebben te weinig duels gewonnen. Als team moeten we dat beter doen. We hebben nu nog een paar da gen. En dan moeten we in Zwe den laten zien dat wij het waard zijn om voor Oranje uit te mogen komen." Het gaat om dinsdag, ik kan het blijven herhalen, maar het is gewoon zo „In de drie oefenwedstrijden voor de zomer, tegen Ierland, Po len en Oostenrijk, gaven we niet veel kansen weg. Griekenland kreeg ook niet veel kansen, maar ze maken wel twee doelpunten. Dat kunnen we onszelf aanreke nen." „Hoe we dit gaan oplossen voor dinsdag, dat bespreken we met de bondscoach. Of anders: de bondscoach bespreekt dat met ons. Het gaat om dinsdag, ik kan het wel blijven herhalen, maar zaterdag 3 september 2016 Prikkelen, confronteren, Maarten Wijffels Noordwijk Danny Blind Het Nederlandse elftal leed tegen Griekenland de vijfde thuisnederlaag op rij: 1 sep '16 Griekenland 1-2 25 mrt '16 Frankrijk 2-3 13okt'15 Tsjechië 2-3 3 sep '15 IJsland 0-1 5 jun '15 Ver. Staten 3-4 In uitwedstrijden haalt Oranje wél goede resulta ten. De ploeg is zelfs zes duels op rij ongeslagen: 4jun'16 Oostenrijk* 0-2 1 jun'16 Polen* 1-2 27 mei '16 Ierland 1-1 29 mrt '16 Engeland 1-2 13 nov '15 Wales 2-3 10 okt '15 Kazachstan 1-2 oefenduels, overige duels zijn kwalificatiewedstrijden voor het EK van 2016. Volgens AS Roma-speler Kevin Strootman is de tijd van praten voorbij. Het Nederlands Elftal moet dinsdag in Zweden met de billen bloot. „Daar moeten we laten zien dat wij het waard zijn voor het Nederlands elftal uit te komen." Mikos Gouka Eindhoven Als generale repetitie in eigen huis onderuitgaan tegen Grie kenland. Wat zegt dat? Waar ging het dit keer fout? Dat klinkt stevig, maar waar schijnlijk terecht. Op sportief ge- Kevin Strootman bied was er weer enig optimis me na de drie interlands in de zomer. Maar dan verlies je van de Grieken. Waarom gaat dat dinsdag tegen Zweden dan opeens wel goed?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 32