30 SJOERD MOSSOU De KNVB verzuipt in chaos en wanorde, mensen rollen over straat en Oranje staat onder hoogspanning. Leiderschap is acute noodzaak. Column Het beste nieuws kwam deze week niet uit Zeist, maar uit Rotterdam- West, want daar hebben ze de broer van Paul Pogba gekocht. Mooi pragmatisch gedacht, vind ik: de echte Pogba kunnen we niet betalen, dus dan kopen we z'n broer. Het meest hilarisch was de uitleg van trai ner Alex Pastoor, die op RTV Rijnmond een weergaloos bullshitverhaal ophing over tipgevers, netwerken, talent filteren, kwali tatieve spelers, doorontwikkelen en de per soon in de voetballer proberen te zoeken. Allemaal gelul natuurlijk. Een zaakwaar nemer liep gewoon wat te leuren met Ma- thias Pogba, de broer van, een boom van een spits met een merkwaardig cv en vlak voor de transferdeadline dachten ze bij Sparta: lachen, man. Fock it. We doen het. Gelijk hebben ze. Bij Telstar dook ooit de broer van Romario op. Het was op een blau we maandag in 1991, Romario kwam in zijn glimmende Mercedes aangereden op sport park Schoonenberg, met naast hem zijn broertje, Ronaldo. U raadt het al, die kon er geen hol van, maar om onbegrijpelijke redenen kreeg Ro naldo de Souza Faria géén contract bij Tel star. Het bleef- eeuwig zonde - bij een paar proeftrainingen. En dan had je natuur lijk Hugo en Lalo Mara- dona, twee tamelijk ma tige voetballers met ie der een kolderieke loop baan, waarbij het een wonder is dat ze geen van beide ooit in Neder land hebben gespeeld. Hugo Maradona maakt tegenwoordig carrière als 'beroeps-broer-van' op de Argentijnse te levisie. Blijkt een gat in de markt te zijn. (Mooie quizvraag: bij welke club speel den Hugo, Lalo en Diego Maradona ooit in één elftal?) Ik stel voor dat we voortaan zoveel moge lijk 'broers van' kopen. Het wordt tijd dat we de realiteit onder ogen zien, op de inter nationale transfermarkt hebben we niets meer te vertellen, dus laten we vooral crea tief zijn, in een poging de eredivisie weer wat aanzien te geven. Rodrigo en Matias Messi (voorheen Ne- well's Old Boys C3) zijn allebei een beetje te dik, maar bij Go Ahead Eagles kunnen ze achterin nog wel wat versterking gebrui ken, dus laten we het tenminste proberen. Enoch Balotelli (Salford City, daarna AC Vallecamonica) lijkt me een goeie voor PEC Zwolle of NEC. Federico Higuain (Colum bus Crewe, aflopend contract) heeft alles van een klassieke Feyenoord-paniekaan- koop. En N'Golo Kanté of Manuel Neuer heb ben vast ook nog wel ergens een verdwaal de broer. Het zou natuurlijk kunnen dat Mathias Pog ba straks furore gaat maken op het Kasteel, maar goedbeschouwd is dat van onderge schikt belang. Het gaat hier om het verhaal. Om 'de broer van' als symbool van ijdele hoop en onmogelijke verwachtingen. We gaan zoveel mogelijk broers van kopen Duitsland kiest niet voor Van Praag Niet fitte Messi is toch van waarde ij de afdeling betaald voetbal van de KNVB werken zo'n 160 men sen. Dat is ongeveer net zoveel als bij Van Riel Forklifts in Til burg (gespecialiseerd in heftrucks) of bij Veld Koeltechiek in Groenlo (gespecialiseerd in koelkas ten). Bert van Oostveen is nog een paar weken de baas van deze modale onder neming in Zeist, sector midden- en kleinbedrijf. Daarna gaat hij met pek en veren de deur uit, weggehoond door half Nederland, besmeurd met eieren en tomaten. Hans van Breukelen is nog geen drie maanden in dienst als technisch direc teur, maar nu al wordt massaal zijn scalp geëist, in haast elke kroeg en in el ke kantine van Nederland. Vanaf zijn vakantieadres op Aruba twitterde tele visiepresentator Jack van Gelder deze week dat de oud-keeper 'nu al niet meer te handhaven' is. Met een vraagte ken erachter, dat wel. Bij wijze van nu ance. De baas zijn in het betaalde voetbal; het is een job zoals geen andere. Elke beslissing, elke vergissing, elk hape rend zinnetje ligt onder een reusachtig vergrootglas. Je moet jaarrekeningen kunnen lezen, beleidsplannen schrij ven, met topmensen van ING of Phi- lips rond de tafel zitten, maar tegelijk de taal van de supporter spreken, en onbevreesd voor een camera kunnen staan Op de werkvloer is het vaak doodge woon MKB, maar dan met de impact van een multinational in noodweer. Neem alleen al de worsteling van Van Breukelen deze week, zo genade loos blootgelegd op radio en televisie. Terwijl de kern van de zaak niet eens zo ingewikkeld was. Een werknemer (Marco van Basten) zet zijn baas voor het blok en wil vertrekken. Die baas (Van Breukelen) probeert de schade te beperken en spreekt met de werkne mer af te zwijgen, minimaal tot na Zweden - Nederland. Beter voor ieder een. Van Breukelen maakt hier goedbe schouwd één relevante communicatie fout. Voordat hij met sollicitant Ruud Gullit rond de tafel ging, had hij de boel doodgewoon even moeten terug koppelen naar Van Basten, per sms'je desnoods, in plaats van zich stuurs aan de afgesproken geheimhouding te hou den. Onnozel, slordig, stom, maar op eens werd ook de integriteit van Van Breukelen in twijfel getrokken, live op de Nederlandse televisie. 'Onbetrouw baar!' 'Achter de ellebogen!' 'Onge schikt!' Maar was het niet Van Basten die te gen de afspraak in naar Gullit belde, zonder Van Breukelen daarover eerst te informeren? Is het niet Van Basten die zijn collega's in de steek laat op zaterdag 3 september 2016 @sjoerdmossou Broers VOETBAL De Duitse voet balbond geeft bij de voorzitters verkiezing van de UEFA zijn stem niet aan Mi chael van Praag (foto). De Slo- veen Aleksander Ceferin krijgt nu de voorkeur. De DFB had aanvan kelijk zijn voor keur voor de Ne derlandse voor zitter van de KN VB uitgespro ken. Na een be stuursvergade ring blijkt dat de bond van mening is veranderd. VOETBAL Bij zijn rentree in het Argentijnse elftal was Lionel Messi (foto) met een goud waard. De kleine balgoo chelaar van Bar celona maakte in de WK-kwalifi- catiewedstrijd te gen Uruguay het enige doelpunt. Of Messi ook dinsdag tegen Venezuela speelt, is onze ker. De sterspe ler heeft last van een opspelende spierblessure in zijn bovenbeen. ■E o Sjoerd Mossou Zeist Directeur betaald voetbal Bert van Oostveen werkt twin tig jaar bij de KNVB. In 1996 begon hij als manager competitie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 30