I Plan voor groot evenement in Dokhaven Van sprookje naar scheiding 2 NI MAIKEL HARTE Column Y" Dinsdag werd ik op de cam ping ingehaald door een vrouw. Het was negen uur 's ochtends, ik was op weg naar de bakker voor een stokbroodje en zij stoof voorbij. Even later stond ze voor een caravan uit te hijgen en op allerlei knoppen te drukken van iets wat op een horloge leek. Ze had zo'n strak zwart pakje aan, iets te strak vond ik, maar ik heb geen recht van spreken want bij mij zit alles te strak. Ik mag ook helemaal niets zeggen van spor tende vrouwen, want ik zou het beter zelf ook eens gaan doen. Ei genlijk moet ik het alleen maar toejuichen, maar toch, het wringt een beetje. Ik denk dan: wat be zielt je om op vakantie op een camping te gaan hardlopen. Dat zelfde gevoel heb ik als ik vrou wen in hun sportuitrusting bij het schoolplein zie staan als ze 's ochtends de kinderen komen brengen. Ik geloof niet dat ik m'n moeder ooit in een joggingbroek heb gezien en al helemaal niet als ze me naar school bracht. Ik weet het, het is allemaal goed bedoeld, maar mij bekruipt dan toch het ge voel dat heel de wereld moet we ten dat er gesport wordt, vooral omdat dan na zo'n rondje op Face- book met een fotootje en ingeval len wangen verteld moet worden hoeveel er wel niet gesport is en hoeveel gram er wel niet af is. Wat kan mij dat nou schelen? Het toppunt op dit moment vind ik de personal trainer. Ook die was er vroeger niet, die hadden ze alleen in Dynasty en Dallas, maar als je nu een beetje mee wilt tellen dan heb je een personal trainer. Tot overmaat van ramp heb ik in m'n omgeving in korte tijd twee rela ties kapot zien gaan, omdat de vriendin betrapt was met de per sonal trainer. Over Dynasty en Dallas gesproken. Ik vind dan ook dat er heel snel een keurmerk moet komen voor personal trai ners. Een soort van keurmerk met de garantie dat ze van je vrouw af blijven. Want zie ze maar eens in te halen als je ze betrapt. Ik geloof niet dat ik m'n moeder ooit gezien heb in joggingbroek De Stelling TOOS HENK 35% VROUWEN WIL NIEUWE IMPULS SEKSLEVEN Lector 'Building with Nature' Kees Roelse naar Staten 'Warm contact met Tour' VLISSINGEN Bij Nader inzien Sander Van Buren - bekend van de Challenger Zeeland, het inter nationale tennistoernooi in Mid delburg - is wildenthousiast. De sportevenementen die er nu op de Zeeuwse stranden gehouden worden, vindt hij 'te eenzijdig'. Volgens hem is er veel te halen uit de combinatie van sporten. „De provincie wil de water- en beachsporten promoten en daar mee Zeeland op de kaart zetten. Dit idee sluit daar bij aan." Het evenement gaat Zeeland Beach Classics heten. Van Buren wil op termijn met een begroting van miljoen euro werken. „We gaan 's werelds beste spelers ha len. We zetten torenhoog in." Maar óf het evenement er over twaalf maanden komt, is nog on zeker. Van Buren moet nog inven tariseren of er bij het Zeeuwse be drijfsleven voldoende draagvlak is. Hij richt zijn pijlen op de gro te namen in de havens. „Ik zie voor de havenbedrijven een mooie manier om in beeld te ko men: ze sponsoren het evene ment en kunnen zelf hun inter nationale netwerkbijeenkomsten en seminars rondom de sport wedstrijden houden." Om potentiële sponsoren - en het publiek - ervoor warm te ma ken, is er van 23 tot en met 25 sep tember een teaser op het Bad- strand in Vlissingen. Van Buren zal presentaties houden, terwijl topsporters demonstraties geven en wedstrijden spelen. Voor het beachvolleybal komt Reinder Nummerdor, deelnemer aan de Spelen in Rio, over. Voor het beachtennis worden wereldtop pers uit Spanje en Aruba ingevlo gen. „Ik wil het plan graag uitvoe ren. Als het niet lukt, is het een gemiste kans", zegt Van Buren. „De provincie is enthousiast, nu het bedrijfsleven nog." In oktober 2015 ontdekten artsen een tumor in Van Delfts herse nen. Zijn vooruitzichten waren niet best. De dokter zeiden dat de toen 26-jarige Terneuzenaar waarschijnlijk nog maar een jaar te leven zou hebben. Michael had één laatste wens voor hij er niet meer zou zijn: trouwen met zijn vriendin en grote liefde Ur sula Looij. Om dat mogelijk te maken zet ten hun vrienden een crowdfun- dactie op poten. Via de Facebook pagina 'Help Michael zijn laatste wens waar te maken' brachten ze de actie onder de aandacht en hiel den ze mensen op de hoogte van het proces. Ze kregen grote bedra gen gedoneerd en verkochten cup cakes om extra geld op te halen. Binnen een maand was alles gere geld, op 24 november was het hun grote dag: Ursula en Michael stap ten in het huwelijksbootje. De Facebookpagina veranderde van 'Help Michael zijn laatste wens waar te maken' naar 'Michael zijn laatste wens is in vervulling ge gaan' en het leek een tragisch ver haal met een mooi einde. Het huwelijk werkte toch niet, dus gaan ze scheiden Maar niets lijkt minder waar, want onlangs werd de profielfoto van de pagina veranderd in de af beelding van een gebroken hart. Mensen reageerden geschrokken. Was Michael overleden? Nee, hij leeft nog. Maar de twee zijn uit elkaar. „Het huwelijk werkte toch niet, dus ze gaan scheiden", legden de beheerders uit, waarna ze de pagina uit de lucht haal den. Michael en Ursula willen niets zeggen over hun breuk. Er wordt nog gedacht aan een nieuwe Facebookpagina waar mensen worden geïnformeerd over de gezondheid van Michael. zaterdag 3 september 2016 ton I Vandaag: Excuses ProRail zijn voldoende reageer op pzc.nl Gisteren: Ik kan niet zonder kopje koffie 531 reacties EENS ONEENS PAUL KUSTERS HO, HO... HET ZIJN WEL NIEUWE WITTE SOKKEN EN SANDALEN L VLISSINGEN Joost Stronkhorst wordt donderdag geïnstalleerd als lector 'Building with Nature' aan de HZ in Vlissingen. Building with nature gaat uit van het gebruik van natuur bij het verdedigen van de kust. De inauguratie van Stronkhorst vindt plaats tij dens de introductie van het nieuwe collegejaar van de HZ Delta Academy in de Sint Jacobskerk. w MIDDELBURG Kees Roelse uit Zoutelande wordt door de VVD voorge dragen als nieuw lid van Pro vinciale Staten. Hij is de op volger van Jolanda Boerjan. Roelse is momenteel nog lid van het Algemeen Be stuur van het Waterschap Scheldestromen. Die func tie zal hij neerleggen omdat die wettelijk niet verenig baar is met het Statenlid maatschap. Van 2002 tot 2012 was hij raadslid in de gemeente Veere. MIDDELBURG De provincie blijft de contac ten met de Tourorganisatie warm houden, laten Gede puteerde Staten weten in antwoord op vragen van de SGP. GS schrijven dat dit past in het beleid om evene menten die Zeeland promo ten te verbinden met de pro vincie. Volgens GS was zo wel het Zeeuwse bedrijfsle ven als de bevolking over wegend positief over de fi nish van de Tour, vorig jaar op Neeltje Jans. In het artikel over de Vlis- singse boulevard (van vrij dag 1 september) komt oud-commando Ed Thoden van Velzen (81) uit Bergen op Zoom aan het woord. Ten onrechte staat er dat hij als commando in de oorlog regelmatig in Vlissingen was. Dat kan niet: in 1945 was hij pas tien jaar oud. Thoden van Velzen was la ter wel werkzaam als com mando en legt ieder jaar sa men met andere oud-com mando's een krans bij het Nationaal Monument voor de 4e Commando Brigade in Vlissingen. Het is een on-Zeeuws plan. Als het aan evenementenorganisa tor Sander van Buren ligt, komt er in 2017 in de Vlissingse Dok haven een ponton met een beachsportarena erop. En daar op worden dan toernooien beachtennis, beachvolleybal, beachsoccer en bossaball ge houden. „Zeeland heeft goud in handen", vindt de Kloetinger. „Maar het idee moet nog wel verzilverd worden." Roeland van Vliet Vlissingen Sander van Buren Ursula Looij en de zieke Mi chael van Delft uit Terneuzen zijn uit elkaar. Dat maakten hun vrienden bekend via de Facebookpagina waar zij vorig jaar nog geld inzamelden voor de bruiloft. Elodie Kint Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2