Bi House of Horror SHOW CULTUUR 27 Na alle ophef over haar veranderde gezicht is Renee Zellweger terug als de klungelige filmheldin Bridget Jones En: verrassing! Ze lijkt weer opvallend veel op haar oude zelf. ereidt u voor op een verrassing als u over twee weken de nieu- we Bridget Jones-film gaat kijken. Bent u net gewend aan het idee dat het gezicht haar vertolker, actrice Re- nee Zellweger, onherkenbaar is veranderd, heeft ze nu weer die bekende geloken oogopslag. Twee druppels wate met vroe ger is ze nou ook weer niet, maar ze is dan ook twaalf jaar ouder dan in deel 2, Bridget Jones: The Ed ge of Reason (2004). En ze hoefde dit keer niet los op pizza's en ham burgers om 13 kilo aan te komen voor de rol. Een paar kilo extra was dit keer slechts nodig, want al heeft onze geliefde single niet al haar levensdoelen behaald, haar streefgewicht in ieder geval wél. Even terug naar oktober 2014. Renee Zellweger, die sinds 2oro geen films meer deed, verscheen op de rode loper van de ELLE Wo men in Hollywood Awards. Fotogra fen wisten even niet wie ze voor zich hadden. Was deze vrouw met dat gladgestreken gezicht en die opengesperde ogen écht Re- nee Zellweger? Showbizzmedia be richtten erover, maar ook de CNN's van deze wereld. Plastisch chirurgen buitelden over elkaar heen om te vertellen wat de actri ce aan haar gezicht had laten doen. Een ooglift, concludeerden ze. En Botox. Zelf wuifde ze dat soort verha len weg. Geen mes of spuit is er aan haar veranderde verschijning te pas gekomen, bezweerde ze. Nee, het was puur haar leven bui ten de spotlights. „Ik ben blij dat mensen zien dat ik er anders uit zie! Ik leef nu een ander, gelukki ger leven en ik vind het heerlijk dat je dat ook aan mijn gezicht kunt zien." Afgelopen mei voegde ze daar in een lang epistel over pa parazzi aan toe: „Ik schrijf dit, om dat ik het zeer verontrustend vind dat speculatie in de tabloids voor waarheid wordt aangenomen in serieuze media." Ze maakte zich in haar betoog kwaad over de aandacht die er is voor haar verschijning. „Eigenlijk gaat het niemand wat aan, maar ik heb geen beslissing genomen om mijn gezicht te laten veranderen en een operatie aan mijn ogen te laten doen." Cosmetisch arts Robert Schoe- macher denkt daar, na het zien van foto's door de jaren heen, toch anders over. „Het is evident dat ze een ooglidcorrectie heeft laten doen. Ik denk dat, toen ze in 2024 op de rode loper verscheen, ze die operatie net achter de rug had. Het duurt een halfjaar tot een jaar voordat zo'n ooglid is 'gezet'. Haar ogen hebben nu weer meer de oude vorm terug. Verder denk ik dat de regisseur heeft gezet: stop met de botox. Ze had een spiegel glad voor hoofd, dat duidt op zul ke injecties, nu zijn de rimpeltjes weer terug. Botox ver dwijnt na en kele maan den uit je lichaam. Je ziet ook dat ze ten opzich te van 2014 weer iets is aangeko men. Ze heeft een iets voller ge zicht. Ik vind haar dat erg mooi staan", besluit Schoemacher. Of ze wel of niet iets heeft laten doen, Zellweger wilde voor Bridget Jones na zes jaar graag weer terugkeren naar de filmin dustrie. „Al was ik wel een beetje zenuwachtig. Ik hou zoveel van Bridget en veel mensen met mij. Je wilt er geen zootje van maken. Ik ben vrij cynisch over vervolgde len van films, net als veel mensen. Het moet wel een film zijn die uniek is, op zichzelf goed is en niet hoeft te leunen op zijn voor ganger en de nostalgische gevoe lens van fans", vertelt ze in een in terview aan deze krant. Het vergde opnieuw een minuti euze voorbereiding. De Ameri kaanse Renee moest weer de Brit se Bridget worden. Dat betekende urenlang trainen met haar accent- coach en tijdens de opnames non-stop met haar En- 8e'se tongval praten. Ook buiten de set: haar collega Patrick Dempsey (in- ternetmiljar- dair Jack Qwant in Bridget Jones's Babyhoorde pas vorige maand haar Texaanse ac cent voor het eerst. Het eind van de film laat de mogelijkheid voor een vierde deel open. Zellweger ziet het wel zit ten. „Dan wordt Bridget een karak ter waar je echt mee oud wordt. Dat is interessant." Dan moet ze wel uit de buurt blijven van de plastisch chirurg. Groot illusiefeest voor jong en oud in Carré In deze nieuwe show van Hans Klok tal van nieuwe illusies, revolutionaire projecties en speciale effecten. Het publiek wordt meegezogen in een mystieke wereld waarin niets is wat het lijkt. Exclusief voor lezers: Een rang upgrade programmaboek (t.w.v. 6,-) Kaarten zijn er al vanaf 40 Van 30 augustus t/m 29 september Koninklijk Theater Carré, Amsterdam Bestel nu op pzc.nl/hansklok zaterdag 3 september 2016 Marlies van Leeuwen is back! A De twee gezichten van Renee Zeil weger, in 2014 (links) en 2016. Bridget Jones's Baby draait van af 16 september in de bioscoop. Hans Klok's

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 27