Paul de Leeuw 'W Bende stuurde drugs in potjes pindakaas Voor wie niet voor onverwacht hoge kosten wil komen te staan! Huawei P9 Lite 18,- hollands nieuwe. 21 ^0*3 fel of geen sorry zeg gen?" Mijn moeder wil weten waarom en waarover. Na het sorry van on ze Neef des Vaderlands Mark Rutte vraag ik me af of het tijd is dat mijn moeder ook door het stof gaat. Voor iets dat al jaren ge leden speelde, maar waar ik soms nog van wakker lig. waren net teruggekomen van on ze dagelijkse lunch in Badlust, het strandpaviljoen van tante Ami, die bekendstond om d'r zelfgemaakte tomatensoep. Soep die zo dik was dat de lepel in de kom kon staan, en daar dreven haar zelfgedraaide balletjes in. Ik ging in onze kuil liggen en mijn moeder nam plaats op haar badla ken. Ineens deed ze, met een sier lijke beweging, haar bikinitopje uit. Ze ging op haar rug liggen en liet haar borsten de vrije loop. Mijn prepuberale hormonen schoten vanuit de kuil alle kan ten op. Moest ik opgewonden ra ken van deze borsten? Of woe dend worden omdat het wel mijn moeders borsten waren? Omdat ik voor de helft al was ingegraven, kon ik geen kant op. En daar had je de politie al, te paard richting de vertoning. De agenten sommeerden mijn moe der om haar bikinitopje weer aan te trekken, want Duitse bad gasten namen er aanstoot aan. Twee stoten om precies te zijn. Mijn moeder weigerde en de rest is geschiedenis. De volgende dag werd voor het eerst in Neder land aan het strand van Rockan je een monokiniverbod inge steld. „Ach jongen, het is al zo lang geleden", zegt moeder. „Het werkt heel bevrijdend; ik heb laatst ook sorry gezegd te gen mijn kinderen." Dat was in Marbella. Na een rijke lunch was ik terug gelopen naar mijn strandbed- je en stortte neer om eens lek ker uit te buiken. Deed mijn zonnebril op en bivak muts om niet her kend te worden. Ik was een beetje ha- liaans bezig met m'n bekend heid. Maar ja, voor de rest zag je een zwembroek en heel, heel veel buik! „Pap, hou je buik in!" Mijn zoon schaamde zich. En daar zei ik het: „Sorry!" „Doe anders zo'n boerkini aan!" Hij wees naar een oma die gehuld in een boerkini spartelde in het water. Ze was vrolijk en ik zag haar en haar hele familie ge nieten van de stranddag. Klein kinderen in de modernste bad kleding speelden Uno op een strandbedje. Vader stond ernaast met een tot net onder de navel Je zag bij moeder geen onderdrukking, meer een soort van bevrijding opgetrokken Speedo-zwem- broek. Zijn vrouw, gehuld in Va- lentino-badpak, keek vanaf haar bedje met bewondering naar de familie-oudste in boerkini in het water. Het leek of ze moeder voor het eerst zover hadden ge kregen om mee te gaan naar de Spaanse kust nu voor haar de boerkini was uitgevonden. Je zag bij moeder geen onder drukking, meer een soort van be vrijding. Een dame in monokini met net aangeschafte Marbellaanse nepborsten zag mij ook kijken en siste: „Ze zou sorry moeten zeggen." Ik keek haar vrolijk aan: „Sorry? Waarom? Het is een prachtige dag." En kuste haar plastieken tieten. De potten werden geopend, er werd een stevige lik pindakaas uit gehaald en de smokkelaars vervin gen dat door een zakje met drugs. Vervolgens gingen de potten mét Calvé-etiket de deur uit. De politie denkt dat op deze methode is ge bruikt om potten pindakaas met drugs de hele wereld rond te stu ren. Hennep Het huis in de Beatrice Woodstraat werd sinds januari in de gaten ge houden, na klachten van omwonen den. De buurt vermoedde dat er iets niet in de haak was met het pand. „Er was vooral veel onrust op straat", vertelt een buurvrouw. „We zijn erg geschrokken van wat de po litie heeft gevonden." De politie heeft het huis vorige week uitgekamd. Er werd 3 kilo lsd, xtc en cocaïne gevonden, plus ver snijdingsmiddelen om drugs mee te kunnen mengen en 2 kilo hen nep. Verder stonden er 'heel veel' pot- Er werd 3 kilo lsd, xtc en cocaïne gevonden, en 'heel veel' potten pindakaas ten pindakaas in huis. „Zonder stuk jes", grapt een woordvoerder van de politie. Na een inval en twee aanhoudin gen in januari van dit haar, heeft de politie langere tijd gepost bij het pand. Vorige week zagen agenten een 31-jarige man uit Capelle aan den IJssel uit de woning komen. Hij stapte in een auto die eerder betrok ken was bij drugs- en geweldsza- ken. Dat was voor de politie reden hem aan te houden. Hij had 35.000 euro bij zich in een tas. Hij wordt verdacht van witwassen. Dezelfde dag kwamen nog twee mannen met volle boodschappen tassen naar buiten. In die tassen ble ken volle potten pindakaas en wens kaarten te zitten. In een onderzoch te wenskaart zaten drugs, verstopt tussen twee lagen papier. De twee mannen, een 55-jarige Rotterdammer en een 41-jarige Ca- pellenaar zijn aangehouden. Revolver Tijdens de inval in de woning pro beerden nog twee andere mannen te vluchten. Ze zijn na een achter volging aangehouden. De 27-jarige Rotterdammer en de 35-jarige Duit ser hadden 30.000 euro en een revol ver bij zich. In het pand zijn verder nog een 26-jarige Rotterdammer en twee 22-jarige vrouwen uit Capelle aan den IJssel en Rotterdam aangehou den. De twee vrouwen zijn inmid dels weer vrij. 1000 MB/MIN/SMS TOTAAL P/MND BUNDELVERDUBBELAAR: hollandsnieuwe.nl/pzc GEEN TOESTEL NODIG? Sim Only 1000 slechts 10,- p/mnd! zaterdag 3 september 2016 Mijn moeder is de eerste vrouw die op het strand van Rockanje in monokini is gaan liggen. We Ladingen drugs zijn vanuit de keu rige nieuwbouwwijk Nesselande in Rotterdam in potjes Calvé Pindakaas de wereld over ge stuurd. De politie heeft de drugs bende achter de pindakaaspotten- smokkel opgerold. Er zijn inmid dels meerdere aanhoudingen ver richt. Nadia Berkelder Rotterdam PINDAKAAS 2000 MB/MIN/SMS voor slechts 5,- extra Voor wie niet voor onverwacht hoge kosten wil komen te staan is er hollandsnieuwe. Want bij ons kun je altijd en overal online je verbruik inzien. En is je tegoed op dan bepaal je zelf of je tegoed wil bijkopen. Kies ook voor 100% controle met bijvoorbeeld de Huawei P9 Lite. Nu i.c.m. 1000 MB/MIN/SMS voor maar 18,- per maand. Voor je toestel t.w.v. 299,- betaal je bij ons gedurende je abonnement slechts 192,-. En voor slechts 5,- per maand extra verdubbel jij je bundel naar 2000 MB/MIN/SMS. Per maand €18,- waarvan €10,- abonnement en €8,- toestel. Toestel bijbetaling €0,- eenmalig. Totale toestelprijs €192,-. Prijs excl. eenmalige kosten ter hoogte van €30,-. Looptijd 24 maanden. Deze actie is geldig tot en met 2 oktober 2016.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 21