D66 probeert afgezwakt donorplan alsnog door Kamer te krijgen II 19 Boek nu de mooiste kerstreizen! Het is de schuld van de elite ledereen is boos Waar staat 2016? Het is nu ook onzeker, het is chaotisch, er is behoefte aan daadkracht Ook moeten de rechters opnieuw motiveren waarom WD-promi nent Loek Hermans en andere ex-toezichthouders en -bestuur ders van Meavita persoonlijk aan sprakelijk gesteld zouden moeten kunnen worden. Dat staat in een advies van de advocaat-generaal aan de Hoge Raad. Als 's lands hoogste rechter dit advies opvolgt, moet de langlo pende Meavita-zaak over. Dat bete kent dat het bedrag van 700.000 euro dat de FNV namens voorma lige Meavita-medewerkers wil ver halen op de voormalige top, op los se schroeven staat. In november 2015 oordeelde de Ondernemingskamer, de rechter die geschillen beslecht binnen be drijven, dat Meavita ten onder was gegaan aan wanbeleid. De thuiszorggigant ging in 2009 fail liet en liet een schuld na van 48 miljoen euro. Zo'n 100.000 cliën ten en 20.000 medewerkers wa ren de dupe. Niemand kreeg ont slagvergoeding, vakantiedagen gin gen in rook op. De FNV meende dat bestuur ders en toezichthouders steken hadden laten vallen en begon een zaak tegen de voormalige top. Loek Hermans, die indertijd voor zitter was van de raad van com missarissen, trad als gevolg van de uitspraak terug als fractievoorzit ter van de VVD in de Eerste Ka mer. Samen met andere voormali ge bestuurders en toezichthou ders ging hij bij de Hoge Raad in cassatie tegen de uitspraak. Volgens de advocaat-generaal, die het Openbaar Ministerie verte genwoordigt bij een gerechtshof, moet de eerdere uitspraak vernie tigd worden. De Ondernemingska mer zou zich niet hebben gehou den aan het voorschrift dat alle rechters die over de zaak beslissen zich met de uiteindelijke tekst van de uitspraak moeten vereni gen. Het probleem zou zijn dat de voorzitter van de Ondernemings kamer tussentijds zijn functie noodgedwongen neerlegde omdat hij de maximumleeftijd van 70 jaar had bereikt. Daarnaast vindt de advocaat-ge neraal dat de Ondernemingska mer niet voldoende heeft uitge legd welke persoonlijke verwijten zij ieder van de bestuurders en commissarissen maakt. D66 doet een ultieme poging om een afgezwakte versie van het om streden voorstel voor actieve do norregistratie alsnog door het par lement te krijgen. Kamerlid Pia Dijkstra stelt niet langer voor dat mensen automa tisch instemmen met orgaandona tie als ze niet reageren op meerde re verzoeken om een keuze te ma ken. Dit plan stuitte op groot ver zet. Nu wil D66 alleen nog maar registreren dat een zwijgend per soon 'geen bezwaar' heeft aangete kend tegen donatie. Aan het sterf bed zal de arts nog steeds met de familie de knoop doorhakken. Dit voorjaar leidde het originele plan tot een verhitte politieke en maatschappelijke discussie. Na veel wikken en wegen maakte het CDA een Kamermeerderheid com pleet die het D66-voorstel niet steunt. Tegenstanders vinden dat ieders recht om zelf te beslissen over zijn of haar lichaam belangrijker is dan compassie met de zieke me demens die smacht naar een do nororgaan. Als de wet niet wordt aange past, blijft gelden: je bent pas do nor als je dat zelf regelt. De over heid dwingt niemand en beveelt donatie louter aan via grote cam pagnes. Dat vindt Dijkstra (D66) ruim onvoldoende. Het huidige systeem levert niet genoeg orga nen op en zou volgens haar 150 le vens per jaar kosten. De Tweede Kamer praat donder dag verder over het D66-plan. maandag dinsdag woensdag wordt het weer normaal? Wie het weet mag het zeggen, en wie zegt dat hij het weet, vindt een hongerig gehoor. Het is allemaal zo ingewikkeld geworden dat mensen behoefte aan hebben aan simpele antwoorden. En dan zijn er altijd politici die dat haar fijn in de gaten hebben. We zien de nieuwe Sterke Man dus in Turkije, waar volgens hem alleen de eliminatie van een bepaalde groep (de Gülen- beweging) het vaderland kan red den. Maar we zien hem ook in Ame rika, waar Donald J. Trump als een olifant door de porseleinkast banjert. Een probleem met Mexi canen? Allemaal verkrachters, ge woon een hek er omheen! En last van Hillary Clinton? 'Well, I don't know', zegt The Donald, in Amerika mag gelukkig iedereen wapens dragen, 'so...' We zagen ze heel even in Groot-Brittannië, waar Nigel Farage en Boris Johnson een een voudige oplossing hadden voor alle problemen van de Britten: weg uit de EU. Vervolgens schrokken ze zo van hun eigen succes dat ze van het toneel zijn verdwenen. We zien hem in Hongarije, waar zelfs een hek met scheer messen nog niet genoeg is tegen 'het gif van de vluchtelingen. Premier Viktor Orban gaat nu de 'meest moderne technologie' in zetten. We zagen het al in Frankrijk, waar de fel-nationalistische Mari ne Le Pen bijna wordt ingehaald door de linkse premier Manuel Valls. Die wil de moslimterreur te lijf gaan door het verbieden van islamitische badkleding. Hij haalt er zelfs Marianne bij, het Franse nationale symbool. Haar ontblote borst past beter bij Frankrijk dan de boerkini. En we zien hem in Nederland, waar Geert Wilders slechts een A4'tje nodig heeft om alle proble men het hoofd te bieden. Punt 1: Nederland de-islamiseren. Punt 2: weg uit de EU. De kracht van de nieuwe Ster ke Man ligt niet in zijn plannen, maar in de bijval die hij krijgt. De zomer van 2016 heeft hem een flink stuk verder geholpen. 6-daagse Kerstreis Beieren 12-daagse Kerstreis Tirol 14-daagse Kerstreis Benidorm zaterdag 3 september 2016 Advies: zaak rond Meavita moet over De Ondernemingskamer moet zich opnieuw buigen over de vraag of de top van het failliete thuiszorgconcern Meavita zich schuldig heeft gemaakt aan wan beleid. Laurens Kok Den Haag Meavita liet een schuld na van 48 miljoen euro. Zo'n 100.000 cliënten en 20.000 medewer kers waren de dupe van het faillissement van de thuiszorg gigant. Edwin van der Aa Den Haag Reis met ons mee en beleef een prachtige kerstreis in het Duitse Beieren. Inclusief vele excursies naar München, Regensburg en Oberammergau. Incl. halfpen- sion, kerstdineren kerstfeest. Geniet van de kerst in Tirol en bezoek de mooiste plaatsen zoals Innsbruck, Garmisch- Partenkirchen en Nürnberg. Incl. arrensleetocht, fakkelwande ling, halfpension en kerstdiner. Benidorm is een ideale bestemming voor een mooie kerstreis, geniet heerlijk aan de kust. Ga mee op excursies naar Alicante, Valencia en Murcia. Incl. volpension, Kerstlunch op 25 dec., Oudejaarsgala op 31 dec. Vertrek 22 dec. met vertrekgarantie Reiscode: BE39774 Vertrek 22 dec. met vertrekgarantie Reiscode: BE40627 Vertrek 21 dec. met vertrekgarantie Vraag nu gratis de kerstbrochure aan! Kijk op peterlanghout.nl of bel 0172-468800 Reiscode: BE41402 advertentiecode: WEGENER35

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 19