met Jan 12 NI Een zeehengel had Martijn van Dam nooit eerder in zijn handen. Een mening over de visserij heeft de staatssecretaris wél: „We moeten weer leren de vis te eten die de visser vangt." Appen op de fiets moet ik afleren. Het is niet veilig, maar ik kan het niet laten Moderne Design Eetkamer- stoelen in 8 kleuren Alaska Bedding 3D AIR Pocket Matrassen Stevige Gegalvaniseerde 80 Liter Kruiwagen Handige Opvouwbare Bolderkar Stoere PU-lederen (BBQ) schorten Slechts 39,95 "Geweldige deals, snelle service" Kiy©h Hij is staatssecretaris van Economische Zaken en heeft visse rij in zijn portefeuil le. PvdA'er Martijn van Dam (38) woont vlak bij Scheveningen, maar een zeehen gel heeft hij nog nooit beetge pakt. We staan anderhalf uur op het noordelijk havenhoofd als hij zegt: „Het gaat heel goed met de visstand in de Noordzee. Dat zeg gen de wetenschappers die er naar kijken. In andere zeeën is het beroerder." Wij hebben daar vandaag geen plezier van, tot middernacht is er geen enkele aanbeet. Dat is óók vissen. Van Dam is een bevlogen so ciaal-democratische carrièretij ger. Op zijn 20-ste wordt hij raadslid in Eindhoven, totdat Den Haag hem roept voor het Ka merlidmaatschap. In 2012 doet hij nog een gooi naar het lijsttrek kersschap, maar hij wordt vice- fractievoorzitter, misschien wel de grootste hondenbaan op het Binnenhof. Tussentijds volgt Van Dam in november vorig jaar Sharon Dijksma op als staatssecre taris. „Als ik dat vertel aan mijn fami lie in Brabant waar ze niet zo heel veel goeie viswinkels heb ben, kijken ze me vol verbazing aan. We laten van de andere kant van de wereld tilapia en panga- sius invliegen naar de super markt, terwijl hier Noordzeevis zo wordt binnengevaren en ver ser is. „Beroepsvissers klagen erover dat ze bijna niets voor hun bij vangst krijgen. We moeten dat populairder maken, we moeten weer leren de vis te eten die de visser vangt, in plaats van de vis ser alleen maar te belonen voor de vis die we vandaag willen eten. Vraag een paar goede koks om schol, rode poon, wijting en schar te promoten met recepten of menu's voor restaurants. Dat doen ze in België, dat wil ik hier ook." „Ik moet dat afleren, dat is niet veilig. Ik doe het zo min moge lijk, maar soms kan ik het niet la ten." „Dat klinkt heel diep. Ik vergeet mezelf niet. Ik kan mijn werk al leen maar doen als het in balans is met andere dingen in mijn le ven, zoals mijn gezin. Dat is me goed gelukt. Maar ik kom wel pas als allerlaatste aan mezelf toe. Dat is soms het lastige, ik zou meer tijd willen hebben om te sporten of leuke dingen te doen." „Toen ik naar de Tweede Kamer ging heb ik besloten dat ik alleen maar een goeie volksvertegen woordiger kan zijn als ik me blijf verbazen. En op een gegeven mo ment gaat na dertien jaar de ver bazing eraf, terwijl dat wel de brandstof is die je echt nodig hebt. Tegen dingen aanlopen en verzuchten: hoe hebben ze dit kunnen bedenken! Dus kandi deer ik me niet voor de PvdA- lijst." zaterdag 3 september 2016 Aanbiedingen dit weekend geldig Deze stijlvolle stoelen hebben een verfrissend Scandinavisch design. De Nordic designstoel is een aanvulling op ieder interieur en kan overal geplaatst worden, bijvoorbeeld bij de eettafel, in de hobbyruimte of wachtkamer. Schitterend! Adviesprijs 149,95 Korting 67% U bespaart k- 100,- Dankzij deze matrassen maak je kennis met een ongekend ligcomfort. Nooit meer last van een slechte nachtrust, transpiratie en eventuele rug- of gewrichtsklachten! Adviesprijs 099,00 Korting 73% U bespaart 510,- Slechts 189,00 Of je hem nu in de tuin gaat gebruiken of dat je hem gaat gebruiken voor de verbouwing, wanneer je lasten gaat verplaatsen is deze gegalvaniseerde kruiwagen je grote vriend! Adviesprijs 89,95 Korting 67% U bespaart 60,- Deze moderne versie van de bolderkar is opvouwbaar en daardoor ideaal om mee te nemen in de auto tijdens dagjes uit of op vakantie. Ontzettend fijn voor kleine kinderen of het vervoeren van allerlei spulletjes! Adviesprijs 119,95 Korting 50% U bespaart 60,- Dankzij deze stijlvolle PU-lederen schorten sta je stoer, beschermd en in stijl te kokkerellen! Adviesprijs 99,95 Korting 60% U bespaart 60,- Karin, Drachten BESTELLEN DOE JE VEILIG EN SNEL VIA WWW.K00PJEDEAL.NL Webwinkel NIET TEVREDEN? GELD TERUG! KEUR flPbenPoy E V/SA U bent politiek verantwoordelijk voor de visserij. U woont hier vlakbij, in viswinkels op Scheve ningen kun je dagelijks 5 kilo verse vis kopen voor 10 euro. Waarom is dat zo onbekend bij de consument en impopulair bij beroepsvissers? U fietst regelmatig in uw pak append door de stad op weg naar het ministerie of naar de Tweede Kamer. Denkt u dat u dan in control bent? Bent u wel in control met uzelf? Tien jaar geleden zei u in een interview: „Mijn werk in de Tweede Kamer is nog niet af, ik kandideer me nog een keer." Hoe staat het er nu voor?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 12