ZEELAND 17 WILMA VALK „Ja. Veel mensen, die zo'n sticker op hun brievenbus hebben met 'Nee, geen reclame', hebben daar een stickertje onder geplakt met de tekst 'Behalve Op Bresjes'. Het blad wordt bezorgd in het hele ge bied tussen de vuurtoren en Num mer Een én op de Kruisdijk. We hikken eerlijk gezegd jaarlijks aan tegen een faillissement, maar dankzij de boeken die wij uitge ven, kunnen we de uitgave van Op Bresjes rondbreien. Mensen denken dat wij veel geld verdie nen aan die boeken, zoals Vijftig Jaar Visserijfeesten, it september 1944, Over Bresjes en Breskens en de Visserij, maar de opbrengst gaat helemaal op aan het krantje." Uitbundige lach: „Leuk. Ze heb ben het nog over me gehad in het college van B en W, of dat eigen lijk wel kon: iemand die voor de krant werkte in die functie. Ik bracht koffie rond bij de collegele den en in het college zelf. En je hoorde natuurlijk alles en kende iedereen. Ik was op een gegeven moment ook bode bij 'huwelijken op locatie'. Liep ik in m'n uniform met m'n schoenen in m'n handen door het zand, want dan had zo'n paartje besloten te trouwen op het strand, pardon, het strange." Ze heeft eigengemaakte garnalen kroketten geserveerd en ruimt af. Ze moet naar een honderdjarige voor de krant en later nog naar een bedrijf voor een verhaal in Op Bresjes. ratuur. Je werkte voor een staal concern, voor een stellingbou wer en de snoepgroothandel. En je rent nog steeds dagelijks rond in West-Zeeuws-Vlaanderen. Eerst in de musea in Aardenburg, IJzendijke en nu nog steeds het Visserijmuseum, de vuurtoren... En dan ook nog de krant en de catering. Welk virus is dat? „Gemeenschapszin. Door dat alles kom ik ook veel onder de mensen. En geloof me, er zijn zelfs tussen de kleine dorpen vlakbij elkaar heel veel verschillen, alleen al in taalgebruik. Wij in Bresjes gaan naar het strange, in Oostburg gaan ze naar de zee. Hier bruist het, in Groede - dat het toch ook van de toeristen moet hebben - is het veel rustiger, bedaagder. Bres kens bruist, dankzij de Bressiaan- ders, dankzij de ondernemers en dankzij de volksaard. Je zult ook niemand horen klagen over drie dagen feest tijdens de Visserijda- gen. Mensen die zeuren over het lawaai dat hen uit hun slaap hield, zul je hier niet horen. Zo zitten we niet in elkaar." opinieblad. We varen een onafhan kelijke koers en doen niet aan poli tiek. Dat is al vanaf het begin - we zitten nu in de achttiende jaar gang - het credo van de redactie en dat blijft zo. Niet te negatief; opbouwend dus." „Nee, want ik ken ze. Het leefde heel erg en er overheerste één me ning: geen AZC. Ach, het heeft zichzelf opgelost. Die opvangcen tra gaan nu overal dicht bij ge brek aan vluchtelingen." Op Bresjes besteedt aan dacht aan werkelijk alles in het dorp. De Bressiaander wil weten wat er om de hoek is gebeurd. En heeft hij zelf nieuws dan geeft hij dat door en wil hij het graag teruglezen in 'zijn' blaadje. Wilma Valk zorgt daarvoor, samen met Reg gie Corijn en coördinator Frans Meijaard. zaterdag 3 september 2016 Geboren op 30 april 1943 Weduwe van Hans Valk, ras-Bressiaander en kok Moeder van John en Karin Redacteur van periodiek Op Bresjes en Rondje West Mede-auteur tal van boeken over Breskens Oud-gemeentebode Oud-beheerder musea Gids Visserijmuseum Koninklijke onderscheiding, Kikkerorde en Award Ondernemers Breskens ledereen kijkt er reikhal zend naar uit? Je zat altijd al achter typemachi nes, calculators en andere appa- In 2004 werd je ook nog gemeen tebode. Hoe was dat? Geschrokken van de reacties van je dorpsgenoten? Onge meen fel...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 109