ProRail vergat te bellen ZEEUWS-VLAANDEREN 11 91-jarige Terneuzenaar werkt halfjaar aan poppenhuis De achterkleindochter van Jan Verpoorte (91) uit Terneuzen krijgt een bijzonder poppenhuis waar er maar één van is op de hele wereld. Haar overgrootopa bouwde het eigenhandig voor haar. www.volksuniversiteitzeeland.nl Was ik maar een pop. Dat effect heeft het gedetailleerde en vrolijke poppen huis van Jan Ver poorte (91) uit Terneuzen. Jans achterkleindochter Emma uit Wouw wordt de gelukkige eigenares se van de poppenresidentie. Ze krijgt de creatie voor haar eerste verjaardag op 23 september. „Eerst wilde ik een houten loopfiets voor haar maken", vertelt Jan. Maar iemand anders gaf toevallig al een loopfiets en toen kwam het idee van een poppenhuis. Zonder bouwtekening; alles maakte hij uit het hoofd. Een halfjaar lang was de handige Terneuzenaar bezig met het moder ne huis, dat (geschilderde) zonnepa nelen op het dak heeft en werkende verlichting in elke kamer. Er is zelfs buitenverlichting op het terras. Wer kelijk alles zit er op en aan, blijkt als Jan een 'rondleiding' door het huis geeft. De ramen kunnen allemaal open en dicht en de garage kan zelfs open worden geschoven. „Kijk, het werkt met een magneet", laat hij zien. Op de garagedeur is een eend geschil derd die verraadt welke auto erin staat: een Citroen 2CV, ofwel een 'piel.' Ook zelfgemaakt. „Van schuim- plastic. Ik heb het uitgevijld, gepla muurd en geverfd." Het huisje zeifis van hout en er zit ten zelfs 'bakstenen' op. Ook van hout. Allemaal uitgezaagd en op het huis geplakt. De precisie waarmee al les is gemaakt, is indrukwekkend. Ie dere kamer is behangen, er liggen placemats op de eettafel en er is zelfs een cavia te zien op de flatscreen tele visie die 'aanstaat.' Op de zolder is een fitnessruimte gemaakt waar al lerlei toestellen staan. Jan pakt het kleine hometrainertje eruit. De trap pers doen het ook. Naast heel handig, is hij ook crea tief. Propjes gekleurde watten wor den bossen bloemen en beschilderde eikeltjes en hazelnoten, transfor meerde hij tot struik. „Ik heb ze op een schelp geplakt." De Terneuzenaar is tevreden, maar tegelijkertijd ook bescheiden over zijn kunstwerk. „Ik had een bepaald huisje in m'n hoofd en dat heb ik ge woon gemaakt. Er kwam alleen steeds meer bij." ProRail trekt het boetekleed aan. In juni was al bekend dat het werk aan het spoor bij 's-Heer Arendskerke opnieuw aanbe steed moest worden. Door onop lettendheid is vergeten dit tijdig door te geven aan de NS, aldus ProRail-woordvoerder René Veg- ter. „Wij balen hier ontzettend Geen treinen tussen Vlissingen en Goes dit weekend, ook al zijn werkzaamheden uitgesteld van. Voor ons is dit reden om de interne procedures goed tegen het licht te houden." Toen de NS dinsdag alsnog op de hoogte is gesteld, was het te kort dag om de aangepaste dienst regeling terug te draaien, zegt woordvoerder Inge Rijgersberg. „Dit heeft te maken met wijzigin gen door werkzaamheden elders in het land. We vinden het erg vervelend voor onze reizigers. Vooral omdat ze straks nog een keer overlast ondervinden bij uit voering van de werkzaamheden." Thssen de stations Goes, Arne- muiden, Middelburg, Souburg en Vlissingen worden bussen inge zet. Het is niet bekend wanneer ProRail wel bij 's-Heer Arendsker ke aan de slag gaat. Provinciaal bestuurder Harry van der Maas is halverwege de week ingelicht door ProRail. „Dat is correct gelopen, maar ik was onaangenaam verrast." Wat Van der Maas hem betreft is het 'eens en nooit weer'. Hij kan zich moei lijk voorstellen dat hetzelfde zou zijn gebeurd op een drukke trein- route in de Randstad. NIEUWE CURSUSSEN EN LEZINGEN VRAAG DE GIDS AAN BIJ DE ZVU: 0118-634800 Nu ook in Zeeuws- Vlaanderen zaterdag 3 september 2016 Poppenhuis met zonnepanelen A Jan Verpoorte is niet alleen handig en heel precies, maar ook bijzonder creatief, fotos ronald den dekker Sophie Stockman Hoewel werkzaamheden aan het spoor door ProRail zijn uit gesteld, rijden dit weekend toch geen treinen tussen Vlis- singen en Goes. Oorzaak: Pro- Rail liet de NS pas dinsdag we ten dat het werk niet zou door gaan. Theo Giele Vlissingen Marktstraat 8 's-Heerenhoek IHIiMA M Vraagprijs 164.500,- k.k. Vrijstaande woning Rustig gelegen Kunststof kozijnen Authentieke elementen Vrijstaande garage Tuin op het westen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 106