Den Haag kritisch over islamitische school NIEUWS 7 Wat laat Rutte zien? der vond. Zo was hij eerst voor sa menwerking met de PvdA, later falie kant tegen en deed hij het uiteinde lijk toch. Maar over zijn persoon is hij altijd verrassend open. De uren bij Zomergasten zullen dan ook niet zozeer nieuwe inzich ten over hem opleveren, Rutte zal ze benutten als campagnetijd. Zeggen dat hij gaat strijden tegen 'dat zure pessimisme' in de onderbuik van Ne derland (lees: de PVV), of herhalen dat hij devoot liberaal is en werk en woning tot de rechten van iedereen rekent. Misschien zit er wel een nieuw inzicht bij. Geen premier die zo gemakkelijk zo veel van zichzelf blootgeeft als Rutte Rutte beloofde deze week wel wat diepere overpeinzingen als Zomer gast. Over hoe hij het jongste kind was thuis in een gezin dat - verdre ven door Soekarno - in Nederland opnieuw een bestaan moest opbou wen. Of over de dood van zijn vader wellicht, tijdens z'n studententijd. Gelardeerd met veel muzikale frag menten, dat staat vast. Misschien ook iets over zijn vorige werkzame leven, bij Unilever. Maar dat is allemaal werk, en vroe ger. Hoe zit het toch met de stabiel afwezige relationele status? Waarom is er geen vrouw en geen gezin? Daar moet hij zich opvallend genoeg tel kens voor verantwoorden, gevoed door de gedachte dat er toch iets schuilgaat achter 'dat guitige gelaat'. Rutte zegt steevast dat hij het niet alsnog uitsluit. Hij heeft er een rots vaste oneliner bij: „Het belangrijkste is: ben ik nu gelukkig? Dat ben ik." Een waarschuwing voor de kijker: bij eerdere politici als Alexander Pechtold (2009) en oud-politicus Wouter Bos (2013) ging het in Zomer gasten niet gek veel over hun per soonlijke leven. En bij Rutte geldt dus ook nog: we weten eigenlijk al heel veel. 'Hofvijver was doel' Minister vindt brief Bank sluit na trillen Ze hebben bezwaar aangetekend bij het ministerie van Onderwijs, dat eerder toestemming gaf voor de vestiging van de school. De gemeente Den Haag, Hindoe Raad Nederland, Spinoza Scholen- groep, islamitische scholenkoepel ISBO en Sivor (bestuur van islami tische school Avicienna in Rotter dam) zijn niet tegen een islamiti sche school an sich, maar wel te gen de school die initiatiefnemer De Onzonlaag voor ogen heeft. De stichting kreeg groen licht voor een middelbare school van 'islami tische én hindoestaanse grond slag'. Een belachelijk idee, vindt de hindoestaanse gemeenschap. „De islam en het hindoeïsme gaan niet samen op één school", zegt voorzitter Desh Ramnath van Hindoe Raad Nederland. „De religies denken anders over de po sitie van de vrouw, homoseksue len, kleding en voeding." Hij kan zich dan ook niet aan de indruk ontrekken dat de hindoe- stanen louter zijn gebruikt om aan voldoende potentiële leerlin gen te komen. Zonder de hindoe's voldoet de school niet aan het mi nimale aantal. „Uit ons eigen on derzoek blijkt dat hindoestaanse ouders geen behoefte hebben aan zo'n combischool." De gemeente twijfelt aan de on derwijskwaliteit. Ze is bang voor herhaling van het debacle rond het Islamitische College in Am sterdam, dat op last van de inspec tie dicht moest. Ook uit de moslimwereld is er felle tegenstand. De Ozonlaag zou te streng islamitisch zijn. Moslims vrezen dat er geen ruimte meer is voor hun eigen, gematigde middel bare scholen. Volgens advocaat Jan-Willem van Kleef van De Ozonlaag zijn alle bezwaren geba seerd op angst en vooroordelen. „Het wordt geen streng islamiti sche school. Elke moslim is wel kom. En ook elke hindoestaan." ILLUSTRATE FLOS VINGERHOETS vrijdag 2 september 2016 Zomergasten wil niet verklap pen welke fragmenten de laatste gast van het seizoen heeft geko zen, maar deze onderwerpen passen bij zijn smaak: Vladimir Horowitz (1903- 1989) legendarisch pianist. U2, Ierse rockband. Ruttes fa voriete nummer is Beautiful Day. Lyndon B. Johnson (1908- 1973) pragmatisch Amerikaans president. Soekarno (1901-1970) de president van Indonesië die Ruttes vader min of meer ver dreef uit Indonesië. Mon Oncle van Jacques Tati (1907-1982) Waarom Rutte deze film steevast als zijn favoriet noemt, moet hij nog uitleggen. ZWOLLE Een getraumati seerde veteraan die in 2014 een pantservoertuig van de kazerne in Havelte stal, wilde ermee in de Haag se Hofvijver eindi gen tijdens de Vete- ranendag. Hij wilde zo aandacht vra gen voor de wijze waarop Defensie met oud-militairen omgaat. Hij stopte op de vluchtstrook van de A28 toen er rook uit het voer tuig kwam, waarop hij werd aangehou den. Het OM eiste gisteren twintig da gen cel. DEN HAAG Minister Ard van der Steur van Veiligheid en Justitie heeft ook de tweede versie ge vonden van de ge wraakte brief aan de Tweede Kamer over de Teeven-deal. Hij heeft hem gevonden in het mailaccount dat hij als Tweede Kamerlid in gebruik had. De brief is naar de Tweede Kamer gestuurd. AMSTERDAM Een kantoor van ABN AMRO in Am sterdam is gisteren ontruimd nadat per soneel had ge klaagd over trillin gen. Medewerkers vergeleken het ge voel dat ze daar door kregen met zeeziekte. De ge meente begon gis teren een onder zoek, dat vandaag voortduurt. Het pand blijft voorlo pig gesloten. In 2012 werd een ge bouw van Rijkswa terstaat langs de A12 in Utrecht ook ontruimd na trillin gen. Haagse onderwijsinstellingen, de gemeente, hindoeïstische én islamitische organisaties trek ken samen ten strijde tegen de eerste islamitische middelbare school in Den Haag. Julia Broos Den Haag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7