bin n9n uit ZEEUWS-VLAANDEREN 7 Bibliotheek hoopt jongeren beter te bereiken via samenwerking met school Leerlingen van het Zwin College vieren de laatste vakantiedagen, maar in een zijvleugel van de school wordt al weken keihard gewerkt. De Oostburgse bibliotheek heropent maandag in het Zwin College. Werklieden lopen er nog in en uit. Bibliotheekme dewerksters zijn ondertus sen druk bezig met boeken op de planken te zetten. Want vanaf maandag kunnen leerlin gen van het Zwin College in de pau ze even een boek komen lenen. En wie al lang niet meer op school zit, ook. De Oostburgse bibliotheek moest drie jaar geleden weg uit centrum Den Hoekzak vanwege de sloop van het gebouw. Het plan om te verhui zen naar de mediatheek van het Zwin College was er al langer. In het schoolgebouw is veel lege ruimte en voor beide partijen is de samenwer king kostenbesparend. In de tussen tijd was de bieb gevestigd in de Brou werijstraat. De verhuizing is geen kleinigheid, zegt bibliotheekdirecteur Rudi Crombeen. „Twee maanden hebben we gesloopt, verbouwd en geschil derd." Muren zijn uitgebroken en noodlokalen zijn zelfs helemaal ge sloopt, om plaats te maken voor een parkeerterrein. En natuurlijk de boe ken zelf, die in- en uitgepakt moes ten worden. Crombeen: „Er komt van alles bij kijken. Zo moest een toi let komen, omdat het een openbare bibliotheek is." Ook alle meubels zijn nieuw, maar nog niet alles is geleverd. Een aantal kratten met boeken wacht nog op een kast door vertraging bij de leve- Jongeren van 12 tot 18 jaar kunnen we het moeilijkst bereiken en nu zitten ze allemaal hier rancier. „Vervelend", vindt Crom been, „maar niks aan te doen." Rode poefjes Wat er wél al in de open ruimte staat, is fris en vrolijk. Voor de kinde ren zijn de boeken ingedeeld op leef tijd. Kinderen van acht tot twaalf jaar hebben hun eigen hoek met ro de poefjes. Voor de allerkleinsten is een knus se voorleestribune gemaakt. Gras sprieten zijn er op de muur geschil derd en er liggen grote knufifelmie- ren. De boeken voor volwassenen zijn opnieuw gerangschikt in the ma's. Veel wordt verwacht van de sa menwerking met de school. De bieb heeft een eigen ingang aan de Bal juw Veltersweg én een directe ver binding met het Zwin College. Leer lingen op bezoek bij de aangrenzen de schoolmediatheek kunnen om te studeren naar de hippe 'studietribu ne' in de bieb. Crombeen: „Ze krij gen ook allemaal een bibliotheekpas. Jongeren van twaalf tot achttien kun nen we als bieb het moeilijkst berei ken. Nu zitten ze om de hoek. We kunnen samen projecten gaan doen, zoals schrijversbezoeken." Er zijn, kortom, alleen maar voor delen. Alleen de bel die na elke les gaat, wordt wennen. „En dat elke vijf tig minuten", lacht teamleider Marij ke Henzen. WOONPLAZA vrijdag 2 september 2016 Er wordt nog hard gewerkt, fotos ronald den dekker Rudi Crombeen en Marijke Henzen zijn tevreden met het hoekje voor de acht tot twaalfjarigen. Leeswalhalla bij de school Sophie Stockman Rudi Crombeen, bibliotheekdirecteur Maandag om 13.30 uur is de bieb aan de Baljuw Veltersweg voor het eerst te bewonderen. De openingstij den blijven dezelfde. 100 woonmerken 9.000m2 inspiratie persoonlijk woonadvies Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 56 14 82 binnenuit.nl Design on Stock staat voor topdesign tegen een scherpe prijs. Banken, fauteuils, stoelen, poefs, salon-, bijzettafels en accessoires; met een herkenbare, tijdloze vormgeving. Kom langs en laat u inspireren door dit gave, eigentijdse Nederlandse merk bij Binnenuit Meubelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 72